folder Tahribat.com Forumları
linefolder E-Book
linefolder E Kitap Okuyucu Tavsiye

E Kitap Okuyucu Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

merhaba arkadaslar, yurtdisindayimda burada fiyat karsilastirmasi yapiyoruz azcik daha ucuz gibi ama tax free ile biraz daha ucuzluyo ama marka model hic bilmiyorum internetten baktimda biraz ama tecrube etmis kisilerin tavsiyeaine de ihtiyacim var.

bir kac sorum var, her marka disardan korsan indirdigim epub yada pdf kitabi acip okur mu?

birde benim asil amacim ingilizce ktaplarinokumak, bu yuzden kitapla beraber arkadan birseyler dinlemem gerekebikiyo kitabin okunusu olarak ve agirlikli ingilizce okuyacagimdan kelimeleri cevirebilecek bir sozluk saglamali hani uzerine tikladiginda anlami felan cikuyosa ne guzel olur, ayrica durmadan internetten indirdigim kitaplari okuycam yabi muhtemelen hic satin almam, son olarakta ben ne kadar kitap okusam da makaleleri de burafan okumayi istiyorum yani asil amacim ingilzice kitap okumak ama baktim makalede guzel rahat okunuyo en az kitap kadar da okurum bu yuzden ufak notlar alabilmem mumkun mu? 

Veya genel manada var mi kardes sunu al kafan rahat olsun sonra bunu satar ilerde degistirirsin felan dediginiz var mi?

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

Kindle al epub acmaz 

Convert eder pdfleri de amazon convert eder otomatik amazondan. Gonderince

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Kindle mobi Acar

Kobo epub Acar

Turkce icerik olarak en yaygin epub dir nette bolca bulunur. Kobo kullaniyorum memnunum daha once kindle vardi bu kadar rahat degildim. Kindle da yok kaynagi bul yok mobi ye cevir diye takla atarken kobo ya gecince epub i indirip flashbellege dosya atiyormus gibi epub i atip rahat rahat okudum.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Kindle paperwhite kullaniyorum siddetle tavsiye ederim. Epub pdf donusturme isine takilma online converterlar var on saniyede ceviriyor, butun kitaplar senindir. Sozlugu var.

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Arama kismindan bakarsan bu konu önceden cok konusuldu.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bende kindle oasis var, baya ince ve kapaginda ekstra batarya ünitesi var. Böylece sarji uzun süre gidebiliyor. Sanirim kindellarin en son modeli oldugu icin biraz pahali. Ama tavsiye ederim..

ben kitap cevirme isini calibre isimli programla yapiyorum. epub indiriyorum ve direk azw3 formatina ceviriyorum hic bir sikintisi yok. Pdf olayina güvenerek kindle isine girme. Cünkü ekitap okuyucularinda pdf performansi pek yok. Pdf i mobi/azw3 e de cevirsen acayip bozuluyor. Orjinal pdf i okuyabiliyorsun ancak kücük görünüyor, büyütünce de kasiyor cihaz vs.

Ben kindle dan önce alman mali tolino kullandim. O da fena degil ama kindle i kullandiktan sonra bi daha almam. Baya bi incelemistim kindellari. Ekrani flat istiyordum yani cervece ile cami arasinda bir yükseklik/cikinti olmasin istiyordum. paperwhite lar böyle, o yüzden hosuma gitmedi, bir üst modeli voyage var, o da güzel ve bahsettigim flat sekilde. Ancak onun da arkasinda parmak izi kaliyor, o yüzden ben de bi üst modeli olan oasis'i almistim.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Kindle paperwhite aldim responsive olmadigi icin kullanmadim. Fire aldim, renkli ekran olmasindan dolayi kitap okumak yerine kitap satin aldim. Ipad var, icinde binlerce kitap var birini bile okumadim. Hepsi de pdf epub convert ederek okunabiliyor. Ama evin bir odasina kocaman bir kitaplik yaptim, okumadigim kitap tek tuk kaldi. Kisiden kisiye degismesi buyuk ihtimal ama bende sanirim kitaba el degmesi gerekiyor. 

