folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Einstein"In Kuramı Hakkında

Einstein"In Kuramı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lkereng
    lkereng's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    -----------------------------

bildiğim kadarıyla;

eğer ışık hızına ulaşırsan, senin için zaman durur. yaşlanmazsın,saçın sakalın uzamaz falan filan, çünkü enerjisindir :)

ışık hızında belli bi süre gidip de tekrar yavaşlarsan, ve hala tek parçaysan, oğlunun senden daha yaşlı olduğunu görebilirsin :)

böle bişiydi sanırım, ama ışık hızına ulaştıktan sora tekrar insana dönebileceğini sanmıyorum..

peki ben bişi sorucam, bi araba ışık hızıyla bi cama çarparsa çamın içinden mi geçer yoksa cam kırılırmı?

ama şöle bişi var ışığın ne olduğu tam olarak belirlenememiştir, kimine göre foton, kimine göre tanecik, kimine göre enerji vs başka bişeydir. ışığın neden oluştuğunu bilirsek daha iyi yorum yapabiliriz.. 

bnm düşünceme göre 

kırılmaz çünkü 

ışık hızında bir maddenin gidebilmesi için maddenin en küçük haline(atom=emin değilim) dönüştürülüp,ışınlandırılıp,ışınlandığı yerden tekrar eski haline dönüştürülmesi lazım

mesela  alfa ışınlarıyla rötgen çekiliyor yani bir maddenin içine girilebiliyor hemde hiç zarar wermeden

sen hiç rötgen çektirildikten sonra ölen adam gördün mü? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    lkereng53 bunu yazdı:
    cold-m4 bunu yazdı:

bildiğim kadarıyla;

eğer ışık hızına ulaşırsan, senin için zaman durur. yaşlanmazsın,saçın sakalın uzamaz falan filan, çünkü enerjisindir :)

ışık hızında belli bi süre gidip de tekrar yavaşlarsan, ve hala tek parçaysan, oğlunun senden daha yaşlı olduğunu görebilirsin :)

böle bişiydi sanırım, ama ışık hızına ulaştıktan sora tekrar insana dönebileceğini sanmıyorum..

peki ben bişi sorucam, bi araba ışık hızıyla bi cama çarparsa çamın içinden mi geçer yoksa cam kırılırmı?

ama şöle bişi var ışığın ne olduğu tam olarak belirlenememiştir, kimine göre foton, kimine göre tanecik, kimine göre enerji vs başka bişeydir. ışığın neden oluştuğunu bilirsek daha iyi yorum yapabiliriz.. 

bnm düşünceme göre 

kırılmaz çünkü 

ışık hızında bir maddenin gidebilmesi için maddenin en küçük haline(atom=emin değilim) dönüştürülüp,ışınlandırılıp,ışınlandığı yerden tekrar eski haline dönüştürülmesi lazım

mesela  alfa ışınlarıyla rötgen çekiliyor yani bir maddenin içine girilebiliyor hemde hiç zarar wermeden

sen hiç rötgen çektirildikten sonra ölen adam gördün mü? 

Maddenin en küçük hali bilimsel isimlendirmesi Atom Altı Maddedir. Kuran' ı kerim izahatında ise Zerre olarak geçer.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 5124 Toplam Mesaj: 33