folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Dünya Yörüngesinden Çıkacak Ve Tersine Dönmeye Başlayacak...

Dünya Yörüngesinden Çıkacak Ve Tersine Dönmeye Başlayacak...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Opsiyonel_Bilgiler
    Opsiyonel_Bilgiler's avatar
    Erkek

bugün onedioda gördüm aha link:

https://onedio.com/haber/gelecekte-dunyamiza-neler-olacak-545737

aslı astarı nedir bunun kim neye dayandırmış, biri bi anlatsın. bi de bana göre pat diye gerçekleşmez yani bikaç bin yıla bi aksiyon bişey olmalı.

imza mı gelmiş?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

kim ölee kim kalaa

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

3 tane kaynak verilmiş birisi de ekşisözlük :)

doğru olabilir hocam, dünya sonsuza kadar güllük gülistanlık kalmayacak, hem insanların dünyayı ve kaynaklarını kullanım biçimi hem dünya dışında olan değişiklikler dünyayı çok etkileyecek..

Ancak ortada şöyle bir yanlış var.. Bu adamlar kesin bir yargı gibi şu olacak bu olacak demiş mesela ama yanlış :) neden yanlış? çünkü şartları aynı anda ele almıyorlar.. Ayrı ayrı olarak hesaplanmış (çünkü farklı kaynaklar), mesela deniyor dünya yörüngesinden çıkacak ve ters dönecek.. Ee bu olduğunda atıyorum orada bahsedilen şu dağ erimesi, ya da afrika kıtası sular altında kalması gerçekleşecek mi? İşte bunu öngörmüyorlar, düşünmüyorlar, bilmiyorlardır.. Çünkü bir olayın ne gibi etkileri olacağını görmek gerekiyor ve bu da farklı bir zincirleme reaksiyona sebep verir :)

Bir örnek vereyim şimdi..

Dünyanın tersine dönmesi demek, saat yönüne dönmesi demek.. Bizim güneş sistemimizde sadece venüz saat yönünde dönüyor, diğer tüm gezegenler saat yönü tersine dönüyor. Eskiden okuduğuma göre, venüs de saat yönü tersine dönüyormuş, ancak muhtemelen büyük bir gezegen/göktaşı artık neyse çarpmış ve yörüngesini ve dönüş yönünü değiştirmiş..

Şimdi aynı senaryo dünyada da gerçekleşse bir ihtmal tüm yaşam sona da erebilir :) O yüzden bu şeyleri çok da düşünmemek gerek şimdi.. Önemli olan dünyamızı ve kaynaklarımızı yerli yerinde kullanmak. Para hırsı sebebiyle mahvetmemek.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

adamlar venüsün ters dönüşüne bile bir göktaşının çarpmasıyla oldu diyor topaç sanki bu 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Haberiniz olsun, kıyamet kopacak !

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kiyamet senaryosuna gorede atmosfer yok oluyor dunyaya buyuk bi goktasi dusup cekirdegi etkiliyor velhasil dunyanin donusu duruyor aylarda bir taraf gunduz bir taraf gece sonra tersine donmeye basliyo o da amel defterterinin kapanmasi demek yani kiyamete 3 5 saat kaliyor . Yanlissam duzeltin

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    S0KR4T3S bunu yazdı

adamlar venüsün ters dönüşüne bile bir göktaşının çarpmasıyla oldu diyor topaç sanki bu 

:) benim söylediğim bir söz değil bu :) adamlar dediğin bu işi araştıranlar.. benim de okuduğum eski bir makaleydi bir sebepten dolayı merak etmiştim bu konuyu böyle bir şey çıkmıştı karşıma :) Ancak elbette kesin bir şey değil venüsün neden bu hareketi yaptığının.. Şimdi baktım bazı yerlerde de çok eskiden büyük bir gezegenin etkisiyle günümüzdeki hızı ve dönüş yönüne sahip olmuştur deniyor.. Kısacası net bir cevap yok ama buradakilere bakabilirsin.. kocaman bir gezegen yanında evet venüs bir topaç olabilir zor değil..

So what happened to Venus 500 million years ago? Almost certainly it was struck by a big comet. This impact halted the normal spin of the planet and set it turning slowly backwards. The ancients seem to have figured this out as well, hence the myth of a sky-goddess at the crossing of the ways that sacrificed herself to give us life.

Currently, the most popular theory states that Venus did indeed rotate in the same  direction as the rest of the planets. But at some point of time,  something caused the planet to flip 180 degrees around its axis. This could have been a collision of a large body at an angle that got absorbed into Venus, or due to some unknown cause. So it continued spinning in the same direction, but flipped itself over. So the rotation looks reversed to us.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aksata
    aksata's avatar
    Erkek

kıyamet alametlerinde "güneş batıdan doğacak ama insanlar bunu bilimsel bir açıklama ile gayet normalmiş gibi görecek ve gene kimse iman etmeyecek" deniyor.

böylede birşey duymuştum. 

bilimsel yönünü ele almak gerekirse 

göktaşı düşerek ters dönse dünyada hayat kalmaz. onun için önemi yok.

karadelik olsa önce ters çevirip sonra komple samanyolunu içine alır :) onunda bir önemi yok.

belki başka bir kuvvetin etkisiyle olabilir. manyetiik alanla alakalı mesela

Bazıları özgürlüğü sadece kendileri gibi düşünenlere reva görüyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

nasil olacagini bilemem lakin dunya bu dondugu hzla durarsa kac km oteye firlayacaz bilemiyorum. 

kiyametin buyuk alametlerinden biri de gunesin batidan dogmasidir. o zmn tovbeler kabul olmaz

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Onedio gibi vasıfsız bir siteden ne bekliyorsun abi?

13000 years : Earth's axial tilt reversed. Earth tilted towards the sun in June. Northern hemisphere suffers more extreme weather due to higher percentage of land. 

Yazıyor kaynakta. Dünya yörüngeden çıkacak, tersine dönecek falan demiyoır açıkca görüldüğü gibi. Onedio'nun editörlerinin gerzekliği külliyen. Eksen eğiminin ne olduğu bilmeyen cahilin bunu rotasyon sanmasından kaynaklanan bir hadise.

krypt tarafından 19/Tem/15 16:58 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

olmadan konuşmak gereksiz

Toplam Hit: 2267 Toplam Mesaj: 15
dünya onedio aslı yörünge ibretlik 13