Ekran Kartı Tamiri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    misterio_junior bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı

Basit bir iş arkadaşlar, öyle sıradışı bir olay yok, denenebilir.

kaanstain bunu yazdı:
    -----------------------------

Driver'ları en güncelden kur, olmazsa bir öncekini, yine olmazsa bir öncekini, yine olmazsa ilk driver'ını kur... (Formatladıktan sonra)

Baktın yine olmuyor, VGA'nın üzerindeki fanları ve soğutucuları sök, sadece çipset açıkta kalacak şekilde aluminyum folyoyla koru diğer komponentleri(statik elektrik olayını hesaba katman gerekir:dikkat). Çipsetin üzerini telefonculardaki sıcak hava tabancasıyla ısıt biraz, anasını belleme ama biraz ısıt, internette laptop çipset tamiri diye aratıp bulabilirsin, aynı işlem çoğu uygulanabilir.

Yine olmazsa bozulmuştur.

Yok hocam bozulmuş sıcak hava tabancasıyla ısıtmadım ama fön makinasıyla ısıttım ama sonuç aynı

Fönle olmaz o iş :D

230derecede yapacaksın benim dediğim olayı, ergimez yoksa alttaki lehimler.

Elektronikle uğraşanlar bilirler, kartlardaki bozulma olayı soğuk lehim'e bağlı oluyor, ergitip tekrar soğutuyoruz halloluyor

Edit: git bir telefon tamircisine rica et, orda kullan, ben öyle yapıyorum genelde.

Kaan tarafından 04/Ağu/12 16:09 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek
    Ekran kartı fırınlama olarak geçiyordu olay galiba. Riskli is hocam. Gerçi zaten gitmiş kart, br dene ama bizle de paylaş adım adım :)

Almanya Fatihi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı
    misterio_junior bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı

Basit bir iş arkadaşlar, öyle sıradışı bir olay yok, denenebilir.

kaanstain bunu yazdı:

Driver'ları en güncelden kur, olmazsa bir öncekini, yine olmazsa bir öncekini, yine olmazsa ilk driver'ını kur... (Formatladıktan sonra)

Baktın yine olmuyor, VGA'nın üzerindeki fanları ve soğutucuları sök, sadece çipset açıkta kalacak şekilde aluminyum folyoyla koru diğer komponentleri(statik elektrik olayını hesaba katman gerekir:dikkat). Çipsetin üzerini telefonculardaki sıcak hava tabancasıyla ısıt biraz, anasını belleme ama biraz ısıt, internette laptop çipset tamiri diye aratıp bulabilirsin, aynı işlem çoğu uygulanabilir.

Yine olmazsa bozulmuştur.

Yok hocam bozulmuş sıcak hava tabancasıyla ısıtmadım ama fön makinasıyla ısıttım ama sonuç aynı

Fönle olmaz o iş :D

230derecede yapacaksın benim dediğim olayı, ergimez yoksa alttaki lehimler.

Elektronikle uğraşanlar bilirler, kartlardaki bozulma olayı soğuk lehim'e bağlı oluyor, ergitip tekrar soğutuyoruz halloluyor

Edit: git bir telefon tamircisine rica et, orda kullan, ben öyle yapıyorum genelde.

deja-vu bunu yazdı
    Ekran kartı fırınlama olarak geçiyordu olay galiba. Riskli is hocam. Gerçi zaten gitmiş kart, br dene ama bizle de paylaş adım adım :)

Bu videodan yola çıkarak aynısını yaptım ama görüntü dahada kötü oldu :) Zaten ekran kartını takıp bilgisayarı çalıştırır çalıştırmaz chip 250 derece oluyo hemen :)

http://www.youtube.com/watch?v=DWTcsEWSp6I

misterio_junior tarafından 04/Ağu/12 18:12 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-ati-radeon-x1600-pro-256-mb-128-bit-90961623/detay

bu işini görmezmi? senin ekran kartı kaç mbyte? ve kaç bit?

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı

Benim ekran kartı 512 mb..Bu aşağıdaki kart..benim için dvi girişide önemli görüntüyü televizyona aktarıyorum..

http://www.tigerdirect.com/applications/SearchTools/item-details.asp?EdpNo=2571839&CatId=2234

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imparatore
    imparatore's avatar
    Erkek

Zamanında bilgisayarım kargoda hırpalandığı için buna benzer bir durum olmuştu.Söyleyeceklerimi denemek sana kalmış.Bilgisayar açıkken ekran kartını yukarı,aşağı yerinden oynat.Düzelme olursa kart üzerinde çatlak veya kopuk hat olduğunu anlayabilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

ozaman bnu al. aynı kart.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-powercolor-ati-x1650pro-ekrankarti-5121024-ddr2-128-bit-uygunn-95520745/detay

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 3451 Toplam Mesaj: 18