folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder Dün "Hacker"Lara Hodri Meydan" Dedi Bugün Sitesi Hacklendi

Dün "Hacker"Lara Hodri Meydan" Dedi Bugün Sitesi Hacklendi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madrakaru
    Madrakaru's avatar
    Erkek

Ben bilmem network falan eline verdiler mi verdiler. Olay bitmiştir, artisliğe gerek yok, bu işler öyle gazetelere televizyonlara demeç vermeyle olmuyo. Şimdi k.çını tuta tuta gezsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fenerist07
    fenerist07's avatar
    Erkek

şimdi yapan adamları duymustum,bi kısmınıda ismen tanıyorum bu piyasadaki eski adamlardan.

bahsi geçen hack huzeyfe'nin elinde olan birşey değil,sonucta dns değiştirmiş adamlar buraya kadar huzeyfe haklı.

ama ihmal varmı? evet var. demeç vermişsin hack olayı bir bütündür,yüzlerce irili ufaklı açık vardır birini kapamazsan indirirler diye,domain'inde o açıklardan biriyse onuda sağlama almak senin görevin.o zaman dandik firmalarla calısmayacaksın. ama zaten o da adamların haklarını yememiş ve isterlerse netbook'u göndereceğini söylemiş.

şimdi bu adamlar ferruh'unda sitesini indirdiklerine göre en azından burda takdiri hak ediyorlar.ferruh evet bilgili bir insandır,türkiyede sayılı adamlardandır ama en azından adamın ftp sine kadar girip anasayfasını değiştiriyorlarsa çıkıpta arkadasımın eşekliği,ona güvenmiştim,onun salaklığı demenin bi anlamı yok

Amphetamine Logic.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Önce reklam yaptı.

Sonra birisi heykledi. O da bir güvenlik portalı çıktı. Şimdi o güvenlik portalının reklamını yapmış olmak için kendisini kendisi heyklemiş olabülü :|

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Heima
    Heima's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------

Önce reklam yaptı.

Sonra birisi heykledi. O da bir güvenlik portalı çıktı. Şimdi o güvenlik portalının reklamını yapmış olmak için kendisini kendisi heyklemiş olabülü :|

Nasıl bir komplodur bu :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek

Apocrypha bunu yazdı:

HaYVaN bunu yazdı:

Önce reklam yaptı.

Nasıl bir komplodur bu :)

olabilitesi var sankim.. :|

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Master
    Master's avatar
    Erkek

Huzeyfe tıp kı Ferruh gibi.. Yıllardır bu işi yapan ancak son zamanlarda verdiği eğitimler ve yazdığı dökümanlar ile birikimlerinin dışa vuran kişilerden birisi. Ferruh gibi o'da yaptığı işte Uzman ve Gerçekten yaptığı işi hak ederek yapıyor. Deface olayında da ComputerWOLF'un dediklerini iyi idrak ederek okumanızı tavsiye ederim. Noktasına, Virgülüne kadar katılıyorum.

Host sağlayıcıların güvenlik açıklarını bularak DNS Spoofing yapmak yada SQL Enjection ile sitelerin tablolarını değiştirmek Hackerlık ise, sistemciler, networkcüler, security'cilerde Hacker!

Ama ben hiç bi MS/CİSCO/Linux vb. Platformların yöneticilerinin (Sistemcilerden bahsediyorum burada) ve yine o ortamı oluşturan Network Administratorların (Compunun bahsettiği mevzu) ve Türkiye'nin büyük Sunucularında iş yapan, o Sunucuları koruyan yada PenetRasyonist Testlere tabii tutan camiada White hacker olarak geçen kişilerine kendine "HACKER" dediğini DUYMADIM, GÖRMEDİM, BİLMİYORUM, ARAMIZDA ÖYLE BİRİSİ YOK.

Bilgiye saydı duymak gerekir. Ferruh ve Huzeyfe o defacei yapan kişileri zaten cebinden çıkarır. Bunu onlar kendileride biliyorlar. Ferruh sitesinin de başına aynı şey gelmişti. O adamların o işi yapan çocuklar gibi sabahtan akşama kadar bi siteyi hacklemek, bir hosting'i yönlendirmek gibi garip garip şeylere vakitleri yok.

Sorun, Çözüm, Güvenlik.

Kendini hacker sananlar değil, Bilgili olanlar,Uzman olanlar kazanır.

Biz takip edilenlerdeniz gördüğünüz gibi. Şu an Türkiye'deki Güvenlikçilerin %90'ı Hackerım diye gezinen adamlara bilgi ve tecrübe olarak 10 çekerler. Sadece EGOlarını tatmin etmek için abuk subuk şeylere tenezür etmiyorlar o kadar!

