folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Enerjinin Yoktan Varolabilmesi Hakkında

Enerjinin Yoktan Varolabilmesi Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Ama özet olarak soruna gelirsek  E=mC^2 olduğuna göre kütle , madde dediğimiz şey aslında enerjinin bir biçimi olarak karşımıza çıkıyor Fakat enerji nasıl kütle haline dönüşmüş onu şu an bilemiyoruz..

Güzel açıklamışsın ama aklıma takıldı. Higgs bozonu enerjiyi kütleye çeviren parçacık değilmiydi.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    baracuda81 bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Ama özet olarak soruna gelirsek  E=mC^2 olduğuna göre kütle , madde dediğimiz şey aslında enerjinin bir biçimi olarak karşımıza çıkıyor Fakat enerji nasıl kütle haline dönüşmüş onu şu an bilemiyoruz..

Güzel açıklamışsın ama aklıma takıldı. Higgs bozonu enerjiyi kütleye çeviren parçacık değilmiydi.

Sanırım atomsal yapıdaki elektronların diğer atomsal yapılardaki farklı elektronlarla reaksiyona girmeleri sonucu yoğunlaşarak katı madde şeklini almış olması olabilir, ama yine de ruhsal veya düşünsel bir etkiye muhtaç gibi göründüğünü idrak etmemek imkansız, o müdahaleyide Allah diye bildiğimiz yaratıcı zihin yapıyor olsa gerek..

Bizim kurduğumuz yasaların evrensel boyutta bağlayıcı bir özelliği yoktur, zira bazı yıldız sistemlerinde zaman bile daha hızlı veya daha yavaş akmaktadır, teleskopta görünen bir gezegen yıldızının etrafında bizim sistemde olan bir gezegenin döndüğünden çok çok daha hızlı döndüğü gözlemlenmiştir, öyle ki bu hız bizim burada gezegenin dağılmasına neden olacak bir hızdır, ama oradaki zaman akışında normal bir hız olarak izlemlenecektir, dışardan bakan için ise durum daha farklı görünecektir.  Atomik reaksiyonda ortaya çıkan gücü EmC Kare denklemi verebiliyor mu..? Kesinlikle hayır, onu açıklayamıyor, matematiksel olarak Atomik reaksiyonda ortaya çıkan gücü açıklayamayız, Bu nedenle sonsuz enerji fikirlerinden insanların vazgeçmemesi gerekiyor, illa sonunda evrensel gerçeklik diye algıladığımız bir şeyi deşeceğiz, ve içindeki sınırsız enerjiyi keşfedeceğiz.. Bu basit bir şey olabilir, veya karmaşık bir şey olabilir, füzyon gibi.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Bayburt üniversitesi fizik hocası 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pineapplemen.
    sercoo
    sercoo's avatar
    Erkek

geldim, cringe oldum, gidiyorum

i might be a pineapple but you're a fineapple baby
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Şöyle bir video izlemiştim: https://www.youtube.com/watch?v=fd5H2EtoYF4

kofcu tarafından 03/Kas/19 11:31 tarihinde düzenlenmiştir

ben de sevgiden yanayım...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hadi konuyu biraz daha karmaşık hale getirelim. Aslında vakum ortamı diye bahsettiği yerde yani uzayda hiçbirşey yok mu? Peki uzayda seyahat ederken biz hangi maddenin içinde yüzüyoruz? Bence uzay bir başka bilim adamı Nicola Tesla nın deyimiyle aslında boşluk değil eter ismini verdiği başka bir maddedir. Hatta şöyle diyelim uzay aslında cisimlerin maddesel boyuta ulaşamadığı ortamdır. Enerji sayesinde uzayda istenilen madde meydana getirilebilir fakat bunun için enerjiye ihtiyaç vardır. Yani benim teorime göre uzay bütün maddelerin meydana gelip oluşabileceği bir ortamdır. Fakat maddelerin oluşabilmesi için enerji gereklidir.

