folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Emlak Danışmanlığı Kursu Alan Var Mı? Sertifikasız Taşınmaz Satışı Yasaklandı.

Emlak Danışmanlığı Kursu Alan Var Mı? Sertifikasız Taşınmaz Satışı Yasaklandı.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

merhaba arkadaşlar.

bilmeyenler için 2018 yılında böyle bir kanun çıkardılar. ve 3 gün önce 1 nisanda resmen yürürlüğe girdi

aynı ehliyet gibi kurs alıp sınava girerek  emlakçılık yapacaksınız. hatta bakkallardaki kiralık daire yazılarına ciddi yüklü para cezaları gelecek.

konu komşu için dükkanına ilan asanları uyarayım

benim araştırmam ile

MYK Portal

şuradan aratığınızda çıkan kurumlara başvuruluyor.

900 tl fiyatı var. 

neyse gelelim asıl konuya 

milli eğitimin de

böyle bir kursu var. bu tam olarak nedir

yada emlak seviye 4 ile seviye 5 tam olarak nedir.  farkı avantaşları nedir

sınavları kolay mı zor mu nasıl yapılıyor

kısaca bilgi sahibi olanlardan bilgi almak istiyorum

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

merak konusu

hazır boştayım bende gideri m . 

Minimalist Değilim Tembelim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

oh iyi bari bi nizam gelir. bütün kalem tutamayan davarlar köylü kurnazları had bilmez kuş beyinli dolandırıcılar emlakçıydı çünkü yani sözüm meclisten dışarı.

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

10 seneden beridir vardı bu muhabbet sonunda yasalaşmış. Bence iyi oldu. Sokak arasında depodan bozma dükkan kiralayıp 2 sandalye 1 masa atıp Sahibinden.com'dan emlakçılık kovalayan tiplerden piyasa arınır. 

https://www.youtube.com/watch?v=eJQPgv70qzk

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ukzlay
    ukzlay's avatar
    Erkek

Merhaba geçen yıl seviye 5 kursu aldım.Akabinde yazılı sınavda ve mülakat sınavda başarı gösterdim.( mülakat sınav vaka örnekleri verilerek kamera karşısında kayıt alınarak yapılıyor ) 

Seviye 4 bir emlak ofisinde çalışmak için gereken alt seviye belge.Bu belgesi olan bir ofise bağlı çalışabilir ama kendi ofisini kurmak isteyenler Seviye 5 alması gerekmektedir.

Sınav öncesi eğitim kolay ve sınavlarda kolay.Kamera karşısında yapılan mülakatta da biraz sempati uyandırdığım için sanırım takıldığım noktada hoca yardım eder gibi cevaplarla yardımcı olmuştu.

Başarı sağladıktan sonra mesleki yeterlilik kurumu onaylı ehliyet benzeri kart veriyorlar.

Bu belgeyi aldık tamam artık emlakçılık yapabiliyormuyuz ? HAYIR .. Emlak ofisinde sigortalı veya şirket ortağı olarak çalışmanız gerekiyor ve bu belge benzeri taşınmaz yetki belgesi benzeri bir belge daha almanız gerekiyor.

ukzlay tarafından 04/Nis/21 18:06 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Selamlarrrrr.Benim belge de eski tip yenisini almam gerekiyor ama halen almadım..Ancak şu an kimse de sormuyor doğrusu..Eğer bu işe niyetin varsa gir ufakdan başla göç yolda düzülür misali ufakdan zamanla evrakları tamamlayabilirsin.Cevaplarda da yazıldığı gibi sigorta olayı yada şirket açman gerekliyor.Ancak şuan Antalya'da halen kara düzen sistem devam ediyor :)) Çalışmak isteyene sıkıntı yok

SaNaL_AjaN tarafından 04/Nis/21 18:33 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    ukzlay bunu yazdı

Bu belgeyi aldık tamam artık emlakçılık yapabiliyormuyuz ? HAYIR .. Emlak ofisinde sigortalı veya şirket ortağı olarak çalışmanız gerekiyor ve bu belge benzeri taşınmaz yetki belgesi benzeri bir belge daha almanız gerekiyor.

