Döküman Arşivleme Programı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

Şeyhim bende vaktinde bu tarz bir arayışa girmiştim, hala istediğim şeyi bulamadım. Eğer yaparsan çok mutlu edersin beni.

https://www.tahribat.com/forum/pdf-arsiv-arama-sikintisi-ve-yazilim-sorusu-193593

zgmanco tarafından 02/Ağu/22 09:59 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    underzero bunu yazdı

Eger resmi evrak ise ne olursa olsun atma.

Dava vs oldugu zaman taranmis hali gecerli olmaz.

Ilerde senin icin delil niteliginde birsey ise kagit parcasi diye atma, g.tü kurtarir bazen.

orada bi acik var bildiğim kadari ile, bi avukat ben tarafim asli gibidir davada gecerlidir derse gecerli oluyor. (avukatlarin kismi gecerli asli gibidir yapma yetkisi var, adliyelerde gecerli oluyor sadece) bunu e imza üzerinden timestamp vs yaparlarsa normal noterden sanallaştirilmiş gibi kullanabiliyorlar diye biliyorum. Yasada yeri var fakat kas kafali memurlara nasil anlatirsin inandirirsin bilemiyorum. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Belgeler temiz ise Abby Fine Reader ile tarayıp word formatında bilgisayara arşivleyebilirsin (yedek olarak PDF'lerini de alman iyi olur).

Daha sonra word belgelerinin olduğu klasörde arama yapınca kendisi aynı zamanda belgelerin içerisinde geçen metinleri de arıyor diye biliyorum.

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    securespy
    securespy's avatar
    Erkek

@HolyOne

Copernic Desktop Corporate Edition programı iyidir. (Nette cracklileri var.) 

Yoruldum..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Vakti zamanında bir yazılım geliştirmiştim.Klasör içine kopyalanan belgelerin içeriklerini dosya adlarını alayını sql e basıp indexletip full text search arama yaptırdım.Burda metin içerikli pdf word excel belgeleri sorunsuz çalışırken resim veya taranmış belgelerde ocr ile metine döndürüp basıyordum.Temiz taranmış belgeler temiz ekran alıntıları hiçbir sorun yokken özellikle eski nokta vuruş yazıcı çıktıları(eski devlet kurumu tarafından verilen fatura makbuz vb) silik taramalar fotokopiden taramalarda ocr sıçıyor.(Bu kısmı da  kendim bi 3rd party scanner tool yazmıştım tarayan personel ocr çıktısını kontrol edip düzenleme yapıyordu bu şekilde içeriye ulaşılabilecek veri atıyordum).

trooper tarafından 03/Ağu/22 14:24 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
Toplam Hit: 1414 Toplam Mesaj: 16
pdf document management document