folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Elektronik Tamirinden Anlayanlar Bakabilir Mi? Android Kutuya Yanlışlıkla Laptopun Adaptörünü Taktım

Elektronik Tamirinden Anlayanlar Bakabilir Mi? Android Kutuya Yanlışlıkla Laptopun Adaptörünü Taktım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

minix neo x5 android kutusuna kendi adaptör kablosu yerine yanlışlıkla laptopun adaptör kablosunu taktım. laptopun adaptör kablosu 15 volt civarında olduğu için anakart kaldıramadı cihaz açılmıyor.

Cihazın fabrikasına mail attım. kartı yakmışsınızdır düzelmez yenisini alın şeklinde geri mesaj attılar.

Kırmızı dairenin içindeki parça kartın sigortası. Merak ettiğim yüksel voltaj anlık olarak sigortayı geçip diğer elemanlara ulaşıp onlarıda bozmuşmudur. Sigortayı değiştirsem kartı kurtarma imkanım var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Büyük ihtimal düzelir hocam 

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek

Denemeye değer ama çalışacağını sanmıyorum, elinde avometre var ise malzemeleri bir kontrol et.

Allah Türktür.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

ilk olarak sigortaya atlama yap ve kendi adaptörüyle dene. ama evet anlık olarak sigortayı aşıp yakma ihtimalide var.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

sigortayı kısa devre yapıp orjinal adaptörünü bağla çalışıyorsa senindir. Çalışmıyorsa bayağı devre elemanında sıkıntı vardır muhtemelen.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu cihazlarda sigortanın amacı kartın zarar görmesini engellememi yoksa yangın teklikesi çıkmasın diye mi kullanılıyor. 

eğer ikincisi ise büyük bir ihtimal baya bir parça değiştirmek gerekecek.

sakabey tarafından 01/Şub/15 14:25 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

evet sigortayı kısa devre yap. kartın yanmasını engellemek ama bi yere kadar engeller.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Bu elemanları normal saç kurutma makinesi ile sökme imkanı var mı?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    sakabey bunu yazdı

hayır tabiki :) sigortayı dene eğer cihaz çalışmassa dahada uğraşıp bok etme. işi iyi bilen ve alet edevatı olan birine götür.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakabey
    sakabey's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı
    sakabey bunu yazdı

hayır tabiki :) sigortayı dene eğer cihaz çalışmassa dahada uğraşıp bok etme. işi iyi bilen ve alet edevatı olan birine götür.

sırf sigortayı saç kurutmayla sökeyim dediydim ama üsten bir kısa devra çekeyim en iyisi.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

sigortayi sökmeye gerek yok,  uzerinden telle kisa devre yaptir dene. ince lehim teliyle yapmani tavsiye ederim. 

Toplam Hit: 1557 Toplam Mesaj: 13