Aslında bunlar bile bence ıvır zıvır 

Emlak yönetimi mezunu olmayan bu İşi yapamasın 

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

10 liralık daireyi 15 e satmaya çalışarak piyasada gereksiz enflasyona sebep oluyorlar. kurs iyi bir başlangıç ama sınırlamalar getirilip sıkı denetlenmeliler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

Nereye sikayet ediliyor bu tip insanlar ? Cezasi nedir ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

samaccc uzaktan eğitimmiş sınava sadece gidiliyor verdiğim linkten bakabilirsin

korkarabatak emlakçılar hep dolandırıcı gözüyle bakılıyordu ya belki o anlamda düzelme olur. 

mkyb yeni kanunla emlakçı dükkanları en az 25 m2 olacakmış. millet kızıyordu. şahsen bende anlam veremedim emlakçı mal mı koyuyor niye o kadar büyük bir dükkan şartı var ki

ukzlay " taşınmaz belgesi"  ne işe yarıyor. emlakçı eğitimi almışssın o belgenin ne özelliği var. ne kadar sigortalı çalışmak lazım süresi nedir

SaNaL_AjaN aslında ne güzel hali hazırda çalışırken alıp koysan daha iyi olmazmı.  bak arkadaşın dediği gibi belgeyle kalmıyor birde sigortalı çalışman lazımmış. birkaç yerde yazmışlar şimdilik böyle başladı ilerde sadece bu bölümü bitiren üniv. diploması olanlar yapacak demişler. eczacılık gibi. şimdi millet mağdur olmasın diye millete eğitim verip o süreci tamamlayacakslar.

antalya büyük kaybolurum giderim deme. bir tane sana uyuz olan sertifikası olan emlakçının seni şikayet etmesine bakar. sen ki antalyanın en güzel  dairelerini kapmışsın :) konya altından aşağısına inmiyorsun maşallah :)

fakirlere de sat kepezden  falan  :) onlar insan değil mi :))

C-force yukarıda yazdım zaten ilerde öyle yapacaklarmış. şimdi hali hazırda çalışanlar var onları ayarladıktan sonra o kısma geçiş yapacaklarını düşünüyorum

xylgn_ serbest piyasa ne kadar karışabilirler ki milletin malına bilemiyorum

userneyime bilmiyorum nereye şikayet edilir. şu bakkaldaki ilanlara taktıysanız  garibin hatır için asmıştır. hangi kısma kızdınız

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

samaccc uzaktan eğitimmiş sınava sadece gidiliyor verdiğim linkten bakabilirsin

korkarabatak emlakçılar hep dolandırıcı gözüyle bakılıyordu ya belki o anlamda düzelme olur. 

mkyb yeni kanunla emlakçı dükkanları en az 25 m2 olacakmış. millet kızıyordu. şahsen bende anlam veremedim emlakçı mal mı koyuyor niye o kadar büyük bir dükkan şartı var ki

ukzlay " taşınmaz belgesi"  ne işe yarıyor. emlakçı eğitimi almışssın o belgenin ne özelliği var. ne kadar sigortalı çalışmak lazım süresi nedir

SaNaL_AjaN aslında ne güzel hali hazırda çalışırken alıp koysan daha iyi olmazmı.  bak arkadaşın dediği gibi belgeyle kalmıyor birde sigortalı çalışman lazımmış. birkaç yerde yazmışlar şimdilik böyle başladı ilerde sadece bu bölümü bitiren üniv. diploması olanlar yapacak demişler. eczacılık gibi. şimdi millet mağdur olmasın diye millete eğitim verip o süreci tamamlayacakslar.

antalya büyük kaybolurum giderim deme. bir tane sana uyuz olan sertifikası olan emlakçının seni şikayet etmesine bakar. sen ki antalyanın en güzel  dairelerini kapmışsın :) konya altından aşağısına inmiyorsun maşallah :)

fakirlere de sat kepezden  falan  :) onlar insan değil mi :))

C-force yukarıda yazdım zaten ilerde öyle yapacaklarmış. şimdi hali hazırda çalışanlar var onları ayarladıktan sonra o kısma geçiş yapacaklarını düşünüyorum

xylgn_ serbest piyasa ne kadar karışabilirler ki milletin malına bilemiyorum

userneyime bilmiyorum nereye şikayet edilir. şu bakkaldaki ilanlara taktıysanız  garibin hatır için asmıştır. hangi kısma kızdınız

2 sandalye bir masa almaz 25m2 ama :D Şahsen İsmail Karadeniz çok hoşuma gidiyor, koca ekranlar var aynı anda 5 10 müşteri alacak yerleri var önce tvden gösterip sonra adamakıllı araçlarla gösteriyorlar; emlakçı dediğin hatta iş yapan birisi işine saygı duyacak :)