Erken Seçim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

seçimin sonucu belli.  bu muhalefetle farklı sonucu beklemek saçma olur. 5 yıl sonraki seçimlerde görüşürüz 

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı
    NetBABA bunu yazdı

standart elemanlar propagandaya başlayalı çok olmuş :)

Şu senin standart reise söyle yavaş dönsün, ben ne 2019 dedim ne seçim dedim diye başlar şimdi. 

Standart kitle hızına yetişemiyor. 

Yavaş dön ya reis ümmet hızına yetişemiyor . 

😂😂😂😂😂

Adam bu kapaktan sonra tbt'ye giremez😀

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek

ulan bu bahçelinin ülkeyi sattığı kadar tayyip satmadı amk yazıklar olsun sana türkeşin kemikleri sızlıyor.

ne koltuk sevdasıymış aq ülkeyi satti herif sanıyor ki pastadan kendide pay alacak nah alacaksın sen anca .

Nev-i Şahsına Münhasır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Atatürkün en büyük özelliği neydi ? Bilime,çalışmaya,rasyonel düşünceye önem vermesiydi.Siyaset yaparken sadece milliyetçilik üzerine yada sadece laiklik üzerine bir siyaset yapmıyordu.Siyaseti dengeli ve akılcıydı.Kendisi asker olmasına rağmen ikinci dünya savaşı olursa savaşa girmemeyi en ön planda tutuyordu.

Şimdiki siyasetçilere bakıyorsun cidden adamlar tek bir ideolojiye,bir fikre yapışmışlar onun üzerinden siyaset yaparak oy almaya çalışıyorlar.Şuanki siyasetçiler için önemli olan sansasyon yaratmak,büyük olmak değilde büyük gibi görünmek önemli.

Tayyip gitse yerine şu adam gelse düzgün,güzel siyaset yapar diyebileceğim adam yok.Bırak ülkeyi ileri götürür demeyi ülkeyi batırmaz diyebileceğim siyasetçi bile çok az.Mesela bahçeli benim gözümde yok hükmünde.Cidden bu adamı takip edin 15-20 gün boyunca not alın her haber bülteninde konuşmalarına bakın göreceksiniz.Adam hergün sadece birilerine bağırıp çağırıyor kürsüden başka bir yaptığı olay yok.Kemal Kılıçdaroğlu desen o da Bahçelinin iki tık üstü.Eğer sen seçmenden oy bekliyorsan,insanlara ümit vermek istiyorsan biraz masaya bişeyler getir.Sadece yaptığın iş iktidarla birebir ağız dalaşı olmasın.Başka bir örnek Binali yıldırımda öyle,Tayyip olmasa en fazla belediye başkanı olabilecek kapasitede biri.Bekir Bozdağ mesela başka bir örnek.Tamamen akp yi övme üzerine siyaset yaptı.

Şuan ben baktığım zaman Muharrem İnce ve Özgür Özelden başka kaliteli siyaset yapıyor diyebileceğim başka bir tane adam göremiyorum.En azından konuşmasını biliyor,sansasyon yaratmıyor diye nerdeyse Mahir Ünal bile iyidir diyecem o kadar düşük siyaset kalitesinin ortalaması yani.Varın siz hesap edin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek

iyi parti falan hikaye, adamlar zaten alabileceklerini her türlü alacaklar. iyi parti vs küçük rezonanslar. amaç ekonomiyi elde tutmak tamamen, zaten piyasalarda filler s**** iran kuru sabitlemiş. dolar euro çıldırasıya yükseliyor erken kuru sabitlemek yerine erken seçime gitmeyi mantıklı buldular, bayram iyi parti vs vs çok küçük rezonanslar dediğim gibi önemli olan burada ekonomik sebep tamamen.

peki euro daha düşmeye devam edecek mi? yatırımı uzun vadeli olarak nereye yapmalıyız bunu konuşmalıyız bence?

fuck the system!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayga
    Tayga's avatar
    Erkek

Bol aksiyonlu 2 ay bekliyor bizi .

Ama benim öngörüm Fetö iadesi ile Rahip Brunson takas edilecek Ecevit Hükümetine sunulan Apo gibi sunni bi kahramanlık ile Winzip bi seçim düşünülüyor gibi.

Aksi halde her türlü enkaz var ülkede gelenin elinde patlar  .

Tabi Tayyip gibi tipler korkak olur saltanat gitti mi onlar için hayat bitmiştir arkasında koyup gideceği bi ülke bırakmamanın ağır bedeli olacağını biliyor.

