folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Elektrik Acma Kapama Ücreti Yasal Mi? Elektrik Faturasini Youtube Da Paylasip Kufredenleri Simdi Anliyorum-GUNCELLEME.

Elektrik Acma Kapama Ücreti Yasal Mi? Elektrik Faturasini Youtube Da Paylasip Kufredenleri Simdi Anliyorum-GUNCELLEME.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Yine namuslu durust vatandas olmanin cezasini cektigim bir husus daha . 

.

Bir dukkan tutmustum. Benden onceki kiraci garibim elektrigi kapatmis gitmis. Ama memur gelip elektrigi kesmemis.

birde yanlis hesaplamislar

adamcagizdan 400 tl fazla fatura almislar. Onuda arastirarak ben buldum

Ben dukkana girdigimde isik vardi. Bende kacak olmasin diye gittim.ustume aldim.

Bana memur, "  adam zaten yatirmis fazladan kullan gitsin "dedi.

Bende " niye ki adami bulun fazla tahsilatini verin"  dedim. Bulamayiz dediler. Koca yalan.

Bende niye baskasinin elektrigini kullanayim dedim.

Sayaci sifirlattim manyak gibi.

Bu sefer 90 tl  fatura geldi. Sasirdim o kadar imkansizdi.

Sordum. 20 tlilik elektrik tuketimi 15 tl vergisi 

38 tl ise acma kapama ucreti dedi. Ilk faturan ya o yuzden dedi. Ben zaten 475 tl abone ucreti verdim.

Hicbirsey acip kapamadilar ki.

Sinir oldum. Internette biraz dolandim bu ucrete itiraz edenler olmus.

Benim de boyle hakkim varsagicikligina basvuracagim. Yoksa herkes gibi kufredip yoluma bakayim.:))

Kanunen vermem diyebilirmiyiz.

futurist tarafından 07/Nis/21 11:40 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

açtırırken dask istemedilermi

@DJ_Alper yapıyo :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    DJ_Alper bunu yazdı

açtırırken dask istemedilermi

@DJ_Alper yapıyo :)

Istediler. Dukkan vekili sozlesme yaparken parayi verdi bunu yatir dedi gittim yatirdim. Hepsi o .

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Ben: işim devlete düştü.

Ben: SA devlet

Devlet: bi 500 ateşle de aleyküm selam diyeyim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

yasal. 

ftw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mylitta
    Mylitta's avatar
    Erkek

Abla üstüne alınma, yanlış anlama ama

Hayatta böyle doğrucu davut insanların başına gelen bu tip olayları müstehak buluyorum.

Açık elektrik var, fazla da ödenmiş. Niye kullanmaz da gidip sıfırlatırsın ki? :)

Ayılıp bayılıp ayılıyoruz, bütün sokakları ayıkıyoruz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

Yeni eve taşındım 5 aydır su faturası gelmiyordu. Geçen hafta akşam saat 9da yani tam olarak 21:00'de tak su kesildi. Çıktım baktım vanayı kapatıp su kapatma ihbarı koyup gitmişler.

5 aydır fatura yok ve gelip kapatıyorlar. üstüne üstlük bir de 34 lira kapama ücreti geçirdiler. fatura tutarı 453 tl. aradım direkt bu kadar nasıl geldi diye. kullanmışsınız diyor :D :D

aylık 130 doğalgaz 120 elektrik ödüyorum. ve su faturam 90 tl geliyor aya vurunca :D

evde çamaşır makinesi yok bulaşık makinesi yok :) bu 5 aylık sürenin de 2 ayı evde değildim.

o faturayı ödedikten sonra ben doğrucu davutluktan çıktım. Nerden ne çarparsam kar diyecem kendime.

Kimi ne kadar söğüşleyebilirsem kazık atabilirsem atıcam. Dünyayı ben mi kurtaracağım

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Sen doğru olanı yapmışsın ama onlarda kılıfına uydurmuş yeni abonelik bilmem ne diye, olan burada önceki adama olmuş,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek

Davutoğlu zamanında kaçak kullanım bedeli faturasını ödeyen kullanıcıdan alınamaz diye karar çıkmıştı hatta insanlar  eski ödedikleri bedeli tahsil etmek için bürolarda uzun kuyruklar oluşturmuştu. 

Davutoğlu geriye dönük ödeme olursa şirketler batar dedi ve sonrasında çıkan kararı takan olmadı. Mahkeme kararını takmayan bir hükğmet tarafından desteklenen şirketler yasal olup olmadığına bakmak yerine bence nasıl para koparırız diye bakıyorlar. 

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

:)

MhmdAlmz tarafından 29/Mar/21 23:51 tarihinde düzenlenmiştir

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Abone devir işlerine hiç kafam basmıyor bu sistemin. Zaten üzerine alırken para ödüyorsun. Baikası üzerine alırken senin verdiğin para nereye gidiyor? Durmadan her abone geçişinde para mı ödüyoruz?

Syntax error..
Toplam Hit: 4638 Toplam Mesaj: 42
acma kapama ucreti haksiz kazanç elektrik elektrik