Bilgi güçtür, düşmanını barışa zorlar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

yaw ne diye kasıyonuzki yok network yok o yok bu. adam açık açık demiş yiyosa hackleyin diye. elemanlarda hacklemiş.

madem çok güveniyosun kendine herşeyiyle güveneceksin sonra ona buna bok atmıyacaksın. madem biliyodun turkticaretin dandikliğini niye onlarla çalıştın derler adama.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Thelordmax
    Thelordmax's avatar
    Erkek

"Network Security" demeden önce kendi güvenliğinden emin olmalı.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek

Madrakaru bunu yazdı:

Ben bilmem network falan eline verdiler mi verdiler. Olay bitmiştir, artisliğe gerek yok, bu işler öyle gazetelere televizyonlara demeç vermeyle olmuyo. Şimdi k.çını tuta tuta gezsin.

ha ha ha bu meseleye yorum yapmayacaktım ama içimi okumuş arkadaş dayanamadım. şimdi olay şu tanımam şu tipi bozuk adamı yorumlara kalırsa bılgılı bırı ve host sağlayıcısının mallığı sonucu sistemi gitmiş ( yanlış anladıysam affola ) ama bilader o kadar dötün yiyorda basıp kımse hackleyemez benı zart zurt edeceksen önce her konuda güvenliği sağlamalısın. al hadı google nın de sunucularını ziksinler oluyho mu olmuyo gerekıyorsa git kendı datacenter ını aç sunucu güvenliğinden taviz verme

vesselam sonuç eline almıştır ama öle ama böle :)

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Master bunu yazdı:

bu elemanlar için eline almıştır koluna bağlamıştır benzeri yorumlar yapmadan önce yaptıkları güzel işleri incelemenizi öneririm.

Huzeyfe tıp kı Ferruh gibi.. Yıllardır bu işi yapan ancak son zamanlarda verdiği eğitimler ve yazdığı dökümanlar ile birikimlerinin dışa vuran kişilerden birisi. Ferruh gibi o'da yaptığı işte Uzman ve Gerçekten yaptığı işi hak ederek yapıyor. Deface olayında da ComputerWOLF'un dediklerini iyi idrak ederek okumanızı tavsiye ederim. Noktasına, Virgülüne kadar katılıyorum.

Host sağlayıcıların güvenlik açıklarını bularak DNS Spoofing yapmak yada SQL Enjection ile sitelerin tablolarını değiştirmek Hackerlık ise, sistemciler, networkcüler, security'cilerde Hacker!

Ama ben hiç bi MS/CİSCO/Linux vb. Platformların yöneticilerinin (Sistemcilerden bahsediyorum burada) ve yine o ortamı oluşturan Network Administratorların (Compunun bahsettiği mevzu) ve Türkiye'nin büyük Sunucularında iş yapan, o Sunucuları koruyan yada PenetRasyonist Testlere tabii tutan camiada White hacker olarak geçen kişilerine kendine "HACKER" dediğini DUYMADIM, GÖRMEDİM, BİLMİYORUM, ARAMIZDA ÖYLE BİRİSİ YOK.

Bilgiye saydı duymak gerekir. Ferruh ve Huzeyfe o defacei yapan kişileri zaten cebinden çıkarır. Bunu onlar kendileride biliyorlar. Ferruh sitesinin de başına aynı şey gelmişti. O adamların o işi yapan çocuklar gibi sabahtan akşama kadar bi siteyi hacklemek, bir hosting'i yönlendirmek gibi garip garip şeylere vakitleri yok.

Sorun, Çözüm, Güvenlik.

Kendini hacker sananlar değil, Bilgili olanlar,Uzman olanlar kazanır.

Biz takip edilenlerdeniz gördüğünüz gibi. Şu an Türkiye'deki Güvenlikçilerin %90'ı Hackerım diye gezinen adamlara bilgi ve tecrübe olarak 10 çekerler. Sadece EGOlarını tatmin etmek için abuk subuk şeylere tenezür etmiyorlar o kadar!

katılmakla birlikte görüntü ve isim herşeydir, enderunixi takip ederim kapastesi işi temiz yapabilecek adamlar boktan bir deface olayıyla kendi isimlerine acaba izi sürdüler, iddialı bir çıkış yapıyorsan domainine de hostingine de bakacaksın en güvenli scripti yazıp en boktan hosta atmak mantıkla çelişiyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 15324 Toplam Mesaj: 26