folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder E-Devlet Şifrenizi Sakın Unutmayın

E-Devlet Şifrenizi Sakın Unutmayın

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Oskar
    Oskar's avatar
    Erkek

whoobay bunu yazdı:
    -----------------------------

Oskar bunu yazdı:

whoobay bunu yazdı:

Oskar bunu yazdı:

whoobay bunu yazdı:

Bu olay e-devlet sistemi çıktığı ilk günden beri böyle. Şifreyi ilk aldıktan sonra yeni şifre belirlemek istediğin zaman içinde küçük büyük harf olsun diyor, yok rakam olsun diyor. Upuzun bi şifren oluyor. Sonra unutuyorsun. Aynen benim başıma da gelmişti. Fakat o günden sonra mobil imzaya geçtim. Hiç bir sorunum kalmadı.

Nedir? Nasıl kullanılır?

Herhangi bir online bankacılık panelinden mobil imza başvuru sayfasına girmelisin. Oradan cep telefonu numaranla başvuru yapacaksın. Sadece Turkcell ve Aveada oluyor. Operatör sana yeni simkart gönderecek. Artık o simkartı kullanacaksın. Hafızası da yüksek. Mobil imza ile e-devlet, online bankacılık sayfalarına ve bir çok sisteme girebilirsin.

Sadece cep telefonu üzerinden ve wap sayfalarıylamı?

Wap üzerinden mobil imza işlemi yapmadım ama. Mobil imza ile pc üzerinden web işlemlerinde kullanıcı girişi paneline gelince mobil imzayı tıklıyorsun. Cep numaranı yazıyorsun. Cep telefonunun ekranına anında (sms ile deil, gprs ile değil) soru geliyor. Şu işlemi yapmak istediniz. Onaylıyor musunuz diye soruyor. Yani web üzerinden yapacağın mobil imza girişlerini telefondan anında onaylayıp girmek için bir sistem. Kullanışlı.

Teşekkür ederim, çok daha kullanışlıymış.

neoplanın üstüne otobüs tanımam.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Oskar bunu yazdı:

whoobay bunu yazdı:

Oskar bunu yazdı:

whoobay bunu yazdı:

Oskar bunu yazdı:

whoobay bunu yazdı:

Bu olay e-devlet sistemi çıktığı ilk günden beri böyle. Şifreyi ilk aldıktan sonra yeni şifre belirlemek istediğin zaman içinde küçük büyük harf olsun diyor, yok rakam olsun diyor. Upuzun bi şifren oluyor. Sonra unutuyorsun. Aynen benim başıma da gelmişti. Fakat o günden sonra mobil imzaya geçtim. Hiç bir sorunum kalmadı.

Nedir? Nasıl kullanılır?

Herhangi bir online bankacılık panelinden mobil imza başvuru sayfasına girmelisin. Oradan cep telefonu numaranla başvuru yapacaksın. Sadece Turkcell ve Aveada oluyor. Operatör sana yeni simkart gönderecek. Artık o simkartı kullanacaksın. Hafızası da yüksek. Mobil imza ile e-devlet, online bankacılık sayfalarına ve bir çok sisteme girebilirsin.

Sadece cep telefonu üzerinden ve wap sayfalarıylamı?

Wap üzerinden mobil imza işlemi yapmadım ama. Mobil imza ile pc üzerinden web işlemlerinde kullanıcı girişi paneline gelince mobil imzayı tıklıyorsun. Cep numaranı yazıyorsun. Cep telefonunun ekranına anında (sms ile deil, gprs ile değil) soru geliyor. Şu işlemi yapmak istediniz. Onaylıyor musunuz diye soruyor. Yani web üzerinden yapacağın mobil imza girişlerini telefondan anında onaylayıp girmek için bir sistem. Kullanışlı.

Teşekkür ederim, çok daha kullanışlıymış.

Rica ederim. Tabiki çok kullanışlı. Tavsiye ederim.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocalar E-Devlet şifresini kullanabilen arkadaşlar giriş yaptıktan sonra Başbakanlık ve Cumhurbaşkanına e-mail yazsın. Unutulan şifreler ile ilgili neden 10 tl vs.. bu uygulamanın  saçmalığını falan anlatsın... ki belki dikkate alınabilir. Sonuçta TC kimlik numarası ile giriş yaparak gönderdiğiniz için kim olduğunuz belli. 

Bu şekilde yüzlerce mail gittiğinde bişeyler olabilir..

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mungabunga
    mungabunga's avatar
    Erkek

3 AY DOLMadan, şifreyi değştirebilecek bir yazılım yapalım 

ve bu konuda başka bir şey söylemeyeceğim...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

telefon hatti var arayin 160 ben aramadım benimde zirt pirt şifre degiştirmek yüzünden gitti

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUARDIAN
    GUARDIAN's avatar
    Erkek

mod not: mesajını sildim tekrar yazıyorsun aynı mesajı, eğer tartışma çıkaracak bir mesaj daha yazarsan banlanırsın hocam

Toplam Hit: 8810 Toplam Mesaj: 27