Dost Kime Denir

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

HiGHVoLTaGe bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bence ...(Konpicyus) ve Yusuf(ZoRKaYa) bu ikisine denir !!! İyiki varsınız Kardeslerim Size Canım Feda ...

:)) 

We can be more, we can be much more.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek
    konpicyus bunu yazdı:

HiGHVoLTaGe bunu yazdı:
    Bence ...(Konpicyus) ve Yusuf(ZoRKaYa) bu ikisine denir !!! İyiki varsınız Kardeslerim Size Canım Feda ...

:)) 

tahribat.com da duygusal anlar (:

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek
    5 arkadaşım dostum diyebilecegim kişi var digerleri hiç bi sikime yaramazlar hava tıs iyi kötü günümde yanımda olurlar ne zaman başım sıkışsa gelirler giderim dosluk budur paylaşmaktır herşeyi  ama kanka cıktı mertlik bozukldu her kanka namert oldu istisnalar hariç 

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoRzA
    FoRzA's avatar
    Erkek

Ax2n bunu yazdı:
    dost sen ucurumun kenarında ölümle baş başayken senle beraber ölümü göze alıp senin yanında olandır.

Cebindeki parayı hiç dusunmeden son kuruşuna kadar seninle paylaşandır(gunumuzde paraya taptıkları için boyle bi ornek verdim)zaten usteki cumle geri kalanını tamalıyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dunyahali
    dunyahali's avatar
    Erkek
    kötü gününde yanında olana dost denir diğerlerine çif kaşarlı tost denir iğrenç  bi espiri :D

DiBe VuRmAyA bİrAz DaHa Az KaLdI..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyKo
    HyKo's avatar
    Erkek
    dost ağladığını ilk gören insandır..

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dj_hacker
    dj_hacker's avatar
    Erkek
    bana (H) denir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dengesiz
    dengesiz's avatar
    Erkek

dost yaz dengesize pm at

dost olalım  ... 

hizmetin bokunu cıkardık :)

Doğru kişi olmak meselenin yarısıdır, diğer yarısı; doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle karşılaşmış olmanızdır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HiGHVoLTaGe
    HiGHVoLTaGe's avatar
    Erkek
    ZoRKaYa bunu yazdı:
    Ferdi babayı açtığında yanna gelip lan olm çok takıosn bu kızı kafaya diyip yol gösteren seninle beraber efkarlanan, seninle beraber tüttüren, seni kardeşi gibi kabul edendir dost...
     Kafasına tkaılan bi soru olduğunda ilk aklına gelen sensen, kötü bişi yaşadığında ilk gelip sana anlatıosa, onu çok merak ediyorsan ve 2 gün ortalıkta gözükmediğinde seni merak edip arayıorsa o işte gereçek dosttur...
    Kardesim benim !!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

Cüneyd-i Bağdati isimli bir alimin hayatından bir kesit sunayım.(Eksikler için özür)
    Bir gün bu alim medresede derse girer, ancak ilk defa öğrenciler hararetli bir tartışma nedeniyle hocanın girdiğini farketmezler. Bu duruma hocada şaşırır.
    Bir süre sonra bir öğrenci farkederek arkadaşlarını uyarır ve toparlanırlar.
    -cüneydi Bağdat-i sorar; hayırdır gençler bu kadar hararetli neyi tartışıyordunuz ki bizi bile farketmediniz?
    Genlerden biri;
    -Hocam bu devirde gerçek dost kalmadı. Güvenip sırrını açıyorsun 3 gün sonra başkasından duyuyorsun,.
    Diğeri;
    -Günlerce ekmeğini paylaştığın arkadaşın sana bir lokmayı çok görüyor.
    ve diğerleri buna benzer onlarca örnek vererek gerçek dastluğun olmadığını ifade ederler.
    En son hoca sözü alır ve derki;
    -Evet gençler haklısınız; eğer düştüğünüzde elinizden tutup kaldıracak, lokmasını ve hırkasını sizinle hiç düşünmeden paylaşacak, sırrınızı mezara kadar taşıyacak dost arıyorsanız haklısınız böyle dost kalmadı...
    -Ama eğer düştüğünde elinizden tutup kaldıracağınız, lokmanızı ve hırkanızı hiç düşünmeden paylaşacağınız, sırrını mezara kadar taşıyacağınız dost arıyorsanız çıkın dışarı çevrenizde onlarca dost bulacaksınız.
    Kısacası DOST BULMAK İSTİYORSANIZ DOST OLACAKSINIZ...
    Uzun oldu kusura bakmayın...ctrlv

Toplam Hit: 6357 Toplam Mesaj: 40