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Hadi konuyu biraz daha karmaşık hale getirelim. Aslında vakum ortamı diye bahsettiği yerde yani uzayda hiçbirşey yok mu? Peki uzayda seyahat ederken biz hangi maddenin içinde yüzüyoruz? Bence uzay bir başka bilim adamı Nicola Tesla nın deyimiyle aslında boşluk değil eter ismini verdiği başka bir maddedir. Hatta şöyle diyelim uzay aslında cisimlerin maddesel boyuta ulaşamadığı ortamdır. Enerji sayesinde uzayda istenilen madde meydana getirilebilir fakat bunun için enerjiye ihtiyaç vardır. Yani benim teorime göre uzay bütün maddelerin meydana gelip oluşabileceği bir ortamdır. Fakat maddelerin oluşabilmesi için enerji gereklidir.

Enerjiyi ne yapması gerektiği hususunda yönlendirecek bir de irade.. :) Madde ve atom ötesi bir varoluş biçiminden söz etmek gerekiyor bu aşamada öyle değil mi..?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

Enerjiyi ne yapması gerektiği hususunda yönlendirecek bir de irade.. :) Madde ve atom ötesi bir varoluş biçiminden söz etmek gerekiyor bu aşamada öyle değil mi..?

Aynen hocam.. Birde cern de yapılan parçacık deneyinin yanlış yerde yapıldığını düşünüyorum. Bu deneyin dünya ortamında değil de ilk maddenin oluştuğu uzay ortamında yapılması gerekiyor. Aksi halde sonuçlar hep yanlış çıkacaktır. Şimdi aynı ortamın dünya üzerinde oluşturularak bu deneyin gerçekleştiği düşünülebilir belki ama yerçekiminden tutun da birçok başka faktör bunu engeller. Yapılması gereken ise bir uzay istasyonu kurup yuvarlağın uzayda oluşturulup deneyin uzay ortamında tekrarlanması.

Syntax error..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

Evren boş değildir zaten, doludur ancak kütlesizdir. Tıpkı durağan fotonların kütlesinin ölçülemez olduğu gibi, uzay da ölçülemez. Harekete geçerse görülür ve ölçülür hale gelir. Aslında yokluk veya hiçlik diye bir yer, ortam mevcut değildir. Bütün gördüğümüz ve ölçtüğümüz herşey vardır. Varlığı olabilecek olanlarında önceden kütlesi alacağı başka şeylerde mevcuttur.

Ne Mutlu Türk Doğana..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı
    watervay bunu yazdı

Aynen hocam.. Birde cern de yapılan parçacık deneyinin yanlış yerde yapıldığını düşünüyorum. Bu deneyin dünya ortamında değil de ilk maddenin oluştuğu uzay ortamında yapılması gerekiyor. Aksi halde sonuçlar hep yanlış çıkacaktır. Şimdi aynı ortamın dünya üzerinde oluşturularak bu deneyin gerçekleştiği düşünülebilir belki ama yerçekiminden tutun da birçok başka faktör bunu engeller. Yapılması gereken ise bir uzay istasyonu kurup yuvarlağın uzayda oluşturulup deneyin uzay ortamında tekrarlanması.

Kesinlikle haklısın hocam, ama onun nedenini şöyle anlıyorum ben, Uzaya sağlam bir adım atmak için gereken ön verileri almak için faydası oldu, ve evet oradaki sonuçların tamamen doğru olmayacağının bilim adamlarıda eminim farkındadırlar, Sanırım ikinci deney yeri Ay olabilir, oradaki ortam uzay ortamı zaten, yok denecek kadar az yer çekimi sonucu çok etkilemez sanırım.. Ya da Uzayda direk bir istasyon inşa edilir, boşlukta deneyler daha ileri aşamada sürdürülür, büyük kaynaklar gerekiyor.

Toplam Hit: 4328 Toplam Mesaj: 36
özel görelelik yoktan varolma enerji