folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Dövme Yaptırıcam Bırkac Sorum Var Ya Yardım Edın :\\

Dövme Yaptırıcam Bırkac Sorum Var Ya Yardım Edın :\\

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End0t0ksiN
    End0t0ksiN's avatar
    Erkek
    Genel
    Son Mesaj Modlar Cevap Konu
    Genel
    Paylaşmak istediğiniz her şey...
    N/A

arkadaslar öncelıkle sunu belırteyım bu sorudan dolayı ınsallah konum sılınmes buraya acma geregı duydum malum katerogıdede paylaşmak ıstedıgınız herşey dıyo :)

şimdi bu dövme ısının ıslamıyette haram oldugunu bılıyorum ama cok acılen 2 gun kalıcak bır dövme yaptırıcam ama yalnız şüphelendıgım ıkı nokta var

bu dövme 2 gun sonra gecıcek densede sahıden o 2 gunden sonra gecermı yani derının ıcıne girermi temas edermı üstelik zararlımı bu

bır ıkıncısıde bu dövmeyı yaptırdıktan sonra alınan abdest kabul olunurmu :) yanı kısacası dövmeden once abdest alsam ondan sonrakı 2 gun boyunca "ooohhh koy götune rahman gitsin" dıyıp rahat 2 gun gecırebılırmıyım :)  

Potansiyel Rahatsız # 'yengesini s.kenlerin dizisinin yapıldığı devirde yaşayan mürid '
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek
    Geeçici dövme sakızlardaki gibni derinin üstüne yapışır silince geçer kalıcı döğme iğne ile derinin içine ve üstüne şırınga ile kazınır kalıcı döğme neden günah denir boy abdesti yane gusuül abdsti alaman için vucudunda iğne ucu kadar kuru yer kalmayacak denilir ama dövme derinin üstüne ve içine iğneli oalrak yapılırsa su deriye temas etmemiş olur ve aldığın abdest kabul olmaz.

eskilerden kim kaldı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

öncelikle bu aralar forumda ne kadar çok dövme yaptırmak istiyen var şaşırdım :) nese dövem hakkında bilgim yok ama

abdest konusu şöle oluyor. dövme derinin üstünü kapattıgı için deriye su değmiyor ve bu sebebten dolayı gusul abdesti

olmuyor.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    Çok saçma...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alacakaranlik
    alacakaranlik's avatar
    Erkek

Gusul abdestini alacaksın abdesti bozmadan dövmeyi yaptıracaksın . ve ömrünün sounna kadar ilişkiye girmeden abdestini bozmadan yaşayabiliyorum diyorsan eywallah

eskilerden kim kaldı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek

vallaha gecici dovme bence abdesti bozmaz neden diycekseniz adamlar eline kina yakiyor bozuluyormu yoo

arkadasim hint kinasi oksijen suyu birde tasvar onun ismini hatirlayamadim karistir yap ama 1 hafta durur sanirim soyle 2 gun sonra keselersen daha cabul cikar kanimca

buarada arkadaslar benim ortaparmagimin tam ortasina ovuc  kismi dolma kalem batti ve toplu ignenin basikadar siyah leke oldu vede cikmiyor murekkep kaldi oyle :) simdi ben cenabetmi geziyorum hep apetim tutmazmi vede kurada boyle bir ayet yada bu konuya deginen bir hadis filan varsa paylasirsaniz sevinirim.

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Bu konu silinir gibi geliyor ama yazayım, bence o abdest olayı saçmalık deriye su deymemesi demek dövmenin gözenekleri kapatması demek bu durumda derinin oksijen de alamayıp çürümesi gerekmez mi? Başka bir nokta da kuranda direk dövme yaptırmayla ilgili bir ayet var mı?

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    be_cool bunu yazdı:
    -----------------------------

vallaha gecici dovme bence abdesti bozmaz neden diycekseniz adamlar eline kina yakiyor bozuluyormu yoo

arkadasim hint kinasi oksijen suyu birde tasvar onun ismini hatirlayamadim karistir yap ama 1 hafta durur sanirim soyle 2 gun sonra keselersen daha cabul cikar kanimca

buarada arkadaslar benim ortaparmagimin tam ortasina ovuc kismi dolma kalem batti ve toplu ignenin basikadar siyah leke oldu vede cikmiyor murekkep kaldi oyle :) simdi ben cenabetmi geziyorum hep apetim tutmazmi vede kurada boyle bir ayet yada bu konuya deginen bir hadis filan varsa paylasirsaniz sevinirim.

-----------------------------
    yanlı$lıkla oldugunu icin hiç bi sakıncası yok saglamsın suanda yani :D

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SWAT
    SWAT's avatar
    Erkek

millet dovme derinin ustune yapılmaz altına yapılır dovme yapılan yerede mis gibi su deyer abdest de kabul olur

abdest kabul olmaz diye bi sacmalık yok milletin uydurdugu bi hikaye sadece...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stigma
    Stigma's avatar
    Dişi
    Dövme nin nasıl yapıldığını ve abdestde de sadece derinin üstünün ıslanması gerektiğini bilen biri zaten dövme gusle mani mi değil mi diye sormaz kanımca. Kalıcı dövmeden bahsediyorum ama geçici dövmede de kına dediğimiz madde kullanılıyor ve yüzyıllardır kına var yani. Gusle bi manisi yok ikisinin de bence.

allcolorsarebeautiful.net
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CipriX
    CipriX's avatar
    Erkek
    Dövme abdeste mani değildir ama Peygamber efendimiz Hz.Muhammed dövme vb. şeyler yaptıranlara lanet etmiştir.. ama asla abdestle ilgisi alakası yoktur..!

if else while vs.
Toplam Hit: 5708 Toplam Mesaj: 12