folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Döviz, Altın Borsa Vs Bilgileri

Döviz, Altın Borsa Vs Bilgileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ya daha öncede aynı konuyu açmıştım da bulamadım bidaha açtm mecburen

Bu bilgileri alabileceğim bedava bir servis varmı? Yani çok vardır da iyisi, yerinde duracağı güvenilir olanı nedir?

bazı siteler aylık 800 tlye falan veriyorlar, onlarda geçmiş yıllar fln da var da okadarına girmeden, günlük çekeyim kendi dbmi tutayım istiyorum

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Döviz ve altın için : http://www.altinkaynak.com/Servisler

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

netdania kullanmalısın

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Bu işini görür sanıyorum.

Burdan dosyaları indirip metastock'da işletiyordum bu işlerle uğraşırken.

http://store.matriksdata.com/Product/Default.aspx?do=ProductDetails&ProductId=15

Yıllık 100TL, ucuz etin yahnisi olmuyor ne yazık ki.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

An itibariyle fikir alışverişi için bu tarz bir konuda ben açıyordum. Burdan yazsam daha iyi sanırım. Rusya üzerindeki ambargo ve petrol fiyatlarındaki inanılmaz düşüş yüzünden Ruble - TL karşısında %50 yakın bir değer kaybetti. Petrolunde varil fiyatları ciddi oranda düşmüş durumda. Altın bir ara epey bir düşüş yaşadı ufak tefek alımlar yapmıştım ozaman 82-83 TL'den 90 TL olunca sattım. Çok ciddi miktarlar olmasada birşeyler kazanmayı başardım.

RUBLE ve HAM PETROL konusundaki fikir ve düşüncelerinizi merak ediyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hacılar ruslarla çok içli dışlı bir adam olarak, uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Çok hassas dengeler.

Her an herşey olabilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Hacılar ruslarla çok içli dışlı bir adam olarak, uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Çok hassas dengeler.

Her an herşey olabilir.

hocam bi abimiz rusyada calisiyor piyasada olan birisi dedigine gore rusya 2015 i bu sekilde cikaramicak Turkiyeyide buyuk olcude yaninda goturucek bu kriz dedi asli astari varmidir sence topluca gote gelirmiyiz bizede gotururmu bu olaylar etki edecegi kesinde bendede gote geliriz hissi olustu

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Her an herşey olabilir.

hocam bi abimiz rusyada calisiyor piyasada olan birisi dedigine gore rusya 2015 i bu sekilde cikaramicak Turkiyeyide buyuk olcude yaninda goturucek bu kriz dedi asli astari varmidir sence topluca gote gelirmiyiz bizede gotururmu bu olaylar etki edecegi kesinde bendede gote geliriz hissi olustu

Özellikle yaş meyve ihracatında önemli bir paya sahip bizim için. Ufaktan avuçlamaya başladılar galiba. İşin ekonomik boyutuna pek bir şey diyemeyiz fakat siyasi anlamda birkaç şey paylaşmak istiyorum.

Rusya, Ukrayna konusunda geri adım atmaktan ziyade Suriye meselesinde biraz daha gevşeme yoluna gidip tavizler verebilir. Zira Ukrayna-Kırım bizatihi Yakın Çevre'sinde yer alıyor ve en önemli rakiplerinden biri olan Batı ile arada set vaziyetinde. Karadeniz meselesi daha da kıymetli kılıyor.

Suriye'de ise elini biraz daha gevşetip, İran aracılığı ile etkisini sürdürmeyi tercih edebilir. İran'ın nükleer müzakerelerde Batı ile anlaşma noktasına gelmesi bu aşamada önemli. Batı ile pürüzleri minimize eden İran, bölgede yükselen Sünni-Selefi hareketlere göre ABD açısından iktidar odaklarında işbirliği yapma adına çok daha tercih edilebilir bir pozisyona gelmekte.

Rusya vaziyeti sonuna kadar böyle devam ettiremez. Fakat aynı zamanda Batı ve ABD de Rusya'yı tamamen sistem dışına itecek yaptırımlara gitmeyi göze alamaz. En nihayetinde uzlaşılacak bir zemin bulunacak. Rusya yukarıda yazdığım gibi Suriye-Esed meselesinde az geri duracak. Ukrayna'da da plebisitvari girişimlerle Kırım'ı bırakmayıp geri kalanıyla ateşkese yanaşacak.

Tabi bu süreç, 73 petrol krizi Batı için nasıl bir etki ve uyanma ortaya koyduysa Rusya açısından da benzer bir yönelime yol açacaktır. Bunun sonucu olarak, Rusya en başta enerji hatlarını çeşitlendirme ve farklılaştırma yoluna gidecektir. Sular durulduktan sonra, özellikle Türkiye üzerinden geçmesi planlanan projelere yönelmesi muhtemel. Zira olası benzer bir krizde yine aynı sorunları yaşamak istemeyecektir. Ayrıca Avrupa'nın Filistin meselesinde takındığı tavır, Batı'nın yaptırımlarından bunalan Rusya'yı İsrail ile daha yakınlaştıracaktır muhtemelen.

