folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Elektrik Enerjisi İle Çalışan Yerli Üniversite Üretimi Araba

Elektrik Enerjisi İle Çalışan Yerli Üniversite Üretimi Araba

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth1233
    fth1233's avatar
    Erkek

Aksaray Üniversitesinde makine mühendisliği okuyorum . arkadaşlarla uğraşıcak ve kendimizi geliştirecek birşeyler arıyoruz . sonunda böyle birşey yapmaya karar verdik . sizden isteğim daha önce bu konu hakkında bilgisi olan yada bu konu ile ilgili uğraşmış arkadaşlardan yardım almak istyorum . Para konusu olsun yada başka konularda motor yapısı felan bu işe başlayıp yarıda kalan arkadaşlar varmı yada arkadaşlarınız . TEŞEKKÜRLER EA . 

Mod not. Basliklarda !!! gibi ifadeler kullanmamaya ve konuyu uygun kategoriler varken genele acmamaya dikkat edelim.

Conqueror..i
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam zaten elektrikli arabayla üreten üniversite dolu her taraf madem geliştirmek istiyorsunuz sizde hidrojenle gideni yapın ne bileyim yeni bir akü türü yapın geliştirmek istiyorsanız diye diyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bence bu konuda önemli olan beklentinin ne olduğu meselesidir.
    bu araba profesyonel bir sanat eseri olmadığı sürece sergide müzede insanlara gösterilmekten öteye gidemez.
    kısaca tutku ile çalışıp üretmek gerekir.
    mesela benim bir arabadan beklentim: konfor güvenlik performans ve özgünlük
    elektrikli bir araç tüm bu beklentileri karşılayabilir ama bu kısa vadeli olacaktır çünkü henüz pil teknolojilerinin gücü bir yere kadar ve bu gücü arttırmak adına yapılan çalışmalardan henüz somut birşey çıkabilmiş değil ve çıkana kadar mekanik taraftarıyım..
    kimse inanmasada üzerinde çalışıp geliştirdiğim bir içten yanmalı motor projem var ancak ülkenin durumu dolayısı ile zamanlamanın uygun olmadığını düşündüğüm için proje bekeleme modunda bekliyor.
    para ve diğer konularda ise beklentilerin bir kısımını giderecek türde sayılan evlere şenlik bir tübitakımız var 
    tabii daha da önemlisi;
    bilmeden araştırmadan üretmeye çalışan insanların, milattan önce bulunmuş olan birşeyi kendi uğraşları ile üretip "ahanda bunu buldum, milli ve yerli, destek bekliyorum" diyenleri sürmanşet yapan medyayı unutmak ayıp olur :)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Hocam zaten elektrikli arabayla üreten üniversite dolu her taraf madem geliştirmek istiyorsunuz sizde hidrojenle gideni yapın ne bileyim yeni bir akü türü yapın geliştirmek istiyorsanız diye diyorum.

bilim üstüne bişeler katarak ilerliyor malum. 

Nvidia tarafından 02/Ağu/16 04:00 tarihinde düzenlenmiştir

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Yapmayan üniversite kalmış mı ya? 

Başka birşey üretin, drone yapın mesela ya da bu elektrikli araçların en büyük sorunu olan batarya dayanıklılığı veya kapasite sorununu çözün. Amaç proj yapalım okulu bitirelim bi de destek aldık mı oooohhh ise bilemem tabii

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

http://teamsolaris.com/site/tr/index.php

su adamlardan yardim isteyebilirsiniz, iu nun ekibi bu konuda cok tasakli, 

black implies white, self implies other, life implies death.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

Motor, batarya, ağırlık dengesini çok iyi kurmak lazım. Araç çok ağır olursa daha güçlü motor ve buna uygun batarya gerekecektir, bunlar da ekstra ağırlık demektir.

Bence en kritik nokta uygun motor seçimi, bunun için önceden motora binecek ağırlığı hesaplamak gerekir.

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Farklı özelliklerde drone yapabilirsiniz

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Boşuna zaman harcama kardeş git gez eğlen gençliğinin üniversite hayatının tadını çıkar. Git dil öğren 2 tane, 2 tanede analiz programı öğren gerisini boşver. Yarın öbür gün işe başladığında ne demeye çalıştığımı anlayacaksın.

Edit:  Not: Tecrübeyle sabittir.

Dryrock tarafından 02/Ağu/16 10:22 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Drone üretimi olabilir,  8 tane drone ile bir kişiyi kaldırma felan hareket ettirmeyi yapabilirsiniz

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth1233
    fth1233's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

hocam zaten yapılmış bir çalışma bulduk onun üzerinde geliştirmeye amaçlıyoruz . diğer üniversitelerle görüşmelerdeyiz . hidrojen fikride güzel ancak hiç araştırma yapmadım 

Conqueror..i