folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder El Bomba Yüklü Kamyon TSK‘Nın Çıktı

El Bomba Yüklü Kamyon TSK‘Nın Çıktı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Akşam saatlerinde Ankara Emniyeti'ne bir ihbar geldi. Polis tarafından durdurulan ve 900 adet el bombası çıkan kamyonun TSK'ya ait olduğu ortaya çıktı. Olayla ilgili inceleme savcılık tarafından devam ediyor.

Başkent Ankara'da, akşam saatlerinde Emniyet tarafından yapılan bir operasyon heberi hareketli saatler yaşanmasına neden oldu.

Saat 15.57'de 155'e yapılan ihbar sonucu polis, 06 BJ 9915 plakalı beyaz, üzeri mavi brandayla kaplı kamyonu Etimesgut civarında durdurarak arama yapmak istedi. Kamyonda bulunanların, mühimmatı askeri birliğe teslim edeceklerini belirterek, buna ilişkin belgeyi ibraz ettikleri belirtildi.

Bunun üzerine Terörle Mücadele ekipleri, olayı Cumhuriyet Savcısı'na bildirdi. Kamyonun, TSK tarafından kiralandığı, mühimmat sevkiyatı yaptığı, rutin bir işlem gerçekleştirdiği, personelin görev kağıtlarının bulunduğu ifade edilirken, savcının talimatı üzerine araç incelenmek için Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

ASKERLER DE GELDİ
    Araç, yoğun güvenlik önlemleri arasında Emniyet'e götürülürken, Ankara Merkez Komutanlığı'ndan üst düzey askerler de olay yerine ve ardından Emniyet'e giti.

İDDİA: SERİ NUMARALARI SİLİNMİŞ
    Konuyla ilgili bir iddia TRT-2'den geldi. Kanal, kamyonda bulunan 900 el bombasının seri numaralarının kazınmış olduğu bilgisini verdi.

Muğla İl Jandarma Alay Komutanılığı'ndan yapılan açıklamada ise, bombaların Muğla'dan gönderildiği ve üzerlerinde seri numaraları bulunduğu belirtildi.

SAVCIDAN İKİ SORU!
    NTV'den Adnan Gerger'in Emniyet kaynaklarından elde ettiği bilgiler şöyle:

- 900 adet el bombası taşıyan araç, Muğla'dan Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığı Karargahı'na gidiyordu.

- Savcılık iki konu üzerinde duruyor: Bu kadar önemli silah ve mühimmat taşıyan kamyon neden güvenlik önlemi alınmadan Muğla'dan Ankara'ya kadar getirildi ve neden sivil personel kullanıldı.

- Özel savcı tarafından personelin ifadesini alındığı, aracın TSK tarafından resmi olarak kiralandığı, personelin görev, aracın sevk yazılarının savcılar tarafından incelendiği, Merkez Komutanlığı'ndan gelen askerlerin de bu işlemlerde yer aldığı, incelemelerin Terörle Mücadele Şubesi'nde sürdüğü gelen bilgiler arasında.

kaynak:ntvmsnbc

yönetim : haber sitelerindeki başlıkları aynen alıp yapıştırmayın şuraya, "bomba yüklü kamyon tsk nın çıktı" diye başlık atmış herif, dışardan bakınca c4 tipi bi patlayıcı var bilmemne konsolosluğunun önünde patlamadan terör eylemi yapmılmadan yakalandı sanılır, başlığa ilk bakışta kafadan tsk yı lekeleme var, el bombasıysa el bombası yazın haberci değilsiniz, düzgün davranın, işini şerefsizce yapanlar gibi iş yapmayın

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

oha kardeşim, kendi memleketinde Türk ordusu cephane sevkiyatı yapamaz oldu, ipneler askerin varlığından bile huylanıyorlar . Öte yandan teröristlerin heryere saldırması serbest , askere ateş açana açılım saçılım , silah taşıyan Türk askerine sorgu, baskı ... halaa bu hükümeti savunacak varsa yüzüne tükürmek istiyorum

herşeyin bir şeyi vardır
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

aracın TSK tarafından resmi olarak kiralandığı, personelin görev, aracın sevk yazılarının savcılar tarafından incelendiği, Merkez Komutanlığı'ndan gelen askerlerin de bu işlemlerde yer aldığı, incelemelerin Terörle Mücadele Şubesi'nde sürdüğü gelen bilgiler arasında.

araç resmi olarak kiralanmış. daha bunun üzerine askere laf atan adamın damarındaki kandan süphe ederim.

