folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Domain Controller Kurulumu

Domain Controller Kurulumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

İlk defa kurdum da sorularımı buraya dizeyim.

1) Bu şeye uzaktan bir laptopla VPN siz bağlanmam mümkün mü?

2) Domain kurulumundan sonra klavye ayarlarıyla sorun yaşıyorum, Domaindenmi kaynaklı emin olamadım ama her windowsu açtığımda köşedeki keyboard ayarını geri getirmem gerekiyor settingslerden

3) Domainden bütün pclerin bütün klasörlerinde arama yapmak mümkün mü?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Hocam Domain Controllere RDP ile baglanma izni sadece Administratorlarda vardir diye biliyorum. Eger baska kullanici veya kullanici grubunun erismesini istiyorsan policiyleri degisirmen gerek.

Port forwarding ile WAN ip ile den giris yapabilirsin gibime geliyor.

Klavye ayarlari derken ? Neyi kaybediyor hocam ?

Arama icin

Start > Control Panel > Administrative Tools > Active Directory User and Groups boluunde Gelismis tabinda arama secenekleri olmasi lam bir bak istersen.

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

İlk defa kurdum da sorularımı buraya dizeyim.

1) Bu şeye uzaktan bir laptopla VPN siz bağlanmam mümkün mü?

2) Domain kurulumundan sonra klavye ayarlarıyla sorun yaşıyorum, Domaindenmi kaynaklı emin olamadım ama her windowsu açtığımda köşedeki keyboard ayarını geri getirmem gerekiyor settingslerden

3) Domainden bütün pclerin bütün klasörlerinde arama yapmak mümkün mü?

1. mümkün rdp üzerinden domain/admin şeklinde bağlanılabiliyor.domainde olmasına gerek yok pcnin. tavsiye vpn yerine logmein yada citrix tarzı bişi kullanman yinede şeyhim 

2. bişi anlamadım :D 

3.) domain üzerinden admin hesabı ile tüm pclerin içindeki klasörleri kopyalama silme arama yapılabiliyor sadece pclerin açık olması gerekiyor. not ağ üzerinden bu işlemleri yaptığı için biraz yavaş olabiliyor

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Klavye problemi benim mallığımmış, registry ayarlarından elle vermeye giriştim ne gerek vardıysa, bozmuşum şimdi düzelttim

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

:D olur arada öle balona bağladığımız. azıcık gülelim. :D

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

Rdpyi açtıktan sonra 

Firewall yada modeme PORT forwarding yapıp mstsc ye kullanıcı adı kısmına domain\Administrator yazıp baglanabilirsin başka kullanıcı yada kullanıcı gruplarının bağlanmamasını istiyosan da Active directory Users AND Computerstan değiştirebilirsin 

Domainde genelde $ paylaşım açıktır içine girip arama yapabilirsin onu yapan bi Program vardı ama hatırlamıyorum spiceworks yada Manage engine ile domaindé her haltı yapabiliyosun takip Toner kontrolü çıktı sayısı Login olma süreleri gibi 

Not: mobil

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Domainden Usera software ekledim assign dedim. logon olunca msi dosyasını kurması lazım değilmi neden kurmuyo?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Domainden Usera software ekledim assign dedim. logon olunca msi dosyasını kurması lazım değilmi neden kurmuyo?

Hocam GPO ayarlarinda bir sikinti olmasin.

Birde GPO degisikligi oldugu zmn degisiklikler hemen kullanicilarda uygulanmayabilir. "secedit" kullanarak GPO yu uygulamayi bir dener misin ?

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
Toplam Hit: 981 Toplam Mesaj: 8
active directory domain controller