İşin özü, orta ve uzun vadede bu kriz sürdürülebilir değil ve onarılması zor yıkımlara yol açmasına ne Rusya ne de ABD izin vermeyecektir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek
    Sencer bunu yazdı
    Absolut bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Her an herşey olabilir.

Özellikle yaş meyve ihracatında önemli bir paya sahip bizim için. Ufaktan avuçlamaya başladılar galiba. İşin ekonomik boyutuna pek bir şey diyemeyiz fakat siyasi anlamda birkaç şey paylaşmak istiyorum.

Rusya, Ukrayna konusunda geri adım atmaktan ziyade Suriye meselesinde biraz daha gevşeme yoluna gidip tavizler verebilir. Zira Ukrayna-Kırım bizatihi Yakın Çevre'sinde yer alıyor ve en önemli rakiplerinden biri olan Batı ile arada set vaziyetinde. Karadeniz meselesi daha da kıymetli kılıyor.

Suriye'de ise elini biraz daha gevşetip, İran aracılığı ile etkisini sürdürmeyi tercih edebilir. İran'ın nükleer müzakerelerde Batı ile anlaşma noktasına gelmesi bu aşamada önemli. Batı ile pürüzleri minimize eden İran, bölgede yükselen Sünni-Selefi hareketlere göre ABD açısından iktidar odaklarında işbirliği yapma adına çok daha tercih edilebilir bir pozisyona gelmekte.

Rusya vaziyeti sonuna kadar böyle devam ettiremez. Fakat aynı zamanda Batı ve ABD de Rusya'yı tamamen sistem dışına itecek yaptırımlara gitmeyi göze alamaz. En nihayetinde uzlaşılacak bir zemin bulunacak. Rusya yukarıda yazdığım gibi Suriye-Esed meselesinde az geri duracak. Ukrayna'da da plebisitvari girişimlerle Kırım'ı bırakmayıp geri kalanıyla ateşkese yanaşacak.

Tabi bu süreç, 73 petrol krizi Batı için nasıl bir etki ve uyanma ortaya koyduysa Rusya açısından da benzer bir yönelime yol açacaktır. Bunun sonucu olarak, Rusya en başta enerji hatlarını çeşitlendirme ve farklılaştırma yoluna gidecektir. Sular durulduktan sonra, özellikle Türkiye üzerinden geçmesi planlanan projelere yönelmesi muhtemel. Zira olası benzer bir krizde yine aynı sorunları yaşamak istemeyecektir. Ayrıca Avrupa'nın Filistin meselesinde takındığı tavır, Batı'nın yaptırımlarından bunalan Rusya'yı İsrail ile daha yakınlaştıracaktır muhtemelen.

İşin özü, orta ve uzun vadede bu kriz sürdürülebilir değil ve onarılması zor yıkımlara yol açmasına ne Rusya ne de ABD izin vermeyecektir.

Haziranda sonra ne olur iyi olurmu ekonomi 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    Absolut bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Her an herşey olabilir.

hacı bu işin sonunda Rusya'ya hiçbir şey olmaz. çok güçlü bi kriz olacağı kesin ama iş bittikten sonra çok daha bağımsız bi şekilde güçlenicektir.

bence tüm dünya hata yapıyor. bu adamlarda ki ordu dalgaya alınacak bir şey değil. adamların şakası yok. bu şekilde devam ederse ukraynaya girerler.

nüfus ve bilgili adam sayısı da öyle. yakında kendilerine ait bi silikon vadisi yaratacaklar. interneti ayıracaklar. mart falan diye konuşuyorlardı. son durumu bilmiyorum.

halk şuan susuyor. piyasa henüz tepki vermiş değil. elektronik mağazalar'da sürekli etiketler değişiyor. küçük mağazalar rafların yarısını indirmiş durumda bekliyorlar.

herkesin ağzında "yılbaşından sonra" lafı var.

gelelim Türkiye tarafına. Rusya, Türkiye'ye ciddi miktarda döviz sokan bi ülkedir. Bilmeyenler için söylemek gerekirse sırf inşaat alanından milyarlarca dolar kazandırıyorlar. Şuan hiçbir yatırımcı buraya yatırım yapmıyor. Vaktinde yatırım yapmışlar da işi durdurup bekleme moduna alıyor. kimse yarın ne olacağını bilmiyor. Bugün merkez bankası %10'un üzerinde artış yaptırdı. Piyasa merkez bankasından yaklaşık 10 ruble önde gidiyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

@Atakan Senin de esas varmak istediğin nokta üzere, Haziran'da Türkiye'de seçim var. O zamana kadar hem ulusal hem bölgesel hem de küresel bazda hayli fazla şey cereyan edecektir. Devletler dahi ellerindeki bunca diplomatik ve istihbari veri ile bir o kadar analist-uzmana rağmen bir ay sonrasını dahi tam anlamıyla göremezken, bizim 6-7 ay sonrası için konuşmamız cahillik olur.

Yazdıklarımda iddialı değildim. Yüzeysel ve temel bağları aklıma geldiği gibi paylaştım sadece. Her an her şey olabilir.

Toplam Hit: 2063 Toplam Mesaj: 14