Enerjisa İndirimli Tarife

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Geçen gün bir telefon geldi, Biz enerjisa dan arıyoruz, son elektrik faturanız 200 küsür tl gelmiş siz geçirmeli tarifeden ödüyorsunuz, sizi indirimli tarifye geçirelim çünkü siz değerli müşterilerimize daha ucuz hizmet vermek istiyoruz falan diyor.

Taahhüt mü istiyorsunuz diyorum, konuyu değiştiriyor sorduğuma cevap alamıyorum, bu sizin hakkınız onu almanız için size %5 indirim yapmak istiyoruz sözleşmenizi kargoylamı yoksa kuryeylemi yollayalım? diyor.

En sonunda adama derdimi anlatmaya çalışmak yerine net bir şekilde "Taahhüt istemiyorsanız kuryeyle gönderin" dedim.

Ertesi gün kuryeci arıyor, nüfus cüzdanı fotokopinizi hazır edin sözleşmeyi getiriyorum diyor iyi dedim.

Bi geldi 15 sayfa sözleşme formlar falan filan.ben bunu okuycam şimdi dedim kuryeciye. Kuryeci dedi ki "sözleşme çok uzun, imzalayın zaten cayma hakkınız var." tabi dedim sonra peşinizden koşucam.

Sonra tabi kuryeci de 1 saat beklememek için taahhüt abi dedi teşekkür ederim ama taahhüt değilse yollamanızı söyledim dedim imzalamadan yolladım.

Benzer olayı birkaç ay önce superonline ile de yaşadım. Aynı paket kalacak üstüne bedava tablet vericez diyor. Fakat AKK değişikliği var aynı paket değil.

Tamam satış pazarlama güzel de böylesine göz göre göre yanıltmalarından hiç hoşlanmıyorum onun işin bi yazayım dedim

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

ibretle okudum

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sabancı ailesine ait bir oluşum gördün mü önce bi şüphelenmek gerek zaten ilk olarak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

elektriği zaten kullanıyoruz. taahhüt versek nolacak ki başka elektrik kurumu varmı kullanılabilecek alternatif olarak.

süperonlineden beni de aradılar o tablet dalgasına, tableti kabul etmedimde hızımı arttırdılar, kotamı arttırdılar taahhüt istediler verdim. zaten sike sike internet i kullanıyoruz en azından daha ayrıcalıklı olsun.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

süperonline banada ibnelik yaptı. bende 3 aydır falan taahhütsüz hayvan gibi fatura vererek kullanıorum. seve seve vericem gibi ama :( 

FCN tarafından 07/Eyl/16 13:29 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Foxxly:

Araştırdım da, belli bi miktarın üstünde kullananlar tarifesini istediği firmaya kaydırabiliyormuş. Taahhüt verince başka firmaya kayamıyorsun tabi. Araştıracam yazacam gelişmeleri. Genelde telefon faturasını enine boyuna didikleriz elektrik su bunları hiç sorgulamıyoruz.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Foxxly:

Araştırdım da, belli bi miktarın üstünde kullananlar tarifesini istediği firmaya kaydırabiliyormuş. Taahhüt verince başka firmaya kayamıyorsun tabi. Araştıracam yazacam gelişmeleri. Genelde telefon faturasını enine boyuna didikleriz elektrik su bunları hiç sorgulamıyoruz.

bunu bilmiyordum, daha ekonomik bir kurum varsa mantıklı olabilir tabi.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Böyle müşteri sikicileri (prd dilim sürştü, temsilcileri diyecektim) alıp kapı dışına koymak lazım.

Gerçi burada temsilcinin değil, temsilciye bunu dayatan yöneticinin suçu olduğu hatta onada bunu dayatan daha üst yöneticinin suçu olduğunu görmek gerek.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek

aynı adsl gibi farklı kurumlardan elektrik alabiliyorsunuz. Belirli bir rakamdaki elektrik sarfiyatı yapanların daha düşük faturalandırılmasını sağlıyor. Özellikle iş yerleri için hiçde fena bir indirim olmuyor. Öte yandan evler içinde iyi, taahhüt var ama sonuçta zaten kullanılıyor.

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

elektrik faturalarını belli bir tl üzerinde başka firmaya alabilyiorsunuz. hatta geçen bi firma 3 aylık bedava mı ne veriyordu elektriği

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gafman
    gafman's avatar
    Erkek

Elektriğin taşındığını hiç bilmiyordum. TTNET den başka yere geçince kopmalar yaşıyoruz ya alt yapı onlarda diyorlar. Elektrikte de böyle olmasın. 

Garipmiş :) 

Toplam Hit: 3279 Toplam Mesaj: 22
elektrik elektrik enerji elektrik faturası enerjisa