Erasmus Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek

Kazanmış olduğum tam dönem yani 1 yıllık Erasmus değişim programı hakkımı Erasmus Koordinator'lüğündeki benimle ilgilenmesi gereken görevlinin okulumla gerekli iletişimi sağlamayıp son başvuru tarihi kaçırdığı için ilk dönem gidemiceğimi söylüyor.Bana verilen cevap ise başka bir görevlinin beni arayıp X kişisi sizinle ilgilenmeyi unuttuğu için güz döneminde okulunuza gidemeyeceksiniz.Bu insanlar hakkında hukuki olarak ne yapabilirim sevgili müridler ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek
    Cegstyle bunu yazdı

Kazanmış olduğum tam dönem yani 1 yıllık Erasmus değişim programı hakkımı Erasmus Koordinator'lüğündeki benimle ilgilenmesi gereken görevlinin okulumla gerekli iletişimi sağlamayıp son başvuru tarihi kaçırdığı için ilk dönem gidemiceğimi söylüyor.Bana verilen cevap ise başka bir görevlinin beni arayıp X kişisi sizinle ilgilenmeyi unuttuğu için güz döneminde okulunuza gidemeyeceksiniz.Bu insanlar hakkında hukuki olarak ne yapabilirim sevgili müridler ?

Okulda adaylığa hak kazandıktan sonra, okulun karşı kurumun erasmus ofisine bildirmesi, onların da sana işleyişin nasıl olacağına dair mail göndermesi gerekiyor. Sen de o maile göre dosyaları tamamlayıp gönderiyorsun. Eğer sana mail gelmediyse, sebebi de okulunun karşı kuruma bildirmemesiyse tabii ki okulun suçludur başlangıç olarak rektörlüğe bir şikayet yazmanı öneririm.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek

Süreç dediğin gibi ilerliyor fakat X kişisinin sorumluluğu altında olduğum söyleniyordu.Şuan ki sorun tam olarak karşı okulun beni kabul edip fakat başvuru tarihinin geçmiş olması.Bu sorunun tek sebebi de X kişisinin sorumsuz hareketleri ve bana verilen cevap daha komik x kişisi ilgilenmeyi unuttuğu için gidemiyorsunuz ne demek yani ? Özürleri kabahatlerinden büyük.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam hiç bi şey olmz, ben bunu anladım. bu ülkede kim suç işliyorsa ve arkası varsa bi şekilde örtüyorlar. hakkını arayabilirsin elbette ama aynı

yer sana gıcıklık yapabilir ve ikinci dönem bir bahaneyle yollatmazlar. örnek: ulusalajanstan eksik hibe isteyip hibe yetmediği için seni hibesiz

göndermeyi teklif ederler.. 

bildiğim kadaryla yurtdışında başvru işleri genelde nisan aynının sonunda bitiyor, yani 1 ay geçmiş. bu saatten sonra karşı üniversite seni kabul

etmez bu dönem için ama yerinde olsam o kişiyi şikayet etmeden önce, gideceğin üniversitenin dekanına ve sekreterliğine mail atman. bir ihtimal

yardımcı olabilirler.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Abi şöyle bir olay var okulunda erasmus için adın açıklandığında erasmus öğrencisi olmaya aday olmuş oluyorsun, karşı okuldan Kabul belgesi ( Acceptance Letter ) gelince tam olarak kabul edilmiş sayılıyorsun. Sen Kabul Mektubunu da almadın sanırım?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek

Okul beni kabul etti onda bir sıkıntı yok ama başvuru sürecinde x kişinin sorumsuzluğunu maduriyetini ben çekmek zorunda kalıcam sanırım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

Kabul mektubun da geldiğine göre geç kalmamış olmaman lazım ya neyse, benim daha kabul mektubum bile daha gelmedi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cegstyle
    Cegstyle's avatar
    Erkek

28 Nisan son olduğunu söylediler.Gerçekten bu zihniyetteki sorumsuz insanlarla aynı ülkenin vatandaşı olduğum için bile utanıyorum.Bu kişiler nasıl eğitim kurumlarında çalışır bir de vakıf üni olacak.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

kendi isini kendin takip ediceksin hocam, benimde hic ilgilenenim olmadi. 50 kere gidip sorucaksin, onlar sadece anlasmayi yapar, ben erasmusa giderken butun maillesmeleri kendim yaptim, koordinatorune birakmicaksin isini.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    reznow
    reznow's avatar
    Erkek

bence de kendin takip et . benim de son anda iptal oldu . ispanyolca a2 sertifikası istediler . daha önce söylenmemişti .

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek
    reznow bunu yazdı

bence de kendin takip et . benim de son anda iptal oldu . ispanyolca a2 sertifikası istediler . daha önce söylenmemişti .

anasının bilmemem neyi a2 imiş lan p... o kadar iyi o ülkenin dilini biliyorsam ne işim var benim o y.. ülkesine gelmeye. 

ben den de a2 Almanca istiyorlar ş.. .. yoksunu yaratıklar...

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
Toplam Hit: 1633 Toplam Mesaj: 14