folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Doğal Gaz Çok Az Isıtıyor.

Doğal Gaz Çok Az Isıtıyor.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

S.a beyler 1 ay önce doğal gaz bağlandı, minimum 35 oluyor aristo marka değişik bi marka apartmandaki herkezin aynı bi bizim ki farklı kıllanmadım değil, her neyse. Tüm odaları açtık 35 yaptık 40 yaptık üşüyoz hemde çok yakıyo şimdi tek odayı açtık 50 yapıyoruz yine soğuğa yakın ılık başkaları 35 le terliyoz diyo ne iştir analamadım bide bi alet takıyorlarmış galiba tek odaya topluyomuş falanmış filanmış bi bilen lazım, cevapları bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam peteklere hava olabilir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Nasıl anlaşılır olup olmadığı, doğal gazcılar geldi kontrol etti tek tek su fışkırdı ama_?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek
    4Senarist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Nasıl anlaşılır olup olmadığı, doğal gazcılar geldi kontrol etti tek tek su fışkırdı ama_?

Su fışkırdıysa hava yoktur.

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

hocam öğrenci evinde kalırken biz de aynı şekilde ısınamıyorduk. Hatta 360 lira ödedik bi ay yine ısınamadık. Ama alt kat dükkandı ve boştu, evde 160m2 idi. Bir de üstüne ısı yalıtımı olmayınca kabullendik çok az yaktık, kat kat giyindik :)

der die das
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek
    4Senarist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

Su fışkırdıysa hava yoktur. Sen yine de kontrol et hem attan hem üstten. Ayrıca duvar ile petek arasına eğer imkanın varsa alüminyum plaka yerleştir. Isıyı doğrudan içeri doğru yansıtır. Bu arada ev kuzey cephe mi? Ayrıca her kombi farklıdır. Bende demirdöküm vardı mesela en az 40 tı ve ben 70 de yakıyordum 2 odayı. Zemin katta 140 tl fatura geliyordu evin içi ılıkken.

qoqo tarafından 23/Ara/13 19:59 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    4Senarist bunu yazdı
    torpedo_XL bunu yazdı

bizde 65-70 donuyoruz :S degisik. nerden baksan son ayarda butun odalar yaniyor amk..

siktimi kombicileri turkiyede bitane anlayan yok hepsi sikmeye calisiyo amcik agizlilar. sinir oldum bak, daha gecen 350 tl ye kompile kazan degistirdiler..

istanbul'da bu isi adam gibi yapan kombici tanidigi olan varmi? bundan sonra gelip sikmeye calisani sikecegimden soruyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

kombinin kalorifer sıcak su çıkış borusuna bak oradaki ısı ne durumda peteklere aynı su geliyormu arada soğuma mı var  markadan çok fark ediyor bende vailant var 40 derecede evde duramıyoruz kombinize her yıl bakım yaptırın mümkünse esanjörünü söktürüp kostikle temizletin

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DjBlueMaN
    DjBlueMaN's avatar
    Erkek

Evin altı boşsa o evi kolay kolay ısıtamazsın malesef dostum,bizim arkadaşlar sırf bu yüzden dolayı evi taşıdılar.

Haşa Zulmetmez Kullarına Hüdası, Her Kulun Çektiği, Kendi İşinin Cezası!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

Yalıtım ile çok alakalı sanırsam, bizim evde 7/24 kombi çalışıyor ortalama 35-50 derece aralığında, kar yağdıığında mesela 50 derece yaptık max, sıcacıktı ev. Fatura da 100 tl civarı geldi.

Ama şöyle bir fark var, evde mükemmel bir ısı yalıtımı var, alt kat da hep sıcacık oluyor. Kar yağdığı zamanlar bile peteklerin kapalı olduğu salon da üşümeden yemek yiyecek kadar oturabiliyorduk.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeyQirs
    HeyQirs's avatar
    Erkek
    zigor bunu yazdı

Yalıtım ile çok alakalı sanırsam, bizim evde 7/24 kombi çalışıyor ortalama 35-50 derece aralığında, kar yağdıığında mesela 50 derece yaptık max, sıcacıktı ev. Fatura da 100 tl civarı geldi.

Ama şöyle bir fark var, evde mükemmel bir ısı yalıtımı var, alt kat da hep sıcacık oluyor. Kar yağdığı zamanlar bile peteklerin kapalı olduğu salon da üşümeden yemek yiyecek kadar oturabiliyorduk.

1+1 mı la sızın ev 100 lıra ıyı gelmıs bızımkıler mın 600-650 oduyor dogal gaza amını sıktgımın tayyupuu

forumda yazmıyorum artık okuyorum yeter adam olana.
Toplam Hit: 1895 Toplam Mesaj: 20