folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Elektronik Devre Sorusu, Akademik Soru

Elektronik Devre Sorusu, Akademik Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Merhaba dostlar,

ekteki 2 sorunun Çözümü için yardımcı olabilecek var mı?

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Up

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

elektronik değil elektrik sorusu bunlar. elektronik aktif devre elemanlarının konusu diyot gibi.

Bu soruyu rc ve rl devrelerinin basamak cevabı konusuna bakarsanız çözebilirsiniz.

devre analizi 5 dakikada yapılacak iş değil malesef. şu iki soruyu kağıda yazıp çözmem temizinden bi 45 dk alır. malesef benimde kendi derslerim var hem proje hem ödev hem sınav. okuldan bağımsız yürüttüğüm projeler de mevcut uyuyacak vakti zor buluyorum. :/

https://www.youtube.com/watch?v=wwoaoZIIY6k&list=PL0UZzqYbLvEjxDfbXeLY3N1XQaD_COOWH #25 videoya kadar izlerseniz soruları çözecek kıvama gelirsiniz. rl vr rc devrelerin basamak cevabı da öyle çok zor değil. işin teorisini anlamak zor evet. fakat sadece işlemleri yapmaya odaklanın sınav için çalışıyorsanız. belirli bir formülü var basamak cevabının. onun üstünden çözülüyor. fakat işin teorisi de çok zevkli. elektrik gibi bir enerjinin indüktif bir etki(bobin) ile kapasitif bir etki(kondansatör) üzerinde sergilediği davranış beni çok etkilemişti ilk öğrenirken. kondansatörün icadı da çok enteresan. yanlış bir deneme ile doğru sonuca ulaşıp icat ediliyor. :D

HACKEROKAN!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

@Guardian55 çok teşekkür ederim güzel bilgiler için..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

elektronik değil elektrik sorusu bunlar. elektronik aktif devre elemanlarının konusu diyot gibi.

Bu soruyu rc ve rl devrelerinin basamak cevabı konusuna bakarsanız çözebilirsiniz.

devre analizi, 5 dakikada yapılacak iş değil malesef. şu 2 soruyu kağıda yazıp çözmem temizinden bi 45dk alır. malesef benim de kendi derslerim var; hem proje, hem ödev ,hem sınav. okuldan bağımsız yürüttüğüm projeler de mevcut, uyuyacak vakti zor buluyorum. :/

(YT_videosu-listesi.link'i.. ) #25 videoya kadar izlerseniz soruları çözecek kıvama gelirsiniz. rl vr(ve?) rc (birleştirip, RLC devreleri de diyebiliriz) devrelerin basamak cevabı da, öyle çok zor değil.

işin teorisini anlamak zor evet. fakat sadece işlemleri yapmaya odaklanın, sınav için çalışıyorsanız. belirli bir formülü var basamak cevabının. onun üstünden çözülüyor. fakat işin teorisi de çok zevkli.

elektrik gibi bir enerjinin, indüktif bir etki(bobin) vasıtasıyla, kapasitif bir etki{yapı}(kondansatör) üzerinde sergilediği davranış, beni çok etkilemişti ilk öğrenirken.

kondansatörün icadı da çok enteresan. yanlış bir deneme ile, doğru sonuca ulaşıp icat ediliyor. :D

son koyu cümleyi, biraz detaylandırabilir misin, çok merâk ettim, (özellikle senin perspektif'inden).

RitmFarbRacourci tarafından 12/Ara/20 00:10 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 1253 Toplam Mesaj: 5
elektronik soru