Düğün Çekimleri İçin Kamera Önerileri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhewal
    byhewal's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşalar.

Düğün çekim işine girmeyi düşünüyorum. Çok ucuz çokta pahalı olmayacak kameraya ihtiyacım var. Tecrübesi olan veya önerisi olanların yardımına ihtiyacım var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

Sony nxcam araştır hocam yanlış bilmiyorsam 6-7 bin lira civarındaydı sanırım.. belgesel kamerasıdır ama düğün çekimindede kullanabilirsin çok işlevseldir.. kullanımı kolaydır. 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhewal
    byhewal's avatar
    Erkek

Böyle birşey aldım acaba bu kamera hakkında bilgisi olan var mı ?

http://www.mediamarkt.be/fr/product/_jvc-gy-hm70e-1479357.html

byhewal tarafından 16/Ara/15 19:57 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Hocam kameradan anlamam ama ankaradaysan is imkani sunabilirim azda olsa

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

arkadaşım iphone 6s plus ile 4k düğün çekimi yaptı yanlılmıyorsam 128 gb lık model ile 

cep telefonlarının görüntü kalitesi o 5-6 bin liralik kameraları bırakın yakalamayı geri bırakmaya başlamış bile. ois mobil kamera ve telefonların başına gelen en güzel şey heralde.

not : bu işi profesyonelce yapanlara değil sözüm örnek verdim tabiki adamlar 1 video kamera 1 prof makına ile fotoları farklı açılardan çekip o gününüzü ölümsüzleştiriyorlar.

bu arada düğün mezuniyet hatta vesikalık fotografcıların en iyileri en iyi şekilde o fotoları düzenleyebilenlerdir 

bir yer 8 tl ye diğeri 20 tl ye çekiyorsa aradaki farkı sen görebiliyorsan gerisi önemli degil.  1 foto da pkk lı gibi diğerinde beyaz yakalı gibi çıkmışım 2 ayrı firmadan. adamlar üşenmiyor tek tek yüzlerce foto yu düzenliyor. tabi buda fiyata yansıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

arkadaşım iphone 6s plus ile 4k düğün çekimi yaptı yanlılmıyorsam 128 gb lık model ile 

cep telefonlarının görüntü kalitesi o 5-6 bin liralik kameraları bırakın yakalamayı geri bırakmaya başlamış bile. ois mobil kamera ve telefonların başına gelen en güzel şey heralde.

not : bu işi profesyonelce yapanlara değil sözüm örnek verdim tabiki adamlar 1 video kamera 1 prof makına ile fotoları farklı açılardan çekip o gününüzü ölümsüzleştiriyorlar.

bu arada düğün mezuniyet hatta vesikalık fotografcıların en iyileri en iyi şekilde o fotoları düzenleyebilenlerdir 

bir yer 8 tl ye diğeri 20 tl ye çekiyorsa aradaki farkı sen görebiliyorsan gerisi önemli degil.  1 foto da pkk lı gibi diğerinde beyaz yakalı gibi çıkmışım 2 ayrı firmadan. adamlar üşenmiyor tek tek yüzlerce foto yu düzenliyor. tabi buda fiyata yansıyor.

OMD seri bir makinen varsa cep telefonuyla çekilenler rezil kalıyor (iphone dahil) lumia dahil. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

fdsfsd la oglum apple yarak yapsa yersınız sız o derece bır tutkunuz var

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

saçöalığın dibine dibine vurdun hocam şu yorumun ile. 

Harbi apple boku paketlese bu insandan çıkmış olamaz diye alıp evin bir köşesine koyacak kadar kölesi olmuşşunuz. 

sen o aletlerde o mercekler sensörler lensler neden var bilir misin? gece çekimlerindeki etkileri vs vs? dijital oynama olmadan çekilen görüntüleri vs? iypin dihi gizil çikiyi demekle olmaz o iş hocam. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

prof iş demedim ama artık günümüz teknolojisi düğün videosu çekebilecek seviyeye ulaştı dedim.  bunu note 5 ve benzerleri ile de yapabilirsiniz

film çekmiyorsunuz bazı şeyler için devasa bütçelere gerek yok artık. kaldıki  8mp ile çekilen filmler var ağzınız açık kalır

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

prof iş demedim ama artık günümüz teknolojisi düğün videosu çekebilecek seviyeye ulaştı dedim.  bunu note 5 ve benzerleri ile de yapabilirsiniz

film çekmiyorsunuz bazı şeyler için devasa bütçelere gerek yok artık. kaldıki  8mp ile çekilen filmler var ağzınız açık kalır

fotoğraf desen dijital efekt ve oynama ile belki ama video konusunda asla hocam.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek
    BosphorusPasha bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

saçöalığın dibine dibine vurdun hocam şu yorumun ile. 

Harbi apple boku paketlese bu insandan çıkmış olamaz diye alıp evin bir köşesine koyacak kadar kölesi olmuşşunuz. 

sen o aletlerde o mercekler sensörler lensler neden var bilir misin? gece çekimlerindeki etkileri vs vs? dijital oynama olmadan çekilen görüntüleri vs? iypin dihi gizil çikiyi demekle olmaz o iş hocam. 

8 mp le öyle bi aparat ve lensler takıyorlarki çektikleri kaynak (telefon kamera, hesap makinesi vb.) 800 tl ama ona uydurdukları aparatlar ve lenslerin toplam fiyatı 50 bin lira :D 

Şimdi canon 5d mark III ü sabit kit lensiyle kullan beş para etmez bi makine ama ona 1.2 diyafram sağlam bir lens tak ejderha gibi olur.. bu işin içinde makinenin sensörü, çarpanı, kaç bit renk aralığı, lensi, herşeyi etki eder videoya..

Benim arkadaşa önerdiğim kamera 5-6 bin lira ama sırf bu iş için yapılmış aktuel bi kamera modeliydi. dışardan bakınca uzay mekiği gibi duruyor tonlarca tuş ayar felan ama kullanımı basit.. 

En basit örneği sony nxcam lerde oldukca soft bi zoom tuşu vardır hemde 2 tane tek elle her türlü kullanımı yapabilirsin. ama cep telefonuyla veya dslr ile o şekilde kullanamazsın.. 

Konuya gelirsek hocam aldıgın makine senn için yeterli gayet.. bahsettiğim modellede benzer zaten.. hayırlı olsun..

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
Toplam Hit: 1845 Toplam Mesaj: 13
kamera