folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Eskilerde Boy Ve Yaş

Eskilerde Boy Ve Yaş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek
    Yuşa a.s. mın mezarı 14 metre.istanbulda. o da bi peygamber ama uzun olması peygamberliğinin bir işareti degildir heralde.

All I need is a possibility.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

Prometheus bunu yazdı:
    -----------------------------

mamii bunu yazdı:

Hz. Nuh yanlış hatırlamıyorsam 950 yıl yaşamış. Bu da eski insanların çok yaşayabileceği anlamına geliyor...

bu bize pek birşey anlatmıyor.

Çünkü Hz Nuh herşeyden önce önemli bir peygamberdir.

Bir ikincisi boyla ilgili bir bilgi de yine yok.

ek bilgi :  Kur'an'da Hz Nuh'un 950 yıl kavminin arasında kadlığı yazılı. Yani ömrü daha uzun bile olabilir, bilemiyoruz.

(Ankebut süresi, 29/14 ve 15) 

Peygamber olduğuna bakmayacaksın. Peygamberler de normal insanlardır...

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Madcrazy
    Madcrazy's avatar
    Erkek
    hoca eğer dinle bilim arasında bağlantı kurmaya calısırsan ateist olursun benden sölemesi

Hardcore Gamer - Android Game Developer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

zndmn bunu yazdı:

dostum eski silahlar kılıçlar o koca gürzler falan incelendiğinde onları şimdiki insanların tek başına kaldırması bide üstüne onları sallaya sallaya savaşa gitmesi zor gözüküyo bnce bu yüzden daha iri olabilir eski insanlar

bu bnm görüşüm sadece bilimsel bişiye dayanmıyo... 

Kesinlikle doğru bilgi. Sergilere gittim size yemin ederim 3 tane koca adamın zor kaldıracağı kılıçlar vardı. Bir insan tek başına nasıl olur da onu kaldırıp saatlerce sallar... Akıl almıyor...

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

mamii bunu yazdı:

zndmn bunu yazdı:
    ----------------------------

Kesinlikle doğru bilgi. Sergilere gittim size yemin ederim 3 tane koca adamın zor kaldıracağı kılıçlar vardı. Bir insan tek başına nasıl olur da onu kaldırıp saatlerce sallar... Akıl almıyor...

evet hocam bnde öle yerlerde gördüklerime dayanarak konuştum yani Topkapı da bile iki kişinin zor kaldıracağı top gibi tüfekler vardı ya.. 

Zugzwang
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HAYVANYASAR
    HAYVANYASAR's avatar
    Erkek

Ya Topkapı sarayındaki giysiler, kılıçlar falan hiçbir şeyi kanıtlamaz. padişahlar heybetli görünmek için öyle koca koca giysiler giyiyorlardı. Zaten padişahların çizimlerine bakın, gövde kocaman, kafa fındık kadar hep :D

O kılıçların da sanat eseri olarak yapılıp bir köşede durdukları bilinen bir şey. Yani yine haşmetli, heybetli görünmek için her şey... O zamanlarda önemliydi tabii bunlar.

Bakın şu resime mesela, giymiş kabarık kabarık heybetli görünmek için, kafa fındık kadar ama, ona çözüm bulamamış :D Elleri de çok narin, el mankeni olmaya aday :) Yeni Türkü'nün şarkısını hatırlattı bana; Hiç kimsenin, yağmurun bile böyle küçük elleri yoktur

http://img401.imageshack.us/img401/6427/1mustafa1.jpg

Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    egalix
    egalix's avatar
    Erkek
    200-300 yil oncenin ya$am sartlariyla simdi durum bir degil, bununda etkisi vardir bilemem ki

ignotum per ignotius obscurum per obscurantius
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    mizahi bunu yazdı:
    Yuşa a.s. mın mezarı 14 metre.istanbulda. o da bi peygamber ama uzun olması peygamberliğinin bir işareti degildir heralde.

hz yu$a bir peygamber deildi hocam.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tomannie
    tomannie's avatar
    Erkek

sivil_padisah bunu yazdı:

merhaba arkadaşlar, şu bilinen ilk insanların fosilleri 1m küsürmüş, dini bakımdan ilk insanların çok uzun olduğu söylenir

bilimsel olarak uzamışız, dinen kısalmışız.Ama eski zamanlarda dinazorların büyük dev yaratıkların olduğuda bir gerçek, o zamanlada insanlarında çok uzun olması mantıklı geliyor.Ayrıca bakınız "dev insan iskeleti",ilk gördüğümde şoke oldum ama gerçekmi bilemiyorum? :|

http://images.google.com.tr/images?hl=tr&q=dev%20insan%20iskeleti&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

birde yaş öevzusu var müritler aynı şekildekısa ve uzun olduğu söyleniyor :|

ne düşünüyosunuz, aydınlatıcı bilgi, tefarruat bekleniyor :)

benim anlamadıgım insanların boyuyla dinazorların boyunu nsıl ilişkilendiriyorsun?bana göre eski insanların küçük olmaları daha muhtemel tehlikeli hayvanlardan saklanmak açısından

ümidin kaybolması özgürlük demekti
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek
    yakında "evrim teorisi kuran da yazıyormuş" derlerse şaşırmam =)))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
Toplam Hit: 6493 Toplam Mesaj: 40