Epoxy Zemin Kablama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

merhaba epoxy zemin kablama işi yapan veya konu hakkında bilgisi olan biri veya birileri varmıdır forum içinde formda şimdiye kadar böyle bir konu açılmamış ben kendievime uygulamayı planlıyorum seramık fayans degilde zemini epoxi altınada üç boyutlu  resim yapmayı planlıyorum böyle bir konuda bilgi verebilecek mürid ve müridelere ihtiyacım var

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

up olsun

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Evin içine endüstriyel zemin düşünen ilk insan sen olmalısın hocam, hem de resim yaptırmak için...

Epoksinin asıl kullanım alanı onarımdır hocam; yapı çatlakları veya yapıştırıcı ile çalışacak malzemeler için uygundur çünkü özelliğini yitiren bir malzeme değildir. 

Zemin için de endüstriyel zemin adı altında uygulanan ve asıl amacı yüksek mukavemet ve kayganlık azaltmak olan alanlarda kullanılır. 

Eğer amacın resimse gidip famarite taşlarla zemini döşer üzerine yaparsın. Çok da sağlam olur bence. 

Senin istediğin hem maliyetli hem de uygulanması çok zor. Makineleri bile adam boyu...

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

hocam bana pm at. 2 yıl önce sitesini yaptığım bir firma var. kocaelinde sağlamdır. kendileride referanslarıda çok sağlam. işlerindede titizler. 

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/results?search_query=epoxy+floor

Burdan incele biraz işin tekniğini ben de incelemiştim biaralar 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

şahsen bugün normal beton zemine bir litre epoxy alıp resim üzerine döktüm kuruduktan sonra fayans ayarını tutarsa evin koridor ve lavobo yerine epoxi uygulayacam 

maliyet olarak 1 litresini 25 liraya aldım

10 metre kare fayans fiyatı işcilik dahil malzeme 600 gibi bir ücret tutuyor 600 liraya rengarenk yaparım banyo ve lavabo zeminini

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

şahsen bugün normal beton zemine bir litre epoxy alıp resim üzerine döktüm kuruduktan sonra fayans ayarını tutarsa evin koridor ve lavobo yerine epoxi uygulayacam 

10 metre kare fayans fiyatı işcilik dahil malzeme 600 gibi bir ücret tutuyor 600 liraya rengarenk yaparım banyo ve lavabo zeminini

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

proxy diye okudum :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuz_ruhu_03
    tuz_ruhu_03's avatar
    Erkek
    Foxxxxxx bunu yazdı

İşlemden sonra resimlerini koyar mısın? Bende sample istemeyi düşünüyordum şurdan http://www.epoxies.com/try-adhesives.aspx

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Ben depoya yaptırmıştım zamanla çatlaklar oluştu, evde pek hoş görünmeyebilir çatlak olayı. Sağlık açısından da incelemek lazım.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Hocam merhaba. Ben bir ara bir epoksici abide çalıştım. Sitesini falan yaptım ama epoksi işini az çok gördüm. Şunu söyleyeyim ki epoksi olayını bilen kişi yapmalı. Bilmeden yaparsan rengi tutturamazsın -eğer renkli ise- Gerçi renkli halde satılanı var mı bilmiyorum. Bir de bu epoksinin kuruma süresi falan var. O süre ayarlanmazsa veya yanlış mı ne ayarlanırsa çatlama, kırılma meydana gelebiliyormuş. Tek anladığım şey işi bilen birinin yapması imiş :)

Edit: Yahu son cümleyi okumamışım :) 3D zemin olayında ben bayağı işin içindeydim. Hatta sitesini de yapmıştım. Şuradan incele: http://www.3dsirius.com Amacım reklam yapmak değil fakat bu işi yapan abi gerçekten bilen birisi. Şu an 3D zemin işini yapıyor mu bilmiyorum. Ben yanından çıkarken henüz faaliyete geçmemişti. Ama epoksi işinden iyi anlıyordu. 3D zemin olayında da zaten önemli olan şeffaf epoksiyi becerebilmek. Birçok kişi epoksinin çatlamasından sızlanır. Bu yüzden işi bilen bir kişi çok önemli. İstersen PM at bana sana yardımcı olayım.

adsizcengaver tarafından 08/Eki/15 01:54 tarihinde düzenlenmiştir

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
Toplam Hit: 1451 Toplam Mesaj: 12
epoxy zemin kablama