Ekran Kartı Önerisi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Arkadaslar ekran kartı satın almayı dusunuyorum. Eski ekran kartim yandi da :) Aslında kararımı vermistim ancak arkadas aklimi karistirdi. Birde size sorayım.

Almayı planladığım ekran kartı

ASUS ATI EAH4870 DK/HTDI/1GD5/A DARK KNIGHT 1GB 256BIT GDDR5 (DirectX 10.1) PCI-E x16 2.0 EKRAN KARTI 

buydu ancak arkadas nvidia olsun diyor :) Siz ne onerirsiniz?

Ekran kartıyla premiere ve after effect tarzı programlarla calisacagim. Ancak tabiki oyunda oynamak istiyorum. Cok fazla oyun oynamasamda arada oynarken güzel bir performans istiyorum.

450 tl ye kadar cikabilirim siz ne önerirsiniz baska ekran kartı olarak? Asus olursa daha makbule gecer 

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek

ne asusu bea aha al daş gibi daş

http://www.exa.com.tr/zotac/ekran_kartlari/zotac_gtx-334-6840.html

çoğu kişi sever bu kartı 

Zotac GTX 260 AMP2! 896 MB 448Bit GDDR3 16X

verdiğim site güvenilirdir internetten alacam dersen ben alıom hep

NEDEN? (soru olarak)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    exa yı biliyorum atinin oyun performansı falan filan nasıl onu ogrenmeye calisiyorum. :) Yinede inceleyeyim senin soyledigin kartida

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    venom88
    venom88's avatar
    Erkek

4890 da alabilirsin 4870 e göre performansı daha yüksektir.

4870 alaçaksanda özel soğutması olan bir kart tercih et aşadaki gibi.

http://www.exa.com.tr/his/ekran_kartlari/his_hd4870-334-7447.html

Ben kendim için alaçaksam olsamda aşadakini alırdım.

http://www.exa.com.tr/zotac/ekran_kartlari/zotac_gtx-334-7754.html

Venom88 burdaydı.[Cevapını duymak istemeyeçeğin soruları sorma,sormak istemiçeğin sorulara cevap arama]
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    venom88 bunu yazdı:
    -----------------------------

benim gosterdigim ekran kartı ile sogutma arasındaki fark tam olarak nedir acaba? Birde ati kullanıcısıysanız oyunlar problem yaratır mı ati onuda belirtebilirseniz cok güzel olur 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n1gh7m4r3
    n1gh7m4r3's avatar
    Erkek
    twilight_flame bunu yazdı:

benim gosterdigim ekran kartı ile sogutma arasındaki fark tam olarak nedir acaba? Birde ati kullanıcısıysanız oyunlar problem yaratır mı ati onuda belirtebilirseniz cok güzel olur 

senin gösterdiğin modelde zaten özel soğutmalı, ısınma problemi yaşamassın,

performans testlerini internetten araştır derim, oyunlara ve program testlerini onlar yapıyorlar forumlarda söylenenlere bakma.

ati oyunlarda problem yaratırmı demişsin evet yaratır, en basitinden google ı aç, "gta 4 ati" yaz google ın sana çıkardığı önerilere bak :) "sorun,fix,driver,patch,problem,yama" vsvs ve forumlarda ağlayan birsürü ati kullanıcısı :)

şunu unutmaki sen bu ekran kartını yüksek performans isteyen oyunlar için alıyorsun ve o tarz oyunların hepsi "nvidia" destekler, sen atinin yüksek modelini alsan dahi oyunlar nvidia destekli olduğu için nvidia da daha iyi performans alacaksın. ati sürekli hatalarını kapatmak için driver çıkartırken nvidia her çıkarttığı driverda yeni oyunlarda %30 oranlara varan performans artışı sağlıyor.
    ati nin tek avantajı ucuz olması o kadar.

