folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Yatay Geçiş

Erciyes Üniversitesi Makine Mühendisliği Yatay Geçiş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth1233
    fth1233's avatar
    Erkek

Kardeşler merhaba . Erciyes Üniversitesi yatay geçiş başvurum kabul edildi . Asil olarak kabul edildim . Şimdi size sorum yatay geçiş yapan yada bu işleri bilenlerden hazırlık sınıfı okumadım burada okuyacağım harç yatıracakmıyım yine ( ikinci öğretim )  . ve ders saydırma işleri nasıl oluyor bilgi verebilirmisiniz ? teşekkürler .. 

Conqueror..i
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek

harç konusunda yardımcı olayım.ikinci öğretimsen harç ödüyorsun.

gerekli bilgilerin üni. otomasyon sisteminde çıkması lazım.harç bilgisi olarak en azından.

Metalurjist.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmuT38
    UmuT38's avatar
    Erkek

obisis den bakabilirsin ..

https://obisis.erciyes.edu.tr/Default.aspx?tabInd=0&tabNo=0

veya ögrenci islerini ara orada söylerler ama hep sap dolu makina haberin olsun. :)  İktisaat veya fen edebiyata takılırsın aksamları :)

Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe ELbet "bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

danışman hocanı bul 

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Selamlar. Hayırlı olsun. Erciyes Makine'de kuzenim var. Sızlanıp duruyordu bu bölmüden. Hatta bu yaz başvuru bile yaptı Samsun'a fakat yerleşemedi. Çocuk can havliyle kurtulmak istiyor oradan. Hatta onun da kuzeni bu bölümdeydi, 8 yılda bitirdi. Ben edebiyatçı olduğum içim pek bilmem makine bölümleri nasıldır, sadece bunları yazayım dedim.

Gelelim ders saydırma ve geçiş meselelerine.

Şunu önce belirteyim. Ben de 2015 Eylül'de başka bir üniversiteye geçiş yaptım. Marmara'dan OMÜ'ye geçtim (Memleket Samsun).

1. Yine 2. öğretime geçiş yaptıysan yine harç ücretini ödersin.
    2. Ders saydırma olayının peşini bırakma. Sırf bu ders saydırma olayı yüzünden benim bir dönemim uzadı. Eğer bilinçli olsaydım şu an diplomam elimde olacaktı. Önümüzdeki ilk dönem 3 dersim kaldı. Kısmetse Ocak 2017'de mezunum.
    3. Ders saydırma konusunda her üniversitenin kendi muafiyet yönergesi vardır. Öncelikle bu yönergeyi oku ve anla.
    4. Ardından önceki üniversitenden ders içerikleri belgesini temin et. Sonra da Erciyes Makine'nin ders içerikleri belgesini temin et. Derslerin kredi değerlerini de al. Genelde ders içerik belgelerinde bu olur, olmazsa başka bir belge şeklinde de alabilirsin.
    5. Sakince masanın başına otur. Her iki üniversiteden de aldığın belgeleri karşılıklı olarak masanın üstüne koy ve tek tek derslerin içeriğini eşleştirmeye başla.
    6. Bazen iki bölümdede ismi farklı fakat içeriği aynı dersler olur. Önemli olan içeriğin aynı olmasıdır.
    7. Ders sayımında önemli diğer kriter de ders saydırmayı yapacak olan hoca, bölüm başkanı ve muafiyet komisyonudur. Mesela ben başvurudan önce gidip bilgi almıştım ve bölüm başkanımız "Derslerin içeriği yarı yarıya tutsun yeter, sayarız" demişti. Ayrıca seçmeli dersleri içeriğine bile bakmadan saymıştı.
    8. Dersler sayıldıktan sonra sana bir tablo verecekler. Bu tabloda alman gereken dersler vardır. Bunları iyi incele zira verdiğin bir dersi sana yeniden verebilirler. Bana öyle olmuştu.
    9. Bir aksilik hissedersen asla ve asla çekinme, kesinlikle sor ve öğren. Nitekim dersleri sayan asistanlar genelde "Öff bitse de kurtulsam" düşüncesiyle bu işi yapıp bir an önce salmak istiyorlar.
    10. Önceki üniversitenden onaylı transkript ve ders içerik belgeleri al. En az 3-4 tane bulunsun. Sonradan sorun çıkarsa bunları temin etmek gerçekten zor. Ben tam 3 kere Marmara'daki hocamdan bana transkript göndermesini istedim. Allah'tan aram iyiydi de gönderdi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Tüm dediklerimi özetlemem gerekirse ders saydırma işini asla hocalara bırakma, masanda otur ve sen hangi ders hangi derse sayılabilir bunun hesabını yap. Eğer yanlış bir şey söz konusuysa -örneğin A dersi B'ye saydırılmalıydı fakat sayılmamış- buna dilekçe ile itiraz edebilirsin ve olumlu sonuç alabilirsin.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenWorld
    GoldenWorld's avatar
    Erkek
    UmuT38 bunu yazdı

obisis den bakabilirsin ..

https://obisis.erciyes.edu.tr/Default.aspx?tabInd=0&tabNo=0

veya ögrenci islerini ara orada söylerler ama hep sap dolu makina haberin olsun. :)  İktisaat veya fen edebiyata takılırsın aksamları :)

biyomedikaldekiler yeter makinadakilere :)

İnsan ne kadar az düşünürse, o kadar çok konuşur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth1233
    fth1233's avatar
    Erkek
    adsizcengaver bunu yazdı

Selamlar. Hayırlı olsun. Erciyes Makine'de kuzenim var. Sızlanıp duruyordu bu bölmüden. Hatta bu yaz başvuru bile yaptı Samsun'a fakat yerleşemedi. Çocuk can havliyle kurtulmak istiyor oradan. Hatta onun da kuzeni bu bölümdeydi, 8 yılda bitirdi. Ben edebiyatçı olduğum içim pek bilmem makine bölümleri nasıldır, sadece bunları yazayım dedim.