Saltanata daha çok sarılmak istiyorsa eğer ilk öngörüm daha makul başka da ellerinde hikayeleri kalmadı tüm argümanları hunharca kullandılar ve tükettiler bu zamana kadar.

Şuan halkın önüne çıkmak için senaryoları da yok

Terör hortlatmaya kalkarlarsa daha önce iki kez denediler bu sefer halk bağışıklık kazandı,

Hukuk hepten Sarayın mecellesine döndü Tayyip geldiğinden beri kin ve hasetle her çevreden insana operasyon çekip durdu bıktırdı inandırıcılığı kalmadı,

Ekonomi desen pert skseler iflah olmaz bu beton kafalarıyla, Yolsuzluk hala önbellekte hesaplaşma olmadan unutulmaz,

Eğitim skinde değil zaten,

İşsizlik ; marabalara makarna dağıtalım sesini kessinler kafasındalar,işe alımlarda zaten riyakar takımın torpilinden kimse yanaşamıyor bile,

Burokrasi çöktü iç dinamikler kilitlenmiş durumda 

ee ne olacak mk gene mi Tayyip alacak ?

Alsında görelim .)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blmrt
    blmrt's avatar
    Erkek

onu geçinde tayyip alternatifi alabilecek biri varmı onu istişare edelim bence

İnsanlar çok değişti, dikkat etmek lazım. Biriyle el sıkıştıktan sonra beşi de yerindemi diye parmaklarını saymak zorundasın
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

cumhurbaşkanı adayım @holyone

umit tarafından 19/Nis/18 08:32 tarihinde düzenlenmiştir

le le le sakine
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    Tayga bunu yazdı

Bol aksiyonlu 2 ay bekliyor bizi .

Ama benim öngörüm Fetö iadesi ile Rahip Brunson takas edilecek Ecevit Hükümetine sunulan Apo gibi sunni bi kahramanlık ile Winzip bi seçim düşünülüyor gibi.

Aksi halde her türlü enkaz var ülkede gelenin elinde patlar  .

Tabi Tayyip gibi tipler korkak olur saltanat gitti mi onlar için hayat bitmiştir arkasında koyup gideceği bi ülke bırakmamanın ağır bedeli olacağını biliyor.

Saltanata daha çok sarılmak istiyorsa eğer ilk öngörüm daha makul başka da ellerinde hikayeleri kalmadı tüm argümanları hunharca kullandılar ve tükettiler bu zamana kadar.

Şuan halkın önüne çıkmak için senaryoları da yok

Terör hortlatmaya kalkarlarsa daha önce iki kez denediler bu sefer halk bağışıklık kazandı,

Hukuk hepten Sarayın mecellesine döndü Tayyip geldiğinden beri kin ve hasetle her çevreden insana operasyon çekip durdu bıktırdı inandırıcılığı kalmadı,

Ekonomi desen pert skseler iflah olmaz bu beton kafalarıyla, Yolsuzluk hala önbellekte hesaplaşma olmadan unutulmaz,

Eğitim skinde değil zaten,

İşsizlik ; marabalara makarna dağıtalım sesini kessinler kafasındalar,işe alımlarda zaten riyakar takımın torpilinden kimse yanaşamıyor bile,

Burokrasi çöktü iç dinamikler kilitlenmiş durumda 

ee ne olacak mk gene mi Tayyip alacak ?

Alsında görelim .)

Valla hacım benim de aklımdaki soru şu

Nasıl bir yaratıcı senaryo üretecekler? Bir şeyler olacak onu acayip atraksiyonlu yapacaklar sonra bizde bunu yiyecez

Muhtemelen bu doğan grubu satılması da erken seçimi hızlandırmıştır. Şimdi ne yapsalar 24 saat verecekler tek elden tertemiz çıkacak. Ek bilgi Doğan grubunu almak için 1.2 milyar tl ödendi ya onun 800 milyon tl sini devlet bankası kredi vermiş :) amk devlet direk kendine alaydı geliride bize bir faydası olurdu belki diye salak bir fikir geçti içimden de bir bok olmazdı.

Yeni filmlerini çeksinler de bir izleyelim bakalım.

Anıl
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Kriz öncesi seçim. Çomarlar uyanmadan seçim yapılması mantıklı. Yoksa çomarların bile kör gözleri açılırdı. Sonuç belli beyler boşuna yazıp çizmeyin. 

Toplam Hit: 9967 Toplam Mesaj: 68
erken seçim