EFT Geri Çekebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Eft ile ödeme alıp ürünü kargoladıktan sonra karşı taraf eft'yi geri çekebilir mi?

Karşı taraf biraz şüpheli geldi. Böyle bir dolandırıcılık yöntemi var mı merak ediyorum

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Para hesaba geçtiyse hayır. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    affetmez bunu yazdı

Eft ile ödeme alıp ürünü kargoladıktan sonra karşı taraf eft'yi geri çekebilir mi?

Karşı taraf biraz şüpheli geldi. Böyle bir dolandırıcılık yöntemi var mı merak ediyorum

Yeni sistemde hafta sonu veya mesai saatlerinin dışında eft işlemlerinde fast var 2000₺ kadar anında havale gibi hesabına geçiyor. 2000 2000 ayrı ayrıda gönderebilir. 

örneğin akşam 19. Da ödemeyi eft tarihli işleme koydı ödeme sabah 9 da hesabına ulaşır. Eğer sabah 9 a kadar adam talimatlarım kısmından iptal ederse ödeme durur. Onun için işi garantilemek gerekiyor ya fast isteyin hada ödeme aldıktan sonra kargolayın

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Bu tip dolandırıcılık olayları okudum. O yüzden kafama takıldı. Araba satışlarında yapmışlar. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

eft yapildiktan sonra karsi hesaba gecerse, eft iptale basvurursun. karsi bankada musterisiyle hatali eft oldugunu onaylarsa iptal edilip hesabina geri doner.

ileri tarihli talimatla eft yaptiysan eft gerceklesmeden iptal edebilirsin.

senmi dolandirildin?

senmi birini dolandirican?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Finasbank ve enpara da iptal olabiliyor diye biliyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek
    grpngy bunu yazdı

eft yapildiktan sonra karsi hesaba gecerse, eft iptale basvurursun. karsi bankada musterisiyle hatali eft oldugunu onaylarsa iptal edilip hesabina geri doner.

senmi dolandirildin?

Dolandırılmamak için soruyorum. EFT ile para gönderecek, ben de sattığım ürünü göndereceğim. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

Finasbank ve enpara da iptal olabiliyor diye biliyorum

İş bankası kullanıyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek
    affetmez bunu yazdı
    grpngy bunu yazdı

senmi dolandirildin?

Dolandırılmamak için soruyorum. EFT ile para gönderecek, ben de sattığım ürünü göndereceğim. 

eft gerceklestigine dair dekont gonderildiginde malini gonderme. eft gerceklesip hesabinda gordukten sonra iptal edemez. iptal etme basvurusunda bulunsada senden habersiz iptal edilemez. sehven yapildiginin kanitlanmasi gerekir.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Büyük eft'lerde bazen 10dk kadar gönderici bankadan cikmiyor. O esnada iptal edilebiliyor. Dekontu gonderip iptal edebilirler yani. Para karşı hesaba düştüğü anda o iş biter.

2bin tlye kadar olan ödemeler anında gidiyor. Fast.. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

geri çek seçeneği geliyor ama misal yanlış kişiye gödnerdin bankayı arıyorsun karşı tarafa soruyor eğer o teyit ederse öyle geri geliyor

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
Toplam Hit: 1914 Toplam Mesaj: 22
eft