Domain Adı 2 Yere Kayıtlı Nasıl?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    klamp
    klamp's avatar
    Erkek

İyi Günler,

Bir domain adı alayım dedim;

önce names. co.uk sitesinden aldım sonra onaylanma süreci var dediler 7 8 saat sonra onaylanma hala bekletinc godady'den aldım ve godaddy hemen verdi whoiste godaddy üstünde gözüküyor fakat names'dan xxx@siteadı.com şeklinde mail adresi açıp kullanabiliyorum vs...

Bunun nedeni nedir? yaklaşık 1 saattir godaddy ile irtibat halindeyim.

mahkemeye mi versem :D

Saygılarımla,

Tamamen doğal kendi hasatımız olan Zeytin ve Zeytinyağı satılır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

whois bilgilerinde neresi cikyorsa oradan almissindir.

Sikayet etsende en fazla domain ucretini geri verirler.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    klamp
    klamp's avatar
    Erkek

bugün telefonda 1 saat 30 dakika görüştüm yaklaşık şikayette buluduk names.co.uk'a anında geri ödediler fakat aynı şekl başkasıda benimle almış olsa e mail'i kullanabiliyordu denedim çünkü.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

dns yönlendirmesini ayni firmaya yaptiysan o kafani karistirmis olabilir.

Orn: names.co.uk da bulunan domaine ve ayni isimde ki godaddy.com da bulunan domaine ayni dns i yazdiysan ikisini de calisiyor gibi algilamis olabilirsin.

Ama ikisine de farkli dns girdiysen ve ikisinde de calistiysa fena bug olmus.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    klamp
    klamp's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Orn: names.co.uk da bulunan domaine ve ayni isimde ki godaddy.com da bulunan domaine ayni dns i yazdiysan ikisini de calisiyor gibi algilamis olabilirsin.

herhangi bi dns ellemedim, godaddy aradım 1.30 saat konuşmam sonucunda şikayette bulundular ve bumm :D names co uk verdiğim parayı geri ödedi böyle olabiliyomuş aklınızda olsun müridler

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    klamp bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

herhangi bi dns ellemedim, godaddy aradım 1.30 saat konuşmam sonucunda şikayette bulundular ve bumm :D names co uk verdiğim parayı geri ödedi böyle olabiliyomuş aklınızda olsun müridler

mail dediğin olay mx kayıtlarına bağlı bir nane hocam.

Yarısı oradan yarısı buradan diye bir şey olamaz.

Bir yanlışın olmalı.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Orn: names.co.uk da bulunan Domain'e ve ayni isimde ki godaddy.com da bulunan Domain'e ayni dns i yazdiysan ikisini de calisiyor gibi algilamis olabilirsin.

alınan İsim, dünya genelinde bütün dns'lere ne kadar Sürede  yayınlanıyordur, yada yayınlanıyor mudur? yada bu sürenin minimum, maksimum, ve ortalaması var mıdır?

RitmFarbRacourci tarafından 17/Nis/20 18:13 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

Orn: names.co.uk da bulunan Domain'e ve ayni isimde ki godaddy.com da bulunan Domain'e ayni dns i yazdiysan ikisini de calisiyor gibi algilamis olabilirsin.

alınan İsim, dünya genelinde bütün dns'lere ne kadar Sürede  yayınlanıyordur, yada yayınlanıyor mudur?

ort 2 saat.

maximum 72 saat

az insan çok huzur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

alınan İsim, dünya genelinde bütün dns'lere ne kadar Sürede  yayınlanıyordur, yada yayınlanıyor mudur?

ort 2 saat.

maximum 72 saat

Hermes yau, hermes. adıyla müsemma. ^^`

tşkler.

Bu arada Minimum ne kadardır?

RitmFarbRacourci tarafından 17/Nis/20 18:16 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    klamp
    klamp's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı
    klamp bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

mail dediğin olay mx kayıtlarına bağlı bir nane hocam.

Yarısı oradan yarısı buradan diye bir şey olamaz.

Bir yanlışın olmalı.

ben de anlamadım önce names'dan aldığım domain sonra onay bekleniyor dedi gelmeyince godaddy'den aldım sonra onay maili geldi birden nasıl oluyor bir bakayım derken mail açabildim atabildim sonra konuşmam neticesinde her şeyi kapattılar. godaddy deki yetkililer böyle dolandırıcılıklar olabiliyor dedi.

Toplam Hit: 1917 Toplam Mesaj: 10
domain domain