Dolandırılma Durumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek

Arkdşlr slm,

SAhibinden.com üzerindeki bir ürün için şahısla pazarlığımızı yaparak fiyatta anlaştık.
    Gün içinde ürünü kargoya vermesi gerekiyordu.
    Şimdi baktığımda ne kargo var ne de mesaj yazabiliyorum beni engellemiş.

Yarın ilk işim savcılığı giderek suç duyurusunda bulunmak olacak.

Size sormak istediğim ise,
    Ödeme açıklamasında şu ilandaki şu ürünün satışı için gönderildi v.s.. yazmıştım.
    Bu açıklama savcılık için yeterli olur mu.
    Sahibinden.com üzerindeki konuşma loglarını çıktı alarak dosyaya eklesem delil olarak kabul edilir mi ?

Bir de bu şahısa dolaylı yollardan ulaşma veya mesaj gönderme şansımız var mı ?
    Yardımcı olursanız sevinirim...
    İban No: TR04 0001 0015 6551 2404 8550 01 / Aysel Sürmeli

efsane_212 tarafından 23/Haz/16 01:14 tarihinde düzenlenmiştir

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

a.s. daha ne olsun hocam. herşeyi açıkça yazmışın. tabiki ederler.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sadece isim/soyisimden ne bulmamızı bekliyorsun anlamadım ? Aysel Sürmeli diye tonla kadın vardır Türkiye'de. Ne bileyim tel no ekle, oturduğu yeri ekle vs.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sancaks
    sancaks's avatar
    Erkek

ne insanlar var ya ..ne sanıyor 270 tl'yi alcak seni engellicek herşey biticek öyle mi?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam aynisi basima gelmisti acitigim konulara bakabilirsin gecmis olsun savcilik takipsizlik veriyor :/

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sadece isim/soyisimden ne bulmamızı bekliyorsun anlamadım ? Aysel Sürmeli diye tonla kadın vardır Türkiye'de. Ne bileyim tel no ekle, oturduğu yeri ekle vs.

Hocam iban bilgileri ile ulaşılabilirse bi ihtimal artık.
    İsim soyisimle olacak iş olmadığını ben de biliyorum.

Belki iş görür.
    Şahsın sahibinden kullanıcı adı ve mesaj kısmında yazan yer ise Isparta/eğirdir/Bağören köyü

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

uğraşsan alırsın geri alırsın gibi, eft açıklaması, yazışmalar falan iş görür..

daha dün sahibinden.com üzerindeki saat ilanım için pazarlık edildi, 1590TL'lik siparişe özel tedariğe girmek için ön ödeme talep ettim..

ne kadar göndereyim dedi, "söz konusu ön ödeme olunca tamamını gönderseniz 'neden?' demem, 100TL gönderseniz 'olmaz' demem, presip meselesi" yazdım.

adam 1590TL'yi komple gönderdi, 20 gün sonra yapacağım teslimat için..

çok oluyor böyle, 500-1000TL civarında ön ödemeler ile çalışıyorum, nasıl gönderiyorlar çok şaşırıyorum.. ben olsam kesinlikle göndermem..

biz bize yakışan mizaç gereği düzgün bir şekilde teslimatı yapıyoruz tabi de, tokatçı olsak, ne büyük potansiyel var piyasada onu da göstermek adına yazdım..

yapmayın abi, göndermeyin ürün olmadan para falan..

edit: "uğraşsan alırsın gibi" yazmıştım ama, birinci ağızdan tecrübe olarak ihsan hoca diyorsa ve alamamışsa, "uğraşsan alırsın gibi" sözümü üzülerek geri alıyorum.

muaythaist tarafından 20/Haz/16 20:29 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek
    bladex38 bunu yazdı

Hocam aynisi basima gelmisti acitigim konulara bakabilirsin gecmis olsun savcilik takipsizlik veriyor :/

Ne diyosun hocam,
    Benim gibi  20-30 kişiyi aynı şekilde tokatlasa 8-10.000 tl yapar.
    Bu nasıl iştir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

http://www.internetcafeciler.net/kanunlar-cezalar/79194-dolandirildim.html

2012'den beri bu boku yiyormuş. Tokatçı bildiğin. Yerinde olsam konunun gizliliğini kaldırırdım kim bilir kimleri tokatlamıştır bu kadın veya adam.

mkyb tarafından 20/Haz/16 20:25 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

numarası filan yok mu  sistem de?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lazmania61
    Lazmania61's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek