folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Donanım Mı ? Yazılım Mı ?

Donanım Mı ? Yazılım Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek
    ya  beyler sımdı bızım okulda bız ıkye ayrılcaz yazılım ve donanım sımdı ben hangısıne gıdıyım kendı kararımca yazılıma gıtmek ıstıyom ,cunku sevıyom yazılımı bıraz olsun programlar yapıorum, ama ben iş bakımından bakınca donanımı daha cok  sanslı goruyorum ?sizin dusuncelerınız nelerdır diye bı  danısıyı m dedım gelecek soz konusu :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

yazılım bence. türkiyede donanım üreten ve donanım satışı haricinde iş yapan donanım firması neredeyse yok...Hem bilişime harcanan paranın büyük kısmına yazılıma aktarılır.....

edit:60 küsür saat uyumazsam yanlış şeyler yazarım :S 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    -----------------------------
    yazılım türkiyede donanım üreten ve donanım satışı haricinde iş yapan firmalar neredeyse yok...Hem bilişime harcanan paranın büyük kısmına yazılıma aktarılır.....

abicim ben ne yapacam :D :Dbız okuyoz onuda ülke dusunsun acsınlar bı tane yazılım sırketı a.q

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    donanım amelelikten başka bi bok değil yazılıma git.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yazilim :) , Ama kral donanimciysan yine kazanirsin :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    yazılımm  :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    Yazilim :) , Ama kral donanimciysan yine kazanirsin :)

bkz:  renegadealien

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

hacı şöyle düşün şimdi hangisini yapmak istiyorsun hangisini yaparken severek yapıyorsun hangisinden zevk alıyorsun ??

önemli olan bu çünki donanımdan nefret edersen ben gibi fazlada bişey öğrenemezsin.

aynı şekilde yazılımdan nefret edersen yine bişey öğrenemezsin :D

tabi benim tavsiyem yazılımdır donanıma uğraşacağın kadar yazılıma uğraşsan daha karlı çıkarsın haa ama baba donanımcı olursan ondada baya güzel para var rene gibi mesela yazılımdada hölü gibi mesela :D

amacın paranın a.qomaksa yazılım daha kolay yoldur :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek
    yazılımdan para kazanmak uzun bi süreç gerektirir ,doğru mu?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kurdo
    kurdo's avatar
    Erkek
    olaya biraz daha ticari bakmak gerekirse biraz da piyasana bağlı. örneğin yerel piyasa da çalışacaksan yazılım biraz gereksizdir. çünkü özellikle anadolu şehirlerinde hala teknik servis ile zengin olan bilgisayarcılar var. yazılım'dan ucundan çaksan bile bir web ya da basit otomasyonlar gelse de donanımcı olsan dahi o olayın da üstesinden gelirsin. ama farzedelim ki ülke çapında ya da global çalışmak istiyorsun(freelance tarzı filan), ya da bir şirkete bağlı yazılımcı olmak istiyorsan kendini daha fazla geliştirmen ve daha pratikleşmen-profosyonelleşmen gerekir. ama bunu da başarırsan emin ol güzel yerlere gelirsin. sonuç olarak ortama göre kendi dinamiklerini kullanacaksın ve mutlaka tek kural; çalışacaksın - durmadan - .
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek
    ReaL_KurD bunu yazdı:
    olaya biraz daha ticari bakmak gerekirse biraz da piyasana bağlı. örneğin yerel piyasa da çalışacaksan yazılım biraz gereksizdir. çünkü özellikle anadolu şehirlerinde hala teknik servis ile zengin olan bilgisayarcılar var. yazılım'dan ucundan çaksan bile bir web ya da basit otomasyonlar gelse de donanımcı olsan dahi o olayın da üstesinden gelirsin. ama farzedelim ki ülke çapında ya da global çalışmak istiyorsun(freelance tarzı filan), ya da bir şirkete bağlı yazılımcı olmak istiyorsan kendini daha fazla geliştirmen ve daha pratikleşmen-profosyonelleşmen gerekir. ama bunu da başarırsan emin ol güzel yerlere gelirsin. sonuç olarak ortama göre kendi dinamiklerini kullanacaksın ve mutlaka tek kural; çalışacaksın - durmadan - .
    yazılımı sectim.Zaten tek hayalım profes... yazılımcı olmak
Toplam Hit: 1406 Toplam Mesaj: 12