Erasmus İçin Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Foggia iyidir ogrenci icin. Sessiz sakin ogrenci hareketliligi var. Bol spor aktivitesi yapma imkaninda var. Gemiye atlayip bilimum ulkeye gecme dolasma sansinda var. Eger iletisim olarak girisken birisiysen iyi cevre yapabilirsin. Italyanlarda sicak insanlardir, bizim avrupa versiyonumuz gibi. Yunanistan icinde ayni seyler gecerli ama Yunanistanda dil harbi problem. Alfabe falan sikinti.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam ben olsam belçika veya italyayı seçerdim.

İtalya'da şöyle foggia ya hç gitmedim ama güney şehirleri biraz daha kırsal ve italyanın geneline göre az gelişmiştir. (Eğer gidersen ve napolide falan gezersen dediğimiz anlarsın :D)

Ama aynı şekilde güney tarafları amalfi gibi dünya jet sosyetesinin tatil yaptığı birsürü hem eğlence hem tatil açısından cennet yerlere sahip.

Belçika da avrupanın en cillop konumlarından birinde. 1-2 günlük bir tatilde 2-3 ülke gezebilirsin şipşak.

He bir de şöyle bir durum var belçikada birsürü türke rastlayabilirsin ama foggia da erasmusa gelenler harici karşılaşman çok olası değil :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek
    BLank bunu yazdı
    Fdumanli bunu yazdı

. Ama önemli olan ülkeden çok gideceğin okul, hakkında mutlaka birşeyler karalanmıştır forumlarda, iyi araştır derim.

teşekkür ederim... listem şu şekilde detaylı analiz edip karar vereceğim

erasmus için önerin var mı ? konaklama,üniversite,kayıt,maddiyat vs

vives university college (katho) belgium 

instituto politecio de santarem portugal

university of thessaly greece

czestochowa university of technology poloand

universita degli studi di foggia italy

stefan cel mare university of suceava romania

universty dunerea de jos of gala romania

Hocam bu okullar hakkında hiç bir bilgim yok maalesef.

Maddiyat konusunda hibe yatınca rehavete kapılma derim. İlk 1 ayda hibeyi bitirip sıkınıtılar yaşadım ben. 1000 küsür euro direk yatınca kendini zengin hissedip çarçur edebiliyorsun, bu hataya düşme. Başta biriyle ev tutup eve çıkma fikri güzel gelebilir fakat ben yurtta kalmanı öneririm. Hem hesaplı olur hem de yurt ortamı inanılmaz eğlencelidir, eve çıkmanı önermem. Dışarıda falan yemek yemek hoş gelebilir ilk 1 hafta, ama para dayanmıyor. Yurtta mutfaklar var zaten, marketten alışveriş yapıp yemeğini kendin pişir. Her ülkenin bir öğrenci kartı gibi bir şeyi vardır toplu taşımadan falan indirimli yararlanırsın(bu oran Polonya'da 51% idi) bunu da okula gittiğinde sana sağlayacaklardır zaten.

Fdumanli tarafından 27/Ara/16 16:52 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerot
    kerot's avatar
    Erkek

İstanbul üniversitesi İktisat fakültesinde okuyorum. Bizim bölüm sadece Polonya'ya gönderiyor ve 1 dönem için. Tüm sınıflar(1-2-3-4++) 1000 kişi vardır öğrenci olarak. Kontenjan 5 civarı. Diyecek şey çok da neyse.

- Kardeşim nereye gidersen git ama kesin git.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

italya yı ya da portekiz i seçmeni önerim, zaten alacağın vize ile hem o taraflarda gezmek cok cok kolay olacaktır senin için hem de eğlence kültürü olarak cok güzel vakit geçireceğinden eminim hocam.

greece özellikle de romanya yı direk ele, gerek yok ( greece güzel yerdir ama uzun bir erasmus ıcın net birşey söyleyemem henuz gidemedik kısmet olmadı ) ,

belçika da güzel yerdir brussel ve gent te bulunmus biri olarak aşık olacağın yerler oldugunu söyleyebilirim ;) eğlence kadar  italyanlar gibi değiller (ibneler aşırı derece bize benziyo ondan italyayı öne koyabılırsın dıyorum :) ama genede çok güzel vakit geçirebiliceğin bir yer onu söyleyeyim ( amsterdam - almanya - fransa ya yakın olması da ayrı bir güzelliği ;) )  

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BLank's avatar
    Erkek
    Clostridium bunu yazdı

italya yı ya da portekiz i seçmeni önerim, zaten alacağın vize ile hem o taraflarda gezmek cok cok kolay olacaktır senin için

basvuruyu yarın tamamlayacagım ayrıyetten yeşil pasaporta sahip oldugumdan pek etkilemiyor hocam beni vize şuan için polonya ve italya ağırlık basmakta...

## http://www.youtube.com/watch?v=grmCuaV_zxc bir kum tanesinde dünyayı görmek ve vahşi bir çiçekte cenneti görmek, sonsuzluğu avuçlarında tut ölümsüzlüğüyse bir saat içinde
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

Ben Erasmusu Yunanistan'da yaptım tavsiye ederim rahat yaşarsın

işte öyle
Toplam Hit: 2980 Toplam Mesaj: 18
erasmus