benim sana tavsiyem 4870 alacağına onun rakibi gtx260 al

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

peki oyun harici performansı nasıl? Mesela video montajı ya da grafik cizimlerinde? Oyunu zaten az oynayan biriyim fiyat olarakta düsük olmasi isime geliyor acikcasi. 450 lira son fiyat olabiliyor benim icin ki ekstradan taksit yaptiracagim. Bu nedenle iyi bir ekran kartı almak istiyorum onceki ekran kartimin asus 8600 gt olması ve asusun splendid ozelligi cok hosuma gittigi icin asus daha bir on planda benim icin. Nvidia veya ati icin onereceginiz veya onerebileceginiz tüm kartlara bakacagim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexfarrow
    alexfarrow's avatar
    Erkek

chipset amd oldugu sürece sorun yok yani ati diyorum

arkadasların dedigi gibi  4890 gibi birsey al paran yetiyorsa tabiki ddr4 veya 5 bellekli v.b birsey olsun

3dmark testınde nvidia kartlar ıyı gorunur lakın gercek oyle deıldir

ve pc yi de kasar pc nin açılışında bile donanımın fazla ise bu tip power sorunlarıda yasarsın

hele hele 8000 ve 9000 serisinden özellikle uzak dur nvidia çok zarar etti bu kartlar yuzunden

im...hatası

sen atii ...hd serisi bırseyler al inan bana kafan rahat olur

mademki türksün systeme göster ürksün
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n1gh7m4r3
    n1gh7m4r3's avatar
    Erkek

hocam bu ekran kartları oyun için tasarlanmış, standart ekran kartlarıdır, o tür programlarda performans bekliyosan quadro serisi bir ekran kartı alman lazım.çiizimlerde atimi daha iyi nvidia mı bilemem çünkü bu ekran kartları o tarz programlarda kullanılmadıkları için testini dahi yapmıyolar o yüzden hiçbir fikrim yok.

ayrıca yukardaki arkadaşada akşam akşam çok güldüm :D:D

şu yoruma bakarmısın

"pc yi de kasar pc nin açılışında bile donanımın fazla ise bu tip power sorunlarıda yasarsın"

zuahahahha gördünmü twilight_flame nvidia pc yi kasıyormuş.

amuahhahahahahha

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek

nvidia her zaman iyidir dostum oyun performansı konusundan iyi olsun istiosan nvidia derim kaldı ki biçok oyuna da nvidia sponsorluk yapıyo uyuşmazlık problemi yaşamazsın. Ati kötüdür demiorum ama piyasada nvidia nın borusu daha iyi ötüo. bi arkadaşta nvidia nın 9000 ve 8000 serisinden zarar ettiğini yazmış şöle diyeyim. 8800 ler en çok satan kart 9800 tüzel olarak en çok tercih edilen kart oldu. benim sölediğim kart yeni sayılır ve buna rağmen çok satmıştır.

burda  Zotac GTX 260 AMP2! 896 MB 448Bit GDDR3 16X den bahsediorum bu kartın performansıyla yetinemiosan bile az bi OC ile 280 seviyesine çıkarabilrisin tabi power sup önemli burda. ama ille de ati alcam dersen bu kartın tek rakibi olarak bu kartı görüyorum.

http://www.exa.com.tr/his/ekran_kartlari/his_hd4870-334-7447.html

NEDEN? (soru olarak)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

ben normalde nvidiacıyım. İlk bilgisayarımda ati kullanmistim tabiki o donem atinin süründügü donemlerdi :) Simdiki tavsiyelerin geneli nvidia yonunde. Nvidianın pcyi kastigi gormedim tabiki sogutman iyi degilse ve ekran kartina bagli islem yapiyorsan bilemeyecegim.

Ati kullanan arkadaslarin sorunlarını da ogrenmeye calisiyorum. Daha once hep asus kullandım o nedenle acikcasi asusa karsi bir sempatim var zotac nasıldır kullananlar daha iyi bilir o nedenle kullanan arkadaslar mersinde yasadıgımıda ise katarlarsa sogutması falan yeter mi nasıldır iyi midir? 

Toplam Hit: 1978 Toplam Mesaj: 14