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

1 saat önce ntv'de emekli bi asker çıktı generel miydi albay mıydı unuttum

o anlattı tüm bilgiler polise veriliyor dedi

açık açık söyledi aracı durduran polis mutlaka biliyordu durumu dedi

kötü niyet var bu işin altında

rutin olarak böyle sevkiyatlar yapılıyormuş

mühimmat az ve tahlikesiz olduğu zaman daha uygun ve ucuz olduğundan tercih ediliyormuş

ve de şoför haricinde silahlı 2 görevli daha varmış zaten

mühimmatın seri numaralarının olduğu da bildirildi

trt kime neye hizmet yayın yapmış yorumsuz bırakıyorum artık

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Tayyip'in kanalı Trt 2 seri numaralar silinmiş diye hemen ortalığı bulandırmış. Belgeler resmi, personel resmi. Bu durumda kimseye yorum yapmak düşmez.

λ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

Tatbikata gidecek tankları taşıyacak TIR'larda çevrilecek yakında. .

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

az kalsın darbe olacaktı!

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:
    -----------------------------

Tayyip'in kanalı Trt 2 seri numaralar silinmiş diye hemen ortalığı bulandırmış. Belgeler resmi, personel resmi. Bu durumda kimseye yorum yapmak düşmez.

evet habere bende denk geldim nasılda hararetli hararetli anlatıyo spiker yavsagı.tsk ya ait oldugu yalanlanmıs falan diyodu bide aha dedim bunuda ergenekona sallarlar şimdi. askerin uzerine cok gidiliyo. çık darbe yap demiyozda bi acıklama yap tepkini göster. niye bu kadar tepkisiz kalıyolar şaşıyorum

le le le sakine
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FeRoCi
    FeRoCi's avatar
    Erkek

mrphs bunu yazdı:

FireX bunu yazdı:

evet habere bende denk geldim nasılda hararetli hararetli anlatıyo spiker yavsagı.tsk ya ait oldugu yalanlanmıs falan diyodu bide aha dedim bunuda ergenekona sallarlar şimdi. askerin uzerine cok gidiliyo. çık darbe yap demiyozda bi acıklama yap tepkini göster. niye bu kadar tepkisiz kalıyolar şaşıyorum

harbiden bende uykulu izliyordum.. birden dedim noluyor.. dedim yine bi iş çıkıcak.. bi baktım emniyete gidiyor.. konvoy halinde arabalar falan.. dedim yine askeriyenin başında patlicak kabak.. lanet olsun böyle medyaya.. yazıklar olsun... internet haberciliğine mi başlasak ne yapsak.. herkes uyuyor.. eğer bi atılım olursa ben elimden geldiğince reklamını yaparım.. yeterki gerçekleri yansıtalım..

düşünüyorum oysa aklım var; aklım var oysa düşünmem gerek; düşünmem gerekse düşünülmesi gereken şeyler var; bazı var olan şeyleri düşünürsem zamanımı düşnmeye harcarım;harcanılan bi zaman varsa kıymeti bilinmeli; kıymeti bilinmeyen zaman tek canı kalmış süpermario ya benzer; süper marionun mantarı şirinlerin evine benzer; şirinlerin evinde bi kaltak var şirine o şirineyi bütün şirinler s*kmek ister... şirinler çok şey isterde ben hala neyi düşünüyorum anlamadım !!!!!...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    feel_me
    feel_me's avatar
    Erkek

acaba ilerde birgün xxx karakolunda cephane çıktı diye de haber yaparlar mı?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PyramiD
    PyramiD's avatar
    Erkek

analarının namıda çıkmışmı sor bakim.

Merhabaaaaa
Toplam Hit: 6396 Toplam Mesaj: 37