En İyi Öğrenme Yöntemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plastner
    plastner's avatar
    Erkek

Muridler Size Göre En İyi Öğrenme Yöntemi Nasıl Olur.

Mesela ben hava yağmurlu iken daha iyi öğrenebiliyorum.Ya da Sabah Erken Kalkar kalkmaz daha iyi öğrenmeye açık oluyorum.Örnek Biraz farklı oldu ama sonuçta beni anladınız.Tabi insan insana değişebilir.En azından genelleme yapabiliriz.Diğer muridlerede faydalı bir konu olur.

Busiest men find the most time....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Disubev
    Disubev's avatar
    Erkek

11.Sınıf tarih kitabımın arasına idda programını yerleştirip yaptığımda kuponlarım tutuyo benimde oda var hacı :D 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Sabah daha iyi olur akşam hiç birşey anlaşılmıyor insanın uykusu geliyor.Sabah zihin daha açık oluyor.Misal ben 2. Ögretim okuyorum dersleri esneye esneye bitiryorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

herkes icin farklidir.

ben muzik dinleyerek gece tek basima calismayi severim.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mukavim_
    Mukavim_'s avatar
    Erkek
    hocam bence sorun öğrenmek degil kalıcılığı sağlamak.

ben yazarak ogrenenlerdenim. altını çiz, fosforlu kalemle üstünden geç falan bana göre değil. hangi konu olursa olsun kendime göre kategorize edip, alt basliklari çıkarıp kısaca konuyu sematik bir şekilde kağıda döküp adım adım ilerleyerek çalışırsam verim alabiliyorum. bodoslama dalarak yahut sırf okuyarak kalıcı şekilde ogrenemem. en büyük engelim konsantre olamamam, gündüzleri dikkatim çok dağınık olur, geceleri konuya daha iyi adapte olurum.

en iyi yöntem kendini analiz ederek kendine has oluşturduğun yöntemdir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

son 1 saatte öğrendiğimi hiç bi zaman öğrenemiyorum

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    plastner
    plastner's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

Son 1 saat derken hocam

Busiest men find the most time....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek
    Mukavim_ bunu yazdı

ben yazarak ogrenenlerdenim. altını çiz, fosforlu kalemle üstünden geç falan bana göre değil. hangi konu olursa olsun kendime göre kategorize edip, alt basliklari çıkarıp kısaca konuyu sematik bir şekilde kağıda döküp adım adım ilerleyerek çalışırsam verim alabiliyorum. bodoslama dalarak yahut sırf okuyarak kalıcı şekilde ogrenemem. en büyük engelim konsantre olamamam, gündüzleri dikkatim çok dağınık olur, geceleri konuya daha iyi adapte olurum.

sonuna kadar katılıyorum ve öğrendikten sonra pekiştirecek en az birkaç soru çöz soru çözmek akılda kalıcılığı kesinlikle arttırıyor. Hazır konu gelmişken dikkat toplamayı sağlayan ilaçlar var mı ? Sınavlara onlardan bi tane alıp girsek ?

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

Kişiden kişiye göre değişir bunun testini yapıtorlar benim görsel mesela.Grafiklerle en iyi anlyabiliyorum.Hafızamda daha iyi yer ediyorlar.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    Mukavim_ bunu yazdı

Bende yazarak öğrenirim hatta yazdıklarımı hiç unutmadığımı farkediyorum yada bir kere okuduğumda tüm hatları beynimde canlanır.

kötü huyum dersi derste hiç bir zaman anlamadım.

sadece yazarım dinlerken aklıma bir çok soru geldiği için sadece yazar sonradan masa başında saatlerce çalışarak öğrenme sanatımı gayet iyi bir şekilde gerçekleştiririm.

hatta bu yöntemle ösym de Türkiye birinci olabileceğimi iddia ediyorum.

şu okul bitsin bunuda ispatlayacağım.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    plastner bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Son 1 saat derken hocam

mesela bi sunumun var, ya da sınavın. son 1 saat kala düğünün çinde de olsam aklıma girer kolay kolay da unutmam.

yani stres altında olunca, başka tabirle yumurtayı görünce.. :)

Toplam Hit: 2395 Toplam Mesaj: 21