Ingilizce sozluk olayinda ise tavsiyem sozluk kullanma. Ben tarzan ingilizcemle bir kere bile sozluge bakmayip onlarca ingilizce kitap okuyabiliyor ve anlayabiliyorsam, sizler de yapabilirsiniz. Onemli olan sabirla okumak dye dusunuyorum. 

Hangi ulkedesin bilmiyorum ben abdde goodwill i ayak yolu yaptim, 1$ a kucak dolusu kitap aliyorum, satarim diyorum, kiyamiyorum hicbirine. 

All I need is a possibility.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

ben ne bilgisayardan nede tabletten kitap okuma olayına bir türlü ısınamadım. önceleri dünya kadar populer saylıns , pcmagazine vs parayla satın alan biri olarak 

bir türlü ısınamıyorum elektronik dergi ve kitap okuma işine. bu konuda en iyisi ipad sanırım (ekitap okuyucuları hariç tabi) ama hiç biri kitaba dergiye el değmesi gibi olmuyor.)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

Kindle paperwite elbette :) ust modelleri bence gereksiz. Alt modelinde ise isik yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    unbalanced bunu yazdı

bende kindle oasis var, baya ince ve kapaginda ekstra batarya ünitesi var. Böylece sarji uzun süre gidebiliyor. Sanirim kindellarin en son modeli oldugu icin biraz pahali. Ama tavsiye ederim..

ben kitap cevirme isini calibre isimli programla yapiyorum. epub indiriyorum ve direk azw3 formatina ceviriyorum hic bir sikintisi yok. Pdf olayina güvenerek kindle isine girme. Cünkü ekitap okuyucularinda pdf performansi pek yok. Pdf i mobi/azw3 e de cevirsen acayip bozuluyor. Orjinal pdf i okuyabiliyorsun ancak kücük görünüyor, büyütünce de kasiyor cihaz vs.

Ben kindle dan önce alman mali tolino kullandim. O da fena degil ama kindle i kullandiktan sonra bi daha almam. Baya bi incelemistim kindellari. Ekrani flat istiyordum yani cervece ile cami arasinda bir yükseklik/cikinti olmasin istiyordum. paperwhite lar böyle, o yüzden hosuma gitmedi, bir üst modeli voyage var, o da güzel ve bahsettigim flat sekilde. Ancak onun da arkasinda parmak izi kaliyor, o yüzden ben de bi üst modeli olan oasis'i almistim.

Cevirirken okuyacagim cihaz sudur diye isaretleyebildigin converterlar var, pdfi direkt atmak yerine cihaza gore yeniden boyutlandir diyerek atarsan sayfasinda bin kelime olan zoom in yapmak zorunda oldugun pdflerden kurtulmus olursun.

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek

İlk çıktığı zaman hiç araştırma falan yapmadan kindle almıştım. İlk tuşlu modellerinden, 5. versiyon falandı galiba. 

Işık falan yok, pdf yi kullanılamayacak şekilde açıyor falan filan. 

Bu cihazı bile belki 6-7 yıldır devamlı kullanıyorum. Arada basılı kitap okuduğum aylar da oldu ama sürekli el altında. Cihaz ne bozulmak biliyor, ne eskimek. 

Işık eksikliği bile pek önemli değil benim için, yatakta karanlıkta kitap okumayı zaten sevmem. Pdf dosyaları da düzgün olunca epuba çebirilebiliyor. 

En eski modelleri bile böyle çalışabiliyorsa, ben kesinlikle kindle al diyorum. Yeni versiyonlarından bütçene uygun bir model al gitsin. Paperwhite ları çok övüyordu arkadaşlar. 

Müthiş bir icat bu e-kitaplar. Ben kitaba para verme takıntımı da yendim, ingilizce okuyabildikten sonra neredeyse her kitap online bulunuyor. Dünyadaki bütün kitaplar erişimine açık gibi oluyor. 

Pdf dosyaları da okunabilir şekilde açsaydı benim model, tadından yenmezdi. 

Toplam Hit: 2053 Toplam Mesaj: 12
kindle e kitap e book e kitap okuyucu