folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Elektirikler Kesildi..Bilgisayarım Gitti..

Elektirikler Kesildi..Bilgisayarım Gitti..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReaL_isT
    ReaL_isT's avatar
    Erkek
    Dün akşam açmışım bilgisayarımı güzel güzel bişiler yapıyorum.Birden elektirikler kesildi.Yaklaşık yarım saat sonra elektirikler tekrar geldiğinde bilgisayarımı açmaya çalıştım ama açılmadı. :(
    Bilgisayarımı açar açmaz speakerdan bi ses "System failed CPU TesT"
    (Anakartım ASUS P4P800 deluxe wi-fi) Anakartın kitapcığına baktım ayrıntılı bişi yazmıyo sadece ASUS teknik servisini arayın falan yazıyo.Sizce ne oldu benim PC me
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fregarlo
    Fregarlo's avatar
    Erkek

0

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Powerslave
    Powerslave's avatar
    Erkek
    benimde işlemci fanının fişi çıkmış. en başda bi hata verdi F1 e basıp geçtim. 15-20 dakka sonra kapandı bilgisayar. gene açdım tekrar kapandı. del'e basıp işlemci ekranına bi geldim ki ne göriim. kırmızı yazıyla işlemci ısısı 103 cantigrat derece. biraz bekledim 103.5 oldu. hemen kapadım. bi baktım kasanın içinden plastik kokuları geliyor. neyseki bişi olmamış. ucuz yırttım

Dalımızı kesenin, ağacını kökünden sökeriz...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

oradaki sesler genellikle doğru cevabı söylemezler.

Ama içeride bişeylerin ya yandığı yada bozulduğu kesin. büyük ihtimal yüksek voltajdan dolayı olmuş. Ya parçaları başka bi arkadaşının bilgisayarında test et yada bi servise götür.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Balyoz
    Balyoz's avatar
    Erkek
    bende de olmuştu xp repair yapmıştım düzelmişti

Tek Rakibim THY Hezarfen AHmed Celebi
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    V1PER
    V1PER's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    bios u nu sifir layip öyle dene ... makinen açilmazsa çalisan parçalar1n1 baska bi pc de dene giden gitmistir zaten
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sword_Of_Darkness
    Sword_Of_Darkness's avatar
    Erkek

biosunu yeniden yüklemen çözüm olabilir.ama sakın yedeğini almayı unutma.ya da biosu sıfırla sonra yeniden tüm ayarlarını yap.

olmazsa herkesin sölediği gibi parçaları başka bir makina da dene bu işe cpu yu test etmekle başla sonra ram ve diğer komponentleri denersin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dr_X
    Dr_X's avatar
    Erkek
    bios unun ayarlar bolumune gir ve ayarları default yap  orada ki cpu unun ısıma sorunu nu gosteriyor bir ikinciside eyer uzun bi ses duyuyorsan bu rem den dir reminin agzını bir beyaz kagıt ile sil duzelir.

Ainesi İŞTİR kişinin..LAFA bakılmaz !.....Çok laf YALANSIZ olmaz !.......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

Konunun tarihine baktin mi 2005 mayis

Adam simdiye kadar halletmistir sorununu :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek

"System failed CPU TesT"
    usta benim makina bunu çok söyler hatta dilinden düşürmez :D

ne yap bak

makina açılırkene del tuşuna bas ordan cd romla başlat de sora windows cd sini tak f10 yap yeniden başlasın sora cd den upgrade yap sora cd yi çıkar düzeliyo

Adsense Gelirli Siteler
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

ya sorun muhtemeln remlerdedir. olmasa sonra ekran kartında sorun olamaz olsa makina hec acılmaz.

olmasada aldıgın yere get sana yardım etsinler ben hdd yaktım yenisini verdiler :D

hemde daha iyisini verdi kerizler :D

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
Toplam Hit: 4133 Toplam Mesaj: 13