Gelelim ders saydırma ve geçiş meselelerine.

Şunu önce belirteyim. Ben de 2015 Eylül'de başka bir üniversiteye geçiş yaptım. Marmara'dan OMÜ'ye geçtim (Memleket Samsun).

1. Yine 2. öğretime geçiş yaptıysan yine harç ücretini ödersin.
    2. Ders saydırma olayının peşini bırakma. Sırf bu ders saydırma olayı yüzünden benim bir dönemim uzadı. Eğer bilinçli olsaydım şu an diplomam elimde olacaktı. Önümüzdeki ilk dönem 3 dersim kaldı. Kısmetse Ocak 2017'de mezunum.
    3. Ders saydırma konusunda her üniversitenin kendi muafiyet yönergesi vardır. Öncelikle bu yönergeyi oku ve anla.
    4. Ardından önceki üniversitenden ders içerikleri belgesini temin et. Sonra da Erciyes Makine'nin ders içerikleri belgesini temin et. Derslerin kredi değerlerini de al. Genelde ders içerik belgelerinde bu olur, olmazsa başka bir belge şeklinde de alabilirsin.
    5. Sakince masanın başına otur. Her iki üniversiteden de aldığın belgeleri karşılıklı olarak masanın üstüne koy ve tek tek derslerin içeriğini eşleştirmeye başla.
    6. Bazen iki bölümdede ismi farklı fakat içeriği aynı dersler olur. Önemli olan içeriğin aynı olmasıdır.
    7. Ders sayımında önemli diğer kriter de ders saydırmayı yapacak olan hoca, bölüm başkanı ve muafiyet komisyonudur. Mesela ben başvurudan önce gidip bilgi almıştım ve bölüm başkanımız "Derslerin içeriği yarı yarıya tutsun yeter, sayarız" demişti. Ayrıca seçmeli dersleri içeriğine bile bakmadan saymıştı.
    8. Dersler sayıldıktan sonra sana bir tablo verecekler. Bu tabloda alman gereken dersler vardır. Bunları iyi incele zira verdiğin bir dersi sana yeniden verebilirler. Bana öyle olmuştu.
    9. Bir aksilik hissedersen asla ve asla çekinme, kesinlikle sor ve öğren. Nitekim dersleri sayan asistanlar genelde "Öff bitse de kurtulsam" düşüncesiyle bu işi yapıp bir an önce salmak istiyorlar.
    10. Önceki üniversitenden onaylı transkript ve ders içerik belgeleri al. En az 3-4 tane bulunsun. Sonradan sorun çıkarsa bunları temin etmek gerçekten zor. Ben tam 3 kere Marmara'daki hocamdan bana transkript göndermesini istedim. Allah'tan aram iyiydi de gönderdi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Tüm dediklerimi özetlemem gerekirse ders saydırma işini asla hocalara bırakma, masanda otur ve sen hangi ders hangi derse sayılabilir bunun hesabını yap. Eğer yanlış bir şey söz konusuysa -örneğin A dersi B'ye saydırılmalıydı fakat sayılmamış- buna dilekçe ile itiraz edebilirsin ve olumlu sonuç alabilirsin.

daha önceden dediğiniz gibi yaptım alttan 4 veya 5 ders kalıyor almadıım zaten bolumde 3 ders war ikisindende şüpheliyim 5 ders olursa sıkıntı çıkarmı . birde yaz okulunda bu dersleri verme imkanım nasıl  olur yani hazırlık okuduktan sonra o senenin yazında . 

Conqueror..i
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmuT38
    UmuT38's avatar
    Erkek

fizik i vermediysen nanyı yedin bizim arkadas yaz okulu dahil 10 kez alıyo hala veremedi o ipine dersi millet en son hocayı tehtid etmeyi planlıyo haberin olsun.

Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe ELbet "bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek

Yaz okulunda dersleri verirsin. Ama az ders kaldıysa git bence. Hayırlısı :)

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

arkadaslardan Bildiğim zor bjlüm. Kisisel dusuncem muhendislik okuma

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fth1233
    fth1233's avatar
    Erkek
    Mx0TBT bunu yazdı

arkadaslardan Bildiğim zor bjlüm. Kisisel dusuncem muhendislik okuma

kardeşim 1 sene okudum zaten. bence zor bir bölüm değil . tabiki çalışırsan . günlük sadece 20 dk derse bakardım işlenen konuya vize ve finallerde 2 hafta önceden yavaşca bakmaya başlardım . son hafta çok zorlardım . alttan ders kalmadı şükür yatay geçişe bile olucak inşallah  . tabi alttan çok ders kalmazsa :D

Conqueror..i