folder Tahribat.com Forumları
linefolder Skype - Mirc - Irc - Icq - Mail Güvenliği
linefolder Domaine Ait Mail Adreslerini Bulmak İstiyorum

Domaine Ait Mail Adreslerini Bulmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen94
    kardelen94's avatar
    Dişi

rakkoc bunu yazdı:
    -----------------------------

Cosmic bunu yazdı:

joe_black bunu yazdı:

nasıl yani?

şimdi ben naberlan@tahribat.com a mail atsam o gidiyo mu oraya ? 

olmayan maile?

ayarlandı ise gider. mesela benim domaine atılan bütün mailler tek maile düşüyor ister asdfafdg@domain.com diye at ister cvbcvbxcvb@domain.com diye

Evet benmde ayni sekilde xxx@rakkoc.com yyy@rakkoc.com seklinde yada istediginbirsey@rakkoc.com seklinde gelen mailler hep root@rakkoc.com'a duser.

LiveUSB de olabilir; vmWare ile sanallastirmada olabilir. linux kullanicaksan cok sistem gereksinimi istemez.

yaa ben mailin karşıya gitmesini istemiyorum, mail adreslerini öğrenmek istiyorum.

youtube.com/watch?v=I45yNCOlbTY
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

sen birkaç mali  tek maile gelmesinimi isityosun yani yönlendirmemi _? 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen94
    kardelen94's avatar
    Dişi

nevorapat bunu yazdı:

sen birkaç mali  tek maile gelmesinimi isityosun yani yönlendirmemi _? 

Hiç alakası bile yok istediğimle. Sitenin mail sunucusunda kayıtlı bütün mailleri bulmak istiyorum, mesela örnek olsun nevorapat.net diyelim, o sitenin bütün mail adreslerini öğrenmek

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Bu videodaki isini gorecek ise sorun yok; Sistem dersine gormustuk mesajlasma ve mail diye tam hatirlamadigim icin bir acip baktim.

Gelen bir mail MX adresine dusuyor oradan SMTP'ye yonleniyor bla bla bla.

ayrintilar : http://wiki.internet.gen.tr/index.php/E-posta_sunucular%C4%B1_nas%C4%B1l_%C3%A7al%C4%B1%C5%9F%C4%B1r

en mantiklisi bu googledan ordan burdan arama olayi. istersen ben linux kullaniyorum tararim; istersen domain ozel kendim tarayacagim diyorsan vmware de kurabilirsin o videodaki adam vmware uzerinden yapiyor. istersen live usb disk ile yapabilirsin. istersende windows'a python kutuphanelerini kurarsin. secim senin.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen94
    kardelen94's avatar
    Dişi

rakkoc bunu yazdı:

Bu videodaki isini gorecek ise sorun yok; Sistem dersine gormustuk mesajlasma ve mail diye tam hatirlamadigim icin bir acip baktim.

Gelen bir mail MX adresine dusuyor oradan SMTP'ye yonleniyor bla bla bla.

ayrintilar : http://wiki.internet.gen.tr/index.php/E-posta_sunucular%C4%B1_nas%C4%B1l_%C3%A7al%C4%B1%C5%9F%C4%B1r

en mantiklisi bu googledan ordan burdan arama olayi. istersen ben linux kullaniyorum tararim; istersen domain ozel kendim tarayacagim diyorsan vmware de kurabilirsin o videodaki adam vmware uzerinden yapiyor. istersen live usb disk ile yapabilirsin. istersende windows'a python kutuphanelerini kurarsin. secim senin.

özel değilde ben nasıl yapıldığını öğrenmek istemiştim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

suanda o videodakinin aynisini deniyorum

./theHarvester.py -d rakkoc.com -b all -l 2000 -f mailOfRakkoc.com

icin sadece :

[+] Emails found:

------------------

root@rakkoc.com

isimtescil@rakkoc.com

msn@rakkoc.com

seklinde bulundu. halbuki "root" bulunmamasi lazim diye dusunuyordum :) ama her yere mail adresimi farkli veren birisiyim. (mesela tahribat@rakkoc.com tahribat icin)
    Demek istedigim program tam olarak listeyi gercek anlami ile bulmuyor. zaman alsada cok bulsun diye "-b all" yaptim.

"rakkoc@rakkoc-ubuntu:~/theHarvester$ ./theHarvester.py -d tahribat.com -b all -l 2000 -f mailOfTahribat.com" denedim. sadece DESTEK@tahribat.com'u buldu.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Brown
    Brown's avatar
    Erkek

root@, mail@, admin@ gibi keywordler yapılır. başına gelmesi için de domainler için keywordler yapılır. client ile karşı tarafa spam mailler gönderilir. eğer gönderilemezse zaten failed raporu gönderdiğin pop3 maile düşecektir. oradan da hangi maillere gitmediği saptanır. 

sonuç;

mail gönderilen mail adresleri - gitmedi raporu bulunan mail adresleri = domainlerde aktif olan tüm mailler

mantık tabi sadece

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Brown bunu yazdı:

root@, mail@, admin@ gibi keywordler yapılır. başına gelmesi için de domainler için keywordler yapılır. client ile karşı tarafa spam mailler gönderilir. eğer gönderilemezse zaten failed raporu gönderdiğin pop3 maile düşecektir. oradan da hangi maillere gitmediği saptanır. 

sonuç;

mail gönderilen mail adresleri - gitmedi raporu bulunan mail adresleri = domainlerde aktif olan tüm mailler

mantık tabi sadece

Yanlis; "Catch All Mail" ozelligi olan bir mail adresine hepsi gider. ayriyetten sadece o tarz mailleri degil adiSoyadi tarzinda olan mailleride yakalamak lazim. ve kisiye spam gondermenin de kotu yani var. bunun yanina smtp'den mailin var olup olmadigini kontrol ettirebiliyorsun. bunun icinde php'de bir kutuphane vardi; bir aralar kullanmistim ama arayip bulmak laizm.

MX'den dinlemek gerek diye dusunuyordum ama MTA sifreli gidip geliyormus. Spamer'larda bu mail listelerinin pesinde oldugundan biraz degerli imişler :)

Edit : Suan 2M sonuc icin tahribat.com'u scan ettiriyorum merak ediyorum imzasinda tahribat maili olanlari cikartacakmi :S

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

rakkoc bunu yazdı:

Brown bunu yazdı:

sonuç;

mantık tabi sadece

Yanlis; "Catch All Mail" ozelligi olan bir mail adresine hepsi gider. ayriyetten sadece o tarz mailleri degil adiSoyadi tarzinda olan mailleride yakalamak lazim. ve kisiye spam gondermenin de kotu yani var. bunun yanina smtp'den mailin var olup olmadigini kontrol ettirebiliyorsun. bunun icinde php'de bir kutuphane vardi; bir aralar kullanmistim ama arayip bulmak laizm.

MX'den dinlemek gerek diye dusunuyordum ama MTA sifreli gidip geliyormus. Spamer'larda bu mail listelerinin pesinde oldugundan biraz degerli imişler :)

Edit : Suan 2M sonuc icin tahribat.com'u scan ettiriyorum merak ediyorum imzasinda tahribat maili olanlari cikartacakmi :S

hocam peki bu özelliği nasıl aktif hale getirebiliriz ?
    edit :  hallettim şuan (= pekde bir olayı yokmuş zaten yazıyormuş mail configde :D

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kardelen94
    kardelen94's avatar
    Dişi

usb için şu uygunmu backtrack-linux.org/tutorials/usb-live-install

Toplam Hit: 5571 Toplam Mesaj: 22