Drone Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilinmeyen
    Bilinmeyen's avatar
    Erkek

mavic air fly more combo öneririm. (500gr altı)

bu arada türkiyede 500gr altı üstü neredeyse hiç fark etmiyor.

yasak olmayan yer yok. kanunen yasak olmayan yerler valilik genelgeleriyle yasaklanmış.

örneğin kocaeli'ye gidiyorsun bir yerde drone uçuracaksın, gramajı hiç sormuyor bile adam abi valilik yasakladı izin alman lazım diyor.

başka bir yere gidiyorsun onlar da aynı. yok ileride askeriye var, yok şurada bu var vs. vs.

en temizi dikkat çekmeyen milletin gözüne sokmadan habersizce uçurup işini halletmek.

bu işin ticaretini yapacam, para kazanacam, özel organizasyonlara gidecem vs. diyorsan o zaman izinlerini alırsın ama dediğim gibi gramaj muhabbeti yemiyor hocam, hepsinden istiyorlar izin.

500gr altı en iyi cihazlardan biridir mavic air. Kullanım konusunda başlarda dikkatli olman gerekir.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Eyvallah

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gvn666
    gvn666's avatar
    Erkek

Merhaba;

Bencede Mavic Miniden uzak dur derim çünkü bir sonraki adımı istediğinde tekrar aynı şekilde masraf etmek zorunda kalacaksın.

Mavic Air bence yeterli bir cihaz Fly Combo setiylede uzun süreler uçuş yapabiliyorsun.

Güzelliğide profesyonel hale gelmen için zamanla otonom uçuş ayarlarıyla oynayabilir manuel uçurabilirsin.

Bir üst modelede ihtiyacın yok diye düşünüyorum başlangıç olarak hem 10bin üzerine çıkıyor rakamlar hemde bir kırım yaşarsan çok pahalıya mal olur.

Mavic airle hem keyfi uçuşlar yapabilir hemde profesyonel HD çekimler yapabilir meslek haline getirebilirsin.

Ben video çekecek herkese drone ile birlikte birde gimball almasını tavsiye ediyorumki olası çekimlere yerde de aynı görsellikle devam edebilsin.

Ben açtığım konuda gayet uygun rakama bırakacağımı söylemiştim. 

Burdan yada telefonlada destek olurum.

Bendeki cihaz 3-4 kez uçtu yenisinden hiç bir farkı yok Air2 modeli Türkiye için başa bela bir cihaz izin vs.

Mavic air Fly more combo ile yapamayacağınız şey yok diyebilirim kısaca.

..::GVN::..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gvn666
    gvn666's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Under reis şimdi ne tür istiyorsun bildiğim kadarıyla 2 türü var bir yavaş uçup çekim yapmak için olanlar bir akrobasi mi ne var baya hızlı uçuyorlar

şahsen uygun fiyatla toplama bir akrobasi dökümanı paylaşılırsa bende toplayabilirim

Aslında 2 tip yok tüm cihazlar ikisinide yapmaya uygun oluyor ama cihazlar kullanıcı zorlanmasın diye içerisinde software ile kısıtlamalar var.

Tabi bunu kapatmak ve serbest uçuş yapma şansı tanınıyor DJI cihazlarda mesela Mavic air için SPORT modu bu işe yarar hız neredeyse 2 katına cıkar rüzgarsız bir havada çok iyi görsellikte yakalayabilirsiniz.

Bunun haricinde birde racing modelleri var yarış, engel aşma vs için bu bir spor aslında bizim ülkede pek ilgi yok.

..::GVN::..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek
    gvn666 bunu yazdı

Merhaba;

Bencede Mavic Miniden uzak dur derim çünkü bir sonraki adımı istediğinde tekrar aynı şekilde masraf etmek zorunda kalacaksın.

Mavic Air bence yeterli bir cihaz Fly Combo setiylede uzun süreler uçuş yapabiliyorsun.

Güzelliğide profesyonel hale gelmen için zamanla otonom uçuş ayarlarıyla oynayabilir manuel uçurabilirsin.

Bir üst modelede ihtiyacın yok diye düşünüyorum başlangıç olarak hem 10bin üzerine çıkıyor rakamlar hemde bir kırım yaşarsan çok pahalıya mal olur.

Mavic airle hem keyfi uçuşlar yapabilir hemde profesyonel HD çekimler yapabilir meslek haline getirebilirsin.

Ben video çekecek herkese drone ile birlikte birde gimball almasını tavsiye ediyorumki olası çekimlere yerde de aynı görsellikle devam edebilsin.

Ben açtığım konuda gayet uygun rakama bırakacağımı söylemiştim. 

Burdan yada telefonlada destek olurum.

Bendeki cihaz 3-4 kez uçtu yenisinden hiç bir farkı yok Air2 modeli Türkiye için başa bela bir cihaz izin vs.

Mavic air Fly more combo ile yapamayacağınız şey yok diyebilirim kısaca.

Air2 neden başa bela olsun?

Air, Mini, Spark vs. uçurmadan önce izin alınması gerekiyor zaten.

500gr Drone modellerini sadece sisteme kayıt yapmıyorsun o kadar. Sisteme kayıt yapılan Drone modellerininde kayıt yaparken bir zorluğu yok. 

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    husnuweb
    husnuweb's avatar
    Erkek

İstanbul'da rahat drone uçurabileceğimiz kuytu yerler var mı? Aleti aldım uçuramıyorum aq.

Xiaomi droneu da incelemeye değer. https://www.trendyol.com/xiaomi/fimi-x8se-p-7056319?boutiqueId=535762&merchantId=108518

He is finding himself.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek
    husnuweb bunu yazdı

İstanbul'da rahat drone uçurabileceğimiz kuytu yerler var mı? Aleti aldım uçuramıyorum aq.

Xiaomi droneu da incelemeye değer. https://www.trendyol.com/xiaomi/fimi-x8se-p-7056319?boutiqueId=535762&merchantId=108518

Bende alcaktim vazgectim bu sebepten. Ucurabilecek yesil alan istanbul'da yok malesef. Evinin bahcesi fln varsa orda kaldir indir yapabilirsin, cogu insan dag tepe gidip gizli gizli izinsiz ucuyor, iki dag tepe cekip geri geliyor. Tr de drone almanin pek anlami yok bu yuzden. Ama guzel alet, belki ilerde yesil alan koyarlarsa ucurursun dursun.

Yasak alanda ucururken yakalanirsan polis tutanak tutarsa shgm direkt 16.000 tl para cezasi gonderiyormus.

DarkFall tarafından 21/Eki/20 09:17 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kartalenes
    kartalenes's avatar
    Erkek

Nişantaşılı entel abimizin drone macerası vardı YouTube da sonunda özel harekat basıyor evini :)

Mavic mini fly more combo kullanıyorum memnunum. Bence dezavantajı küçük olmasından dolayı kumru bile saldırıyor, düşme tehlikesi oluyor.

Biraz fazla para verip air ve üstü versiyonlarını alıp bol sensör az tehlike diyorum.. 

Olduğu kadar , Olmadığı kader ...
Toplam Hit: 2082 Toplam Mesaj: 19
drone dron