folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Esnaf Arkadaşlar İşler Nasıl? Kriz Sizide Vurdumu

Esnaf Arkadaşlar İşler Nasıl? Kriz Sizide Vurdumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

yaz sonuna ve yıl başı sonrası çok büyük bir kriz bekliyorum ben.

Hepmizie şimdiden geçmiş olsun.hazırlığınızı iyi yapın

CEO ak trolldür dikkate almayınız.bide student var oda ak troll

uçak bileti satıyorum ve işlerim gayet güzel şu anda, sana yalana borcum mu var ?

ağzımdan hükümet vs. ile ilgili en ufak bir kelime çıkmışmı bak bakalım yoruma.

adam işleriniz nasıl diye sormuş ben de gayet iyi demişim.

zihniyetine sokam..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    saposcol bunu yazdı

Bir şeyi merak ediyorum. Yahu kriz varsa ki var olduğunu bende biliyorum, neden karşılaştığım her sektörde hep fiyatlar artıyor ?

En basidi, mutfak masrafına giderler sürekli artıyor. Öyle ahım şahım alışveriş yapmamamıza rağmen.. Bebek ürünleri hep uçuk zaten..

Araç bakım/yedek parça/benzin fiyatları uçmuş durumda..

Turizm de kriz var diyorlar, ben kriz dolayısıyla fiyatlarında indirim yapan otele denk gelmedim. Geçen sene 556 liraya kaldığım otel, aynı tarih ve günlerde, aynı oda için 786 lira istiyor. Hani kriz vardı ?

Biri açıklasın bu durumu : /

Kriz olduğu için öyle. Satışlar düşük olduğu için sürümden kazanamıyor oteller. Bu sebeple gelir gider dengesini oturtmak için birim başına maliyeti yükseltiyor.

Titanyumun gücü adına!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Turizmdeki krize iki kelamım var; su veren itfaiyenin... 2 sene böyle geçirsinler de belki yerli turiste köpek muamelesi yapmayı bırakırlar.

Pazar, market alışverişi yapanlar bilir. Bazı ürünlerin fiyatları neydi ne oldu. Türkiye'de 5 lt zeytinyağı 100 lira civarlarına satılmaya başladı. Ete devlet müdahale edip sınır koymasına rağmen hala daha halkın büyük çoğunluğu elini süremiyor. Önceden 4-5 liradan giden pişmiş tavuk tarzı ürünler bile 10 lira civarlarına çıktı. Sözde tarım ve hayvancılık ülkesinin durumuna bak.

http://www.dogrulukpayi.com/beyanat/573450f94c0f8

10 yılda 107 milyar dolar gıda ithalatı yapmışız.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cia
    Cia's avatar
    Erkek

Yakacam kendimi icim karardi ya ölmüşüz haberimiz yok

..savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye,zaman ki sana hasta olmuş,incelikli haytasın,raksederken mahallenin maşallahı-eyvallahı,güzelleş be oğlumm.!şimdilik,ölümüne kadar hayattasın..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheRunZex
    TheRunZex's avatar
    Erkek

Krizi çıkaran süriyeli mülteci zengin tayfalar. Neden mi dersiniz ? çünkü onlar türkiye piyasasına girdi gireli küçük büyük esnaf farketmeksizin nede olsa bunlar mecbur alacaklar diye fiyatları şişirdiler ve bu durumda türk vatandaşlarıda geçirilmeye maruz kaldı.Türk lirası dolar karşısında niye değer kaybetti kardeşim ? Piyasanın amisuna koydu bu arap tayfalar. Doların yükselmesini hep yanlış taraflara çekip hedef şaşırtmayın ulan.Yok seçim yapıldı,yok koalisyon hükümeti kurulacak yok rusya ile savaşa girilecek diye diye esnafı da korkuttular.Piyasada kimin parası neyi varsa topladı.Gelde sinirlenme be kardeşim...

Genel olarak şu yazdıklarımda bir anlam bütünlüğü yakalayamadığım için kusura bakmasın arkadaşlar.İçimden kaçıp haykırdı kelimeler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    saposcol bunu yazdı

Bir şeyi merak ediyorum. Yahu kriz varsa ki var olduğunu bende biliyorum, neden karşılaştığım her sektörde hep fiyatlar artıyor ?

En basidi, mutfak masrafına giderler sürekli artıyor. Öyle ahım şahım alışveriş yapmamamıza rağmen.. Bebek ürünleri hep uçuk zaten..

Araç bakım/yedek parça/benzin fiyatları uçmuş durumda..

Turizm de kriz var diyorlar, ben kriz dolayısıyla fiyatlarında indirim yapan otele denk gelmedim. Geçen sene 556 liraya kaldığım otel, aynı tarih ve günlerde, aynı oda için 786 lira istiyor. Hani kriz vardı ?

Biri açıklasın bu durumu : /

Hocam oteller zarar etsede bazı şeylerden ödün vermemek zorundalar.Bu yıl fiyatı aşağı çekerse diğer yıl turizim düzelirse fiyatı 2 yıl önceki rakamda vermek zorundalar.Ama bu yıl yükseltirse seneyede iyi olursa yine yükseltecek zararı (geçen yılın) kurtarmış olacak

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biliy
    biliy's avