folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Elinde Sağlam Elektrik Elektronik Bitirme Projesi Olan Varmı?

Elinde Sağlam Elektrik Elektronik Bitirme Projesi Olan Varmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Selam arkadaşlar. Bana proje lazım olduda, elektrik elektronik konularında, motor yolvermelerinden tut sinyal ses işleme falan geniş bir yelpaze var. Projenin büyüklüğü küçüklüğü farketmez hangisi olursa olsun, önemli olan teorisini sağlam tutmak. Oyüzden sağlam anlatım yapan, mümkünse transfer fonksiyonu falan olan iyi anlatılmış bir projeniz varsa elinizde ya da bildiğiniz site varsa öğrenmek isterim. İngilizce türkçe farketmez... Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum...

Not: PIC li projeler ya da TDA lı amfiler olmaz. Çünkü onlar kapalı birer hazır yapı... Ama pasif amfiler olabilir, transfer fonksiyonu, tasarım kriterleri ve isteklerim doğrultusunda nasıl yapabilirim gibi zımbırtıları olması lazım hani... Pasif amfi sözgelimi örnektir. İlla olması şart değil. koşulları anlatması babında söyledim hani...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Elimde çok geniş bir sinyal işleme ve control projeleri var.Son zamanlarda da ışık ve ses sistemlerine taktım.Ögrenmek için mi arıyorsun hocaya sunmak için mi?

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

sandman bunu yazdı:
    -----------------------------

Elimde çok geniş bir sinyal işleme ve control projeleri var.Son zamanlarda da ışık ve ses sistemlerine taktım.Ögrenmek için mi arıyorsun hocaya sunmak için mi?

tabikide maksat öğrenmek hacı... Ya değilse hocaya sunsanda sordumu şunun şurası nedir diye... patlamak... paha biçilemezzz... :) Zaten ondan dedim ıvırını zıvırını iyi anlatsın diye. Kapalı kutu tarafı kalmasın hani... Ya değilse soruların ardı arkası oradan kesilmez... E tam hakim değilsen konuyada olacaklarla katlanırsın...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

mescarine bunu yazdı:

sandman bunu yazdı:

tabikide maksat öğrenmek hacı... Ya değilse hocaya sunsanda sordumu şunun şurası nedir diye... patlamak... paha biçilemezzz... :) Zaten ondan dedim ıvırını zıvırını iyi anlatsın diye. Kapalı kutu tarafı kalmasın hani... Ya değilse soruların ardı arkası oradan kesilmez... E tam hakim değilsen konuyada olacaklarla katlanırsın...

özellikle ilğilendiğin bir konu var mı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

araç kontrol sistemi yap kapı bagaj kaput devir kontrollü.
    kapı açıldı diyelim tık ışık yansın gibi...normal araçlardaki gibi. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Yani özellikle ilgilendiğim bir konu şöyle olabilir, amfilerin geri beslemesi ciddi sorun bende... negatif geri besleme hesapları kafayı allak bullak ediyor. Normal devre olsa eyvallahta onun geri besleme çeşitleri ile yükseltilmesi baya uğraştırıyor... Negatif direnç etkisi mesela... Daha önceleri dijital ve analog filitreler hakkında baya bi çalıştım. Ekolayzır tasarımım oldu. Ama hiç amfi ve vumetre ile uğraşmadım. Şimdi bakıyorumda sanırım bi vumetre patlatsam iyi olacakmış gibi geliyor... Onları araştırıyordum... Şöyle bi pre amfi-ekolayzır-amfi-vumetre dörtlemesi yapsam fena olmaz sanırım ha? :) Şimdi öylesine geldi aklıma...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:

araç kontrol sistemi yap kapı bagaj kaput devir kontrollü.
    kapı açıldı diyelim tık ışık yansın gibi...normal araçlardaki gibi. 

o mesele değilki hocam alt tarafı bi kontakla step motora bakar. Gerisi hikaye... Sağolasın yinede... :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Bi telefonla oyuncak araba kontrolü buldum dtmf tonlayıcı ile ama... Ondada pic var... :/

Buradada süper bir vumetre var. Ama bundada pic kullanmış. Tam istediğim gibi bir proje bu...

http://mshieh.com/Hardware/Projects/AudioMeter/index.php

Ahanda enson bunu buldum... Lakin bunun teorisini benim çıkarmam gerekecek...

http://elektroteknoloji.com/Elektrik_Elektronik/Temel_Eletronik/Ses_Kontroluyle_Calisan_Ledler_Bir_Vumetre_Yapimi.html

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

mescarine bunu yazdı:

Bi telefonla oyuncak araba kontrolü buldum dtmf tonlayıcı ile ama... Ondada pic var... :/

Buradada süper bir vumetre var. Ama bundada pic kullanmış. Tam istediğim gibi bir proje bu...

http://elektronik.us/2012/03/atmega16-mt8870-ile-cep-telefonu-kontrollu-robot/

Hocam picsiz dijital hic bir metre yapamazsin analoglara bak sen istersen ama pic neden olmuyo

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

mescarine bunu yazdı:

Pic büyük ihtimalle analog sinyali alıp digital olarak büyüklügünü çıkartıyor.Filtre kısmını analog tasarlasan çözüme ulaşır

Toplam Hit: 3098 Toplam Mesaj: 17