folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Dosyalarımın Formatları Değişti Yardım Edin Lütfen

Dosyalarımın Formatları Değişti Yardım Edin Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Biz burada boş boş bağırmıyoruz,

1 - Bilgisayarınıza antivirüs kurun

2 - Önemli belgelerinizi, bilgisayarınız haricinde bir yere yedekleyin

3 - Önünüze gelen her dosyaya çift tıklamayın.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Bu internetten yenilen bir şey mi..? Dosyalarımı bozarsa ne etsemde düzelmez öyle mi..?  

İnternet ten ve mailden yeniliyor genellikle bizim Türkler belli kesmi mal meraktan tıkıyor yada size para geldi dosya bu diyor işletmelerde genellikle muhasebe bölümüne hedef almaya çalışıyorlar fatura gönderiyorlar onlara sözde tiklarsan gümbürtü oluyor benim iş yerinde mal kız inatla tiklamis birde dosya açılmıyor diyor allahtan sahte masaüstü var ve cihazlar domainde program kurmaya kullanıcı adı ve şifre istiyor yoksa önce ben patlamış tim sonra herkese nükleer bomba atardım.formatlık son çözüm ama şifreleme ve onu engelleyen programı bakman lazım birde kaspersky boot CD ile tarar bakalım be olack. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Neden programın dosyalarına drive otomatik yedekleme yetkisi vermiyorsunuz. 

Bu gibi sorunlar için en etkili çözüm olmazmi bu yöntem şahsen ben dekop yazılımına yedekleme işini öyle yapıyorum. Otomatik Google drive yedekliyor. Kafam rahat.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    Özel anahtarın ve şifre çözme yazılımının fiyatı 980 dolar.

iyiymiş valla güzel iş .

benim anlamadığım böyle bir şey açık açık varken maili cartu curtu adamlara ulaşabiliyorken neden bu adamlar yakalanmıyo resmen hırsızlık yapılıyo avrupada buna bi önlem alınamıyormu zorla para koparıyorlar resmen gasp

yapıyorlar karsıdkine neden göz yumuluyor acaba böyle bişeye ?

Nev-i Şahsına Münhasır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    frekaze bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Bu internetten yenilen bir şey mi..? Dosyalarımı bozarsa ne etsemde düzelmez öyle mi..?  

İnternet ten ve mailden yeniliyor genellikle bizim Türkler belli kesmi mal meraktan tıkıyor yada size para geldi dosya bu diyor işletmelerde genellikle muhasebe bölümüne hedef almaya çalışıyorlar fatura gönderiyorlar onlara sözde tiklarsan gümbürtü oluyor benim iş yerinde mal kız inatla tiklamis birde dosya açılmıyor diyor allahtan sahte masaüstü var ve cihazlar domainde program kurmaya kullanıcı adı ve şifre istiyor yoksa önce ben patlamış tim sonra herkese nükleer bomba atardım.formatlık son çözüm ama şifreleme ve onu engelleyen programı bakman lazım birde kaspersky boot CD ile tarar bakalım be olack. 

Helal olsun hocam, iyi yöntem yapmışsınız, benim gümleyecek tarz bir dosyam yok, ama giderse üzülecek tarz arşiv tarzı filmler, programlarım felan var, bir çoklarını bir daha bulamam..  1TB SSD almıştım, ona yedekleyip bilgisayar dışına alıyorum her şeyimi o zaman.. SSD de güvende olurlar.  Kendimce güvenlik olarak, riskli kulvarlarda merakıma engel olamayacağım tıklamalar için, DeepFreeze kullanıyorum, onu aktif edip girişiyorum.. Bir şey varsa yeniden başlatıyorum düzeliyor..

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Yapraaa yemişin geçmiş olsun. Bence düzeltemezsin ben bastım formatı geçtim. Fotmattan sonra recover etmeyi de denemedim ama istersen dene.

Adam yardım istiyor, yarrağı yemişmiyim yememişmiyim diye sormuyor ki. Adamın canı sıkılmış duruma böyle bir konu açmış ne lakayt bir cevap bu amk.

Edit Öneri:  Yediğin zararlının yeteneklerine göre dosyalarını kurtarıp kurtaramayacağın durumu değişiyor. Yapabileceğin şeyler ise ShadowCopy ile varsa ve yazılım silmemişse geçmiş versiyonalra bakıp kurtarmak, bulabildiğin tüm datarecovery programları ile üst seviye tarama yapmak (mesela recuva ismli programda 1 3 7 ve 35 deçiş olarak geçiyor derinlik olayı) Onun dışında piyasada bazı çözücüler var onları deneyebilirsin veya verilerin inanılmaz önemli ise mecburen güvenip yazılımı satın alıp dosyalarını açmak ve açtıkdan sonra derhal yedekli yapıya geçmendir. Yedek, yedeğin yedeği, gerekiyorsa onun da yedeği... Önemsiz ise kayıp verdiğin dosyalar güzelce sisteminden sana lazım olan verileri yedekleyip yeniden sistem kurman sağlıklı olur. Bir adet de lisanslı antivirüs al ileride bir daha bu duurma düşmeyeceğinin garantisi yok.Aklıma gelenler, önerilerim bunlar.

Geçmiş olsun. 

dcpromo tarafından 20/Tem/19 14:00 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Hocam buna ransomware deniyor, dosyalarını şifreleyip senden para istiyor açmak için. Basit bir çözümü yok. Dosyalar çok önemli değilse boşver,hiç kasma. Eğer önemliyse adamla pazarlık yap."bi hafta öncesinden yedeğim var, elli dolar veririm kabul etmezsen o yedeği çakarım " falan gibisinden. Genelde parayı verince dosyaları veriyorlar. Bu hikayelerde parayı verip dosyalarını alamayan duymadım hiç.

Buraya bir kaç örnek şifreli dosya atarsan arkadaşlar bakar belki hangi virüsle şifrelenmiş onu söyler sen de ona göre ararsın. 

Geçmiş olsun. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

şu başlığı bi küçült hele bi , 

geçmiş olsun

forumda bir çok konusu var umarım çözersin . 

ayrıca başlıkta emoji yasak ve geçmiş olsun. Umarım çok çok önemli verilerin yoktur. Bu tarz bire konu nasıl başına geldi yada nasıl çözeceksin bilmiyorum fakat kulağına büyükçe bir küpe olsun.

Ben bile yazılım mühendisi olduğum ve bilgisayarı nasıl kullanmayı bildiğim halde(!!) önemli olan dosyalarını klasörlerini direk FTP adresime yada buluta atıyorum. Bu şekilde seni etkileyen dosya beni de etkilese gram üzülmem takarım usb'yi direk format :D

Tekrardan geçmiş olsun^^

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RotKerim
    RotKerim's avatar
    Erkek

valla ablam bi araç servisinde çalışıyor. aynı şekilde dosyalara erişim için para istemişler denemedikleri yöntem kalmamış kurtaramamışlar, mecbur ödemişler ve açılmış dosyalar gerçekten.

Fuck Mobb Deep Fuck Biggie Fuck Bad Boy as a staff record label and as a mother fuckin crew. En büyük hayalimi sordu geçenlerde birisi Midtown metrosundan inip Broadwayde bir kaç tur attıktan sonra Union Square Park karşındaki Starbucksda bir kahve içmek.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLOODHOUND
    BLOODHOUND's avatar
    Erkek

yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar !

bakalım düzeltebilecekmiyim?

https://t.me/pump_upp