folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Ekteki Resime Göre Wifi Extender

Ekteki Resime Göre Wifi Extender

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Hocalar merhaba,

Aşağıdaki daire planına göre Wifi Extender arıyorum.

Modem, ok ile işaretlediğim yerde bulunuyor. Salonun ortasından hız %50 düşüyor neredeyse.

Şafttan her odalaya Ethernet portu çıkıyor. Dolayısıyla modemin yerini de taşıyabiliyorum.

Wifi extender aldım, Ç.Oda 1 e taktım, bir boka yaramadı.

Ethernet to Wifi Extender arıyorum fakat birsürü şey çıkıyor. 

Access Point lazım herhalde. 

Evin şu anda her yerinden internet çekiyor fakat hız %50-%80 oranında düşüyor.

Sizin tavsiye edeceğiniz ürün veya ürün grubu var mı ?

Edit: Interneti netspeed den aldım. Telekom geldi takmaya. ZTE Modem taktılar. iyi mi bilmiyorum fakat ilk defa wireless da bu kadar fazla bir hız düşüşü yaşıyorum

Castaway tarafından 24/Eki/21 11:56 tarihinde düzenlenmiştir

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

hiç kullanmadım ama bu ürün hoşuma gidiyor

https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-giga

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Ne alırsan al wifi extender ile tam verim alamazsın. Aslında evin gayet verimli görünüyor. Mevcut modemin operatöre ait ise wifi gücü sınırlandırılmış oluyor. Bu yüzden güçlü bir wifi cihazı ile modemini birleştir, modeminin wifi hizmetini kapat aldığın cihazdan yayın yap. Muhtemelen verim alacaksın.

Edit: Modemin zaten ZTE ymiş, dediğim gibi kesinlikle sıkıntılı ve verimi azaltılmış bir modem. ZTE nin wifi istatistik bölümüne bakarsan hata paketlerini göreceksin zaten.

Edit2: Yukarıdaki arkadaş gibi KEENETIC ürünlerini tavsiye ederim.

GoQaN tarafından 24/Eki/21 12:46 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

Letgodan ikinci el Access point ozellikli bir modem de işini görür. Kablonetin dandik modemindeki wifi problemini eski bir modemi kablo ile baglayıp ap olarak kullanarak cozdum hala kullanıyorum. Ama hız düşüşü istemiyorsan modem ile AP arasına kablo cekerek yüksek hızlara ulasabilirsin. Evde kablo kalabalığı istemiyorsanız prize takılan powerline ürünlere  bakabilirsiniz.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    caagroup bunu yazdı

hiç kullanmadım ama bu ürün hoşuma gidiyor

https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-giga

GoQaN bunu yazdı

Ne alırsan al wifi extender ile tam verim alamazsın. Aslında evin gayet verimli görünüyor. Mevcut modemin operatöre ait ise wifi gücü sınırlandırılmış oluyor. Bu yüzden güçlü bir wifi cihazı ile modemini birleştir, modeminin wifi hizmetini kapat aldığın cihazdan yayın yap. Muhtemelen verim alacaksın.

Edit: Modemin zaten ZTE ymiş, dediğim gibi kesinlikle sıkıntılı ve verimi azaltılmış bir modem. ZTE nin wifi istatistik bölümüne bakarsan hata paketlerini göreceksin zaten.

Edit2: Yukarıdaki arkadaş gibi KEENETIC ürünlerini tavsiye ederim.

Hocalar o zaman bu ürünü alıyorum

https://www.hepsiburada.com/keenetic-giga-ac1300-4x5dbi-cloud-vpn-dualcore-mu-mimo-beamforming-wpa3-amplifier-2xusb-5xge-sfp-fiber-mesh-wifi-router-pm-HB00000MHZFL

100mbps bağlı olan internet. Fazla mı abartıyorum bunu alarak acaba

https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-omni

Bu nasıl olur ?

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek

Bence abartıyorsun.

Şu cihaz fazlasıyla işini görecektir. Ben bir alt modelini kullanıyorum, sorunsuz ..

https://www.hepsiburada.com/keenetic-city-750-mbps-3x5dbi-cloud-vpn-wpa3-menzil-genisletici-access-point-fiber-wifi-mesh-router-p-HBV00000N22OD

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TurkForces
    TurkForces's avatar
    Erkek

hiç kastırma git bi tane unifi ap ac lr al hol de tüm odaları görebilecek yere tavana tak gitsin bir daha wifi sorunu yaşamazsın. bir defa para ver tam ver ye uzun süre kullan. 

Digital Marketing Manager / Health Tourism
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hocam keenetic al dedim arkadaşa biraz araştırmış donanımhaberde falan parayla review yazdırmış keenetic, aslında sikkoymuş cihazları falan dedi.

ben 2 katlı, 40 kullanıcılı işyerinde TPlink eap kullandım. baya memnun kaldım.

arkadaşa da şunu aldırdım çok memnun : https://www.amazon.com.tr/Tp-Link-Kablosuz-Mu-Mimo-Gigabit-Bağlantısı/dp/B01LLAK1UG/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=ÅMÅŽÕÑ&dchild=1&keywords=tp+link+eap&qid=1633030891&sr=8-2

fiyatı uçmuş amk şeysinin, 1 ay önce 400 küsüre aldı arkadaş :D 

yolbulucu tarafından 24/Eki/21 13:40 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ben 1. çocuk odasının koridorunda köşeye taksam evde kör nokta kalmazdı. modemi de 40 mhz de uygun bir kanalda yayın yaptınmı her işini görürsün.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

Hocam wifi extender tam verimli çalışmaz. Evde keenetic kullanıyorum mesh olarak çalışıyor ama onda da verim kaybı oldukça fazla. Unifi iyidir ama tplink eap255 al holde tavana veya duvara yerleştir ethernet ile bağla taş gibi kullanırsın. 

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

tplink eap255 aldım arkadaşlar, teşekkür ederim.

...
Toplam Hit: 1402 Toplam Mesaj: 16
wifi extender