folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder [Eğitim] Digitalocean + Masaüstü + VNC Kurulum

[Eğitim] Digitalocean + Masaüstü + VNC Kurulum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morf1n
    morf1n's avatar
    Erkek

lazım olucak teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

xrdp benim daha cok isime yaradi. ikisi arasinda cok fark var aslinda hiz olarak vs. ama xrdp memory kullaniminda hem daha iyi hemde pc'de sanal seri port olusturup onu client ile paylastirabilme gibi extra ozellikleri mevcut oldugu icin daha farkli ozelliklere ihtiyac duyarsaniz xrdp'yi kullanirsiniz. upload download gibi seylerde vnc yeterli ki galba (emin degilim) consola ihtiyac duymadan digitaloceaninsitesindeki console giris bolumunden giris yapmayi denerseniz direk nvc server acilmasi gerekiyor

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Bende mi bir sorun var anlamadım. Programı açıyorum. İP yazıyorum. Bağlanıyom. Siyah ekran okey. Login name root okey. Şifre istiyor. Yazdrımıyor hıaamına :D

Windows 8 kullanıyorum. Bilen birisi varsa tw id vereyim bi baksın hele :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Ben bunu daha önce görmemişim niyeyse. Şöyle kalınca bir ÇİZİK atayım. Bu konu çok işlevli olacak şayet digitalocean 75$ lık kredi kodu kullandığım hesabımı açarsa :D

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo
    interfector bunu yazdı

Bende mi bir sorun var anlamadım. Programı açıyorum. İP yazıyorum. Bağlanıyom. Siyah ekran okey. Login name root okey. Şifre istiyor. Yazdrımıyor hıaamına :D

Windows 8 kullanıyorum. Bilen birisi varsa tw id vereyim bi baksın hele :D

Hocam o sorun değil bu linux şeylerinde hep öyle yazdığın şifre çıkmıyor zaten. Invisible :D

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

çok sağol hocam

biri torrent ya da her hangi bir program yüklemeyi gösterebilir mi o derece yeniyim :/

torrent için bunu denedim ama olmadı

sk@server:~$ wget http://download.utorrent.com/linux/utorrent-server-3.0-25053.tar.gz

sk@server:~$ sudo tar zxvf utorrent-server-3.0-25053.tar.gz -C /opt/

sk@server:~$ sudo chmod -R 777 /opt/utorrent-server-v3_0/

sk@server:~$ sudo ln -s /opt/utorrent-server-v3_0/utserver /usr/bin/utserver

sk@server:~$ sudo apt-get install libssl0.9.8:i386

sk@server:~$ utserver -settingspath /opt/utorrent-server-v3_0/

madrew tarafından 02/Mar/14 18:02 tarihinde düzenlenmiştir

der die das
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

ilk mesajın sonuna makinaya reset atınca otomatik başlayan vncserver'ı nasıl yapacağımızı ekledim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

yukarı

der die das
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İlk açtığımızda masaüstünde xfce ayarlarıyla ilgili bi pencere gelebilir. Use Default Config deyip geçiniz.

az önce kurdum o uyarı kaldı orada tıklanmıyor hiç bir yerine dokunamıyorum nedendir acaba ?

bu ekranda takılıp kaldı tıklanmıyor
    lWfetb5.jpg%20%281360×768%29

SeRDaR tarafından 16/Nis/14 22:53 tarihinde düzenlenmiştir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo
    SeRDaR bunu yazdı

İlk açtığımızda masaüstünde xfce ayarlarıyla ilgili bi pencere gelebilir. Use Default Config deyip geçiniz.

az önce kurdum o uyarı kaldı orada tıklanmıyor hiç bir yerine dokunamıyorum nedendir acaba ?

bu ekranda takılıp kaldı tıklanmıyor
    lWfetb5.jpg%20%281360×768%29

hiçbir fikrim yok

klasik türk mantığıyle kapat aç yapalım belki toparlar

vncserver -kill :1 (:1 port numarası, port numarası girmediysen default 1'dir)

Toplam Hit: 14677 Toplam Mesaj: 82