Elektro Gitar Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

İyi günler herkese ,

Elektro gitar alacam gitar için Cort x6 almayı düşünüyorum , anfi yi 2. el alacam ve hiç bir fikrim yok toplam bütçem suyunu çıkarsan 1000 tl

Not:Daha önce fülüt çalmışlığım var(3 delikle yılan hikayesi çalardık) , onun dışında birşey denemedim şuan dinlediğim müziklere bakıyorum severek çalabılecegım enstruman elektro gitar.Sesim yok sadece çalmak istiyorum ve 2 yıl temel eğitimi göze aldım.

d3lete tarafından 10/Tem/15 03:04 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angelofhope
    angelofhope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Cort x6 güzeldir hocam.

Ama ilk gitarın olucaksa bence 2. el alman daha iyi olur. Çünkü gerçekten çok kırıp döküyorsun bir yerlere çarpıyorsun mutlaka en azından çok acımaz için.

Sahibinden.com da uygun fiyata çok güzel gitarlar var. Biraz da forumlarda dolaşıp youtubedan tonlarına vs bakarsan bilgi sahibi olursun.

Onun dışında şu kitabı kesinlikle satın al. Seni çok güzel geliştirir.

Ayrıca benim fikrim.

Özel derse çok ihtiyacın yok bence.

Selim Işığın youtubeda falan dersleri vardı.

Youtube bu iş için biçilmiş kaftan.

Ayrıca Rocksmith diye bir oyun var. Kendi özel kablosuyla bilgisayara bağlıyorsun. Sana parçaları nasıl çalabileceğini öğretiyor.

Guitar hero'nun gerçek gitar ile çalınan versiyonu aslında.

https://www.youtube.com/watch?v=q-BFGXae8B8

angelofhope tarafından 22/May/15 10:52 tarihinde düzenlenmiştir

Programming is our Religion, Algorithms are Our Bible & We ./make Our Own GOD
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Floyd rose u kullandigin an akort sorunun olacak.

seni cildirtqcak.

o floyd roseu da kullanmayacaksin yazik etme parana derim :D

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek

@angelofhope güzel tavsiyelerin için çok saol hocam gitarı sıfır almak istiyorum öğrenene kadar parçalamak istiyorum.

Anfi için bir tavsiyen varmıdır hocam 2.el alınır mı alınırsa hangi marka ve kaç wattlık tavsiyendir

@rapidhacker550 hocam acemilikten mi yoksa gitar seçimim mi kötü , floyd rose genel bir sorun mu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

Cort x6 icin diyebilecegim bu fiyat araligindaki gitarlarin kopruleri kaliteli olmuyor,floydrose yerine sabit koprulu bi gitar al derim

..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

laa bu Floyd Rose size nettti :) herkes amma korkar olmuş şundan.

bak güzel kardeşim alıcağıın amfi zaten başlangıç olucağını için o kadar fazla kasmana gerek yok 2 seçenek 1 Roland Micro cube manyak bişidir o kadar amfiden öle ses çıkmasına hala hayret ediyorum 2 ibanezin falan 10 Watt ı galiba onlardan alıcan.

Gitara gelince 6 AY sıkı tutarsan zaten işi kapıcaksındır büyük ihtimal sonra elindeki gitar yetmicek doğal olarak o yüzdn. başlangıç için cort da olur  ibanez gio da olur.

Tabi 2. el al. doğal olarak fazla para vermen taraftarı değilim zira angel da bahsetmiş elinin ayarı zaten olmuo 2 3 hafta dikkat edersin sonra laylaylom. çarparsın biri oynar elleşir bi bok olur yazık etme gitara :) ahh anılarım depreşti lan bende gitarımı satmıştım amfi kaldı alimde tek :| roland cube 40XL canım benim.

Living Death
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Gitar yerine amfiye yatirim yapman hayirli olacaktir

gitari yenileyince anlarsin dedigmi.

floyd rose alttan kaciracak x6 alirsan.

istedgn kadar aban.

ben de jackson dk2m var 2 sene once akort yapmistim hala ayni duruyor :D 

hardcaseinde yatiyor el surmedim 1.5 yildir nerdeyse arada eserse 30 dakika calarim.ama hic akort yapmadim.teller bile ayni :D

japon yapimi ondan olsa gerek :W

dedigim gibi floyd rose var floyd rose var :D

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    d3lete
    d3lete's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı

Gitar yerine amfiye yatirim yapman hayirli olacaktir

gitari yenileyince anlarsin dedigmi.

floyd rose alttan kaciracak x6 alirsan.

istedgn kadar aban.

ben de jackson dk2m var 2 sene once akort yapmistim hala ayni duruyor :D 

hardcaseinde yatiyor el surmedim 1.5 yildir nerdeyse arada eserse 30 dakika calarim.ama hic akort yapmadim.teller bile ayni :D

japon yapimi ondan olsa gerek :W

dedigim gibi floyd rose var floyd rose var :D

Hocam dediğin alet beni çooook aşıyor ben de güzel birşeyler alırım da şuan imkan bu.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

ibanez grg170dx al diyecektim bende var doğru düzgün el sürdüğüm söylenemez ama güzel gitar.

yalnız kaç sene oldu alalı şimdi baktım fiyatlarına 850 lira olmuş vay mk -_-

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Bu butceyle floyd rose lu gitar alma sabit kopru olsun iki fiy fiy yapicam diye rezillik cekme :)

Amfi alicaksan roland micro cube al yada ses sistemin varsa pc ye baglayacagin ekipman al cunku effect vermek isticeksen nasil veriliyo bu effectler,pedalla,pedallar ne kadar :) 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meliksah
    Meliksah's avatar
    Erkek

floydrose alma hocam bence. sabit köprülü bişey al.  ayrıca yeni başlayacaksan o gitara sıfır parası verilmez. bence daha ucuz ikinci ellere bak. eğer istanbuldaysan yardımcı olurum. ha eğer diyorsan ki  ben almışken iyisinden başlayım, ozaman 1000tlye ikinci el  gitar,amfi ve hatta prosesör bile halledebilirsin. ama bence o kadar para harcama.  hatta amfi bile almana gerek yok eğer bilgisayarın iş görüyorsa. yüklersin gitar rigi, bi tane kablo alırsın, her türlü yeter başlangıç için.

aa iyi olmuş lan. güncelleme yapayım imzaya bi ara :W
Toplam Hit: 4049 Toplam Mesaj: 41