folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Elektrikli Bisiklet Alirken Dikkat Edilmesi Gereken Nedir? Onerileriniz Nedir?

Elektrikli Bisiklet Alirken Dikkat Edilmesi Gereken Nedir? Onerileriniz Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

ikinci el tek kişilik elektrikli araçlara yönelin hocam bisikletle 150km gidilmez. renault twizy temizinden bulursanız ingilterede ikinci el çok rahat edersiniz. bütçeyi arttırmak lazım tabi.

Hocam aracla is yapmiycam bisikletle yapicam o yuzden bisiklet lazim, araba icin ehliyet sinavina filan girmek lazim uzun is ve arabayla yapmam yasak benim. Sadece bisikletle yapabilirim.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

https://www.halfords.com/bikes/electric-bikes/carrera-crossfuse-mens-electric-hybrid-bike---17in-19in-21in-frames-488356.html

abi bu güzel.Active line motoru var ilk çıkanlardan ki zaten senin performance motora ihtiyacın yok.Bataryaların çoğu samsung zaten sıkınt yok,1300'e bisiklet alırsan yanında yedek batarya da alırsın.

Linkteki bisiklette  The 400Wh battery varmış.The battery re-charges in 6.5 hours, and comes with a full 2-year / 500 charge Bosch manufacturer’s warranty diyor.2 pil alırsan 2 sene full zamanlı kullanırsın sıkıntı olmaz.Bu bosch 400-500-650 wh piller satıyor zaten hangisinden istersen alabiliyorsun.Bisiklete ek olarak oralar yağmurlu olur Schalwbe marathon plus 40mm alırsın ne lastik patlar ne kayar.Bir de İngilterede brooks sele satılıyor tamamen deriden.Oturdukça kalça kemiklerinin şeklini alıyor başta pahalı gelebilir ama 1000kmden sonra acısız diyorlar :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    metaman bunu yazdı

https://www.halfords.com/bikes/electric-bikes/carrera-crossfuse-mens-electric-hybrid-bike---17in-19in-21in-frames-488356.html

abi bu güzel.Active line motoru var ilk çıkanlardan ki zaten senin performance motora ihtiyacın yok.Bataryaların çoğu samsung zaten sıkınt yok,1300'e bisiklet alırsan yanında yedek batarya da alırsın.

Linkteki bisiklette  The 400Wh battery varmış.The battery re-charges in 6.5 hours, and comes with a full 2-year / 500 charge Bosch manufacturer’s warranty diyor.2 pil alırsan 2 sene full zamanlı kullanırsın sıkıntı olmaz.Bu bosch 400-500-650 wh piller satıyor zaten hangisinden istersen alabiliyorsun.Bisiklete ek olarak oralar yağmurlu olur Schalwbe marathon plus 40mm alırsın ne lastik patlar ne kayar.Bir de İngilterede brooks sele satılıyor tamamen deriden.Oturdukça kalça kemiklerinin şeklini alıyor başta pahalı gelebilir ama 1000kmden sonra acısız diyorlar :)

Hocam peki bu ikisi arasinda ne fark var motor ve pil bakimindan?  birisi 1900 birisi 1300 cunku

https://www.halfords.com/bikes/electric-bikes/carrera-crossfire-e-mens-electric-hybrid-bike---17in-19in-21in-frames-184894.html

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

1300 olan chinese,1800 olan  bosch ve göbekten motorlu.Bosch tercih et bence hergün almıyosun

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burhan808
    burhan808's avatar
    Erkek

Hocam 250w motoru olan bir bisiklet yerine alabildiğin kadar watt değeri yüksek bir motor tercih etmeye çalış. Bulunduğun ülkede İşin prosedür tarafını tabiki araştırman gerekecek, fakat olurda yükün yolcun olursa kesinlikle düşük güçte motor seni hayal kırıklığına uğratacaktır.

Her ne kadar 1500w bir motorun bisiklete fazla geleceğini düşünenler olsa da, sonuçta gaz elinin altında basmazsın uygun hızlarda seyredersin, gerektiğinde de elinin altındadır. (Ekstra batarya isteyebilir.)

"O da Senden Razi Dön Rabbine"
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    metaman bunu yazdı

1300 olan chinese,1800 olan  bosch ve göbekten motorlu.Bosch tercih et bence hergün almıyosun

Bu aralar dedigin modeli arastiyorum ortalama 130 km goturuyormus tek batarya ile ama gidip incelemem lazim.

@Jubei hocam izledim tesekkur ederim onlarlada konustum ingiltereye gonderim yapmiyorlarmis.

@burhan808 hocam ingilterede yollar genelde duz yasalar geregi 250 uzeri yasak polisler ceza kesiyor. Jubei hocamin dedigi frmayla gorustum 500 luk alabirdim yoksa onlardan, 

Simdilik arastirmaya devam ediyorum onerileriniz varsa yazin yol bisikletleride olabilir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Merhaba herkese 

Bu linkteki bisikleti aldim ama motorundan memnun kalmadim iade ettim. 

https://www.halfords.com/bikes/electric-bikes/carrera-crossfire-e-mens-electric-hybrid-bike---17in-19in-21in-frames-184894.html  

Simdi diyorum ki kendime bafang marka motor kiti alip batarya alip yapmak istiyorum. 

https://www.amazon.co.uk/Conversion-Wheel-Electric-BAFANG-Display/dp/B07JVPPNXP?th=1

Bu linkteki urunden alip  48w 500w motor alip   48V 17.5 Ah pil aliyim dedim.  bu kitlerde bazilari 36V filan pillerde oyle alirken neye dikkat etmek lazim.

Elektirik islerinden anlayan bir arkadas yardimci olabilir mi bana.   Mesela 48lik motor alip 36 lik pil alirsak motor calismaz mi? Yada 36 lik motor alip 48 lik batarya alirsak calismaz mi ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Onerisi olan yok mu arkadaslar

Toplam Hit: 2488 Toplam Mesaj: 20
bisiklet elektiriklibisiklet elektirikli bisiklet