folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Dolar Bu Fiyattayken Laptop Alınır Mı ?

Dolar Bu Fiyattayken Laptop Alınır Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Doların düşmesini beklersen bilgisayar alamazsın. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Kritik bir soru: Dolar neden düşsün ki?

Not late for nothing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    JOE bunu yazdı

Veya nasil dussun :/

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    JOE bunu yazdı

Veya nasil dussun :/

cevapsız sorular işte ne kadar erken alırsan o kadar iyi olacaktır senin için

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xeren
    xeren's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Direk bu geldi aklıma )

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kesinlikle dikkat etmen gereken noktaları söylüyorum

monster da lenovo da çok iyidir fakat dell in kurumsal dışı ürünlerini kesinlikle tavsiye etmiyorum 

aynı fiyata hangisinin

öncelikli olarak ekran kartı

sonra işlemci ve ssd yüksek ise onu al

atıyodum donanım fiyat birebir aynı ama lenovo da 1050 var monster 1050TI ozaman lenovo alcan

ayrıyetten yeni topladığınız bilgisayar 240gb ssd den aşağısı olmasın hdd takarsınız 1tb2tb ama 128gb ssd yi napacaksınız upgrade etsen etmeye değmez 

2 yakın arkadaşım monster aldı bende 2 tane lenovo var 4 makınada çok iyi fakat mobilde en büyük sıkıntı 2-3 yıl sonra o işlemci size yetecek ama ekran kartı dar boğaz yapacak oyüzden ekran kartı en yüksek modeli almak önceliğiniz olsun bu devirde ya monster ya lenovo para boksa bu ikisinin yanina bide macbook pro iyi gider:)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Ben de alayım mı almayım mı diye düşünüyordum. Sonra Ssd ve ram takviyesi yaptım gayet memnunum. İyi ki almamışım diyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    OttomanSlap bunu yazdı

hocam sen hangi laptopa hangi donanımı ekledinde 5588 oldu, bende 5700 çıkıyor da. Lenovonun işlemcisi ile monsterın işlemcisi düşündürdü sitelerde karşılaştırması var, 8750 yi öneriyorlar. Ayrıca monsterda ömür boyu bakım falan diyor. Bu iki laptop arasında kalmış gibiyim şuan ikisi de aklımı çeliyor emin olamadım. Ayrıca her laptopta yaşadığım driver sıkıntısını bunlarda yaşar mıyım ? Sonuçta freedos gelecekler driverlarını kendim bulup indirmem lazım.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-8750H-vs-Intel-Core-i7-7700HQ/m470418vsm211019 aha ayrıntılı fark. monster servisi gerçekten iyi bozulma durumlarında en hızlı onlar halleder. fiyatı konusunda bilgim yok. fakat ücretsiz bakım yaptıklarını biliyorum tozları falan temizliyolar. bir de kargoda çalınan monster laptop için, satın alan adam mağdur olmasın diye mecbur olmadıkları halde hemen yenisini yollamışlardı donanımhaberde konusunu çok iyi hatırlıyorum. viral reklam çalışması da olabilir. hocam çok kafanıza takıp sıkıntı etmeyin hangisini alırsanız alın ikisi de sizi memnun edecek canavar gibi bilgisayar ikiside. yazı tura atın hangisi gelirse :P bende dell 7567 var özellikleri lenovo ile aynı, 3 boyutlu çizim uygulaması olsun, video render olsun, oyun olsun, photoshopta tasarlanan görseli kaydetme süresi olsun(ssd ana etken) herşeyinden memnunum. bu iki laptop benim laptobumdan daha üstün. 

yurt dışından almak çok gereksiz dolar şu haldeyken. zaten fiyatlarına bakarsanız amazonda daha pahalı olduğunu görebilirsiniz.(aynı lenovo laptobun amazon.de linki) 1297 euro 7000₺ yapıyor türkiyede 5600₺ :D kullanılmış ürün ucuz olanlar. yurt dışına çıkacaksanız veya akraba vs. vergi vermeme durumları olabiliyor o zaman uyguna geliyorsa alınabilir. türkiyede dolar düşükken stoklanmış laptopları yüksek kâr ile satıyor uyanıklar.

şu vakitte beklemek bence çok kötü olur. rahip olayına bakmak yeterli. geçen yıl ben 4200₺ ye aldım bilgisayarımı. bu gün 5400₺ ediyor aynı özellikteki laptoplar. doları ekonomistlere sormak lazım aslında. 

yiğit bulut

ne zaman görsem gülerim. kendindem emin bakışları beni benden alıyor. ide sorunlu abi yoksa ben buglı kod yazmam. :D

HACKEROKAN!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BenSen
    BenSen's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam laptop alıcam kendime burada sordum 3500 tl dedi ıraktan getirticem aynı model laptop aynı özeliklere sahip 2700 tl ye getirticem

Ne güzel demiş ”Dünyayı anlamak yetmez, onu değiştirmek gerekir.” (Karl Marx)
Toplam Hit: 3673 Toplam Mesaj: 22
laptop öneri