folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Domain Sahip Değiştirmesinin Hukuki Sorumluluğu?

Domain Sahip Değiştirmesinin Hukuki Sorumluluğu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba 2007-2008 yıllarında çalıştığım firmanın domainin düştüğünü ve tekrardan reglenmediğini gördüm ve ben regledim sadece bu domain satılıktır yazısı astım siteye herhangi bir şey kurmadım

şirketin daha önce kullandığı info@ uzantılı maili varmış aynısını ben açtım domain uzantısında firmanın muhasebesinden tut bütün  firmaya ulaşan atılan mailler şimdi bana geliyor bankalara firlanda o maili vermişler sizce hukuki olarak suçlu durumuna düşer miyim?

firmadan bana ulaşan herhangi biri yok  mail atan filan da domainini geri almak için sizce sıkıntı çıkar mı? 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Yani alan adının sahibi sensin sonuçta parasını verip satın almışsın. Şirket eşşek olmasaydı da satın alsaydı. Ki süresinin dolmasından 1-2 ay önce hatırlatma mailleri geliyor olması lazım.

Hadi domaini almadılar, o zaman da "bu mail bizim değil, buraya gönderim yapmayın" diye duyurmaları lazımdı.

Kendini savunabilirsin bu şekilde. Ama yermi bilmem :D Gelen mailler sıkıntı yaratabilir ama bunun sonucunu hukukçular bile bilemez, sonuçta bu konularda ilginç kararlar alınabiliyor. Sonucunu merak içinde bekliyorum.

wasd tarafından 17/Şub/17 19:48 tarihinde düzenlenmiştir

:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam 1 yıl oldu regleyeli  bende duruyor site sadece 1 kişi mail attı  kaç para domain diye şirketten birir değil aynı sektörden firmadan biri bende şu fiyat dedim yolladım cevap gelmedi 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

@superonline'dan ismime ait e-posta adresini aldigimda bana da bir is adaminin e-postalari geliyordu, canim sikildikca bakiyordum. Alanadinda da bir sikinti olacagini sanmam hocam.

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Avukat arkadaşlar yardım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bendede var boyle bir konu :D cozemedim alan adi duruyor oyle :D

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

Mantıklı olursak bir sorun arz etmez regledigin yerde yeni bir üyelik aç sarı çizmeli mehmet aga :) o hesaba transfer et domaini sonra devamke tamamke hiç korkma parası verilmiş alınmış domain çalmadın etmedin senin korkun işde şirkette çalıştım ettim domaini aldıgım üzerine anladıgım kadarıyla en temizi iç transfer yap geç hocam maillere devam et sıkıldıkça oku cevap falan yaz :)

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DanqerLine bunu yazdı

Mantıklı olursak bir sorun arz etmez regledigin yerde yeni bir üyelik aç sarı çizmeli mehmet aga :) o hesaba transfer et domaini sonra devamke tamamke hiç korkma parası verilmiş alınmış domain çalmadın etmedin senin korkun işde şirkette çalıştım ettim domaini aldıgım üzerine anladıgım kadarıyla en temizi iç transfer yap geç hocam maillere devam et sıkıldıkça oku cevap falan yaz :)

Bu aslında satın aldığın evin eski sahibine gelen mektuplar gibi bir şey ama benzer olaylar yada gerçekten iş sanal oldu mu farklı mı oluyor bilmiyoruz 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Hocam btk ya yer saglayicin aylik olarak bildirir alan adlarinin kime ait oldugunu ve hangi yila kadar kime ait oldugunu. Alan adini faaliyet belgesi olan bi firmaya transfer et ve hemen btk ya bildirim yapin diye bildir. 

Mahkemede btk nin bu kayitlarina bakiliyor alan adinin kimin oldugunun. Onlar eger hala alan adi bizde diye faaliyet belgesi olan calistiklari firmaya bildirtiyolarsa bak ozaman senin olan alan adi senin gorunmuyo resmiyette mahkemede.

Bu ince ayrintiya dikkat et.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kişisel bildirim yapamaz mıyız bir de btk sorgusu nerden yapabiliriz 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Bahsi geçen firma ile ilgili herhangi bir karalama yapılmadığı sürece sorun teşkil etmez.

Toplam Hit: 2351 Toplam Mesaj: 12
domain domain