folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Eskinin Kaliteli İnternet Siteleri Artık Neden Yok

Eskinin Kaliteli İnternet Siteleri Artık Neden Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Hacılar bizim çocukluğumuzun - gençliğimizin kaliteli internet siteleri ve forum kültürü acaba neden yok artık.

Mesela benim çocukken takıldığım siteler

Cigicigi 

Bu sitede bilimum hack ve teknoloji vardı. Turkojan diye bir programını bayağı kullanmıştım. Şarkısı bile vardı bu sitenin  :D

Hackhell

Yine burası da iyiydi. Tam olarak hackle alakalı olaylar yoktu ama forumları fena değildi.

Cyber Warrior

Hacılar ideoloji olarak ne kadar sevmeseniz de adamların forum zamanında altın madeni gibiydi. Kendilerini bölüm bölüm ayırmışlardı. Bu bölümdeki yöneticiler bildiğin paintlerde,photoshopda çizimler sunumlar yaparlar ders paylaşırlardı.

Jawnax

Hacker forumuydu. Cyber warrioru ve TBT yi hacklemişti yanlış hatırlamıyorsam.

ve tabi ki TBT

Buraya ilk geldiğimde itfaiyecitbt,enis,seadog,sword,tylerdayı falan vardı. Şuan çoğu takılmıyor siteye. Burada da teknoloji ve forum paylaşımı yıllar geçtikçe azaldı. 

Bunlar gibi insanların forum kültüründe sürekli paylaşımlar yaptığı bir sürü site vardı sanki artık Türkçe dökümanlar eskisi kadar yok gibi.  Artık herkesin ingilizce bildiğinden dolayı mı yazılmıyor bilmiyorum.

Öyle aklıma geldi bi yadedeyim dedim eskileri  :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

eskiler büyüyüp iş güç aile derken kayboluyor. eskiden takılılan ortamlar az ve özdü. şimdi çok fazla uygulama var. forum kültürünü öldürüyor.

edit:

forum adına en bariz örneği vereyim: rene mesela. adam evlendi işini büyüttü. çocuk sahibi de oldu diye biliyorum yanlışım yoksa. şimdi sadece eleman aradığında foruma uğrayıp konu açıyor. onun dışında yok.

coLin tarafından 07/Kas/21 01:17 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sorun aslında "kaliteli internet sitelerinden" ziyade "forum siteleri" temalı olmuş. Cevabı basit çünkü forum sitelerinin miadı doldu. Zamanında akıllı telefonlar ve sosyal medya yokken forumlarda sosyalleşiyorduk. 2007-2008 gibi Facebook çıktı ilk darbeyi vurdu. Sonrasında akıllı telefonlar yaygınlaşmaya başlayınca milletin ilgisi oraya kaydı. Eskisi gibi foruma yazayım cevap bekleyeyim demiyor insanlar. Anında cevap almak istiyor. Forumların sahipleride ilgi giderek azalınca artık siteyi açık tutup sunucuya masraf etmeye gerek yok diyerek sessiz sedasız kapandılar.

Döneminin milyonlarca üyesi olan ForumTR mesala şuan sinek avlıyor. Donanımhaber desen oda günden güne ölüyordu siyaseti serbest bıraktılarda biraz canlandı. 

Hack konularına gelecek olursam kanunlar eskisi gibi değil. Servis sağlayıcılar sürekli log tutuyor. Yakalanınca sağlam öttürüyorlar artık. O yüzden bu işleri yapanlar açık açık bildiklerini yazmaya cesaret edemiyor. Birde eskinin sağlam adamları artık evlendi çoluk çocuğa karıştı kıçlarındaki kıllar kadayıf oldu. Artık emekliliğin tadını çıkarıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FrodoTheYuzuksuz
    FrodoTheYuzuksuz's avatar
    Erkek

mkyb isimli şahsa katılıyorum.

Forumlar ölmedi, bir tık şekil değiştirdi sadece. Hack forumları ise ölüdü. CW kapanınca baya müüdaili site aradım ama bulamadım. Alayında "yok içeriği görmek için beğenin, yorum yapın, ebesine pandik atın" şeklinde saçma sapan sistemler vardı. Hack forumu değil magazin forumları sanırsın. Baktım tahribat içerik olarak güzel duruyor buraya damladım bende. Şimdilik pek pişman olmadım...

Her zaman eskiyi aramak olmuyor, yeniye de ayak uydurmak gerekiyor. Yoksa eskiyenler ile beraber yok oluruz.

Acı Çekene Saygı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek

teknoloji ve sosyal medya ilerledi. insanlar discord, telegram, reddit gibi ortamlara kaydı. soru sormak isteyen oraya soruyor.

paylaşım ruhu da kayboldu denilebilir aslında.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seminerist
    Seminerist's avatar
    Erkek

daha kaliteli ve güncel arşivlerin olduğu forumlar var fakat paralı oldu. Türkiye de herkes beleşçi , yabancı dil biliyorsan bide doların varsa piyasa da çok hack formu var

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

eskiden sadece forumlarda takılır vaktimi öyle geçirirdim e tabi şuanda forumlar artık milad oldu gib birşey sosyal medya bozdu işi :(

salla gitsin ölecez zaten :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Tbt için en önemli sorun 

Yakınlık tan ,samimiyetten cıvıklık çıkması dır

2. En büyük sorun bir ara f3to  yönetime adam sokmuştu.  Lan diyeni banlıyor lardı.  Addam bırakmadılar. Ban ban ban ban 

Minimalist Değilim Tembelim
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

yeni nesil forumları tanınmadığından.

facebook 20 yildir var . 2000 yılında dogan ilk onu gördü. farklı şeyi araştırmaya gerek duymadı.

aslında hicbir mecra bu forumlar kadar keyifli değil bence . tadını alsalar herkes sosyal medyayı bırakırdı. 

çünkü forumlar da kişiler sinirli ve hep ayni kişiler olduğu için karışındaki kişiyi zamanla tanıyorsun

cinsiyet, meslek, karakter, eğitimi , kültürü, nereli olduğu,  yaşi, medeni durumu, sabikasi, hatta ailesinde yasadigi sorunlara kadar...

verdiğin cevabi yada aldığının yorumu daha iyi analiz ediyorsun.  daha güvenilir.

ama sosyal medya öyle değil, adam lafı atıp gidiyor. kızsan bile şansın varsa 12 yasında olduğunu anlarsan takmiyorsun.  

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

artık herşey suç  o zamanlar degildi

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek
    sansar55 bunu yazdı

artık herşey suç  o zamanlar degildi

+1

anca gidersin...
Toplam Hit: 1913 Toplam Mesaj: 17
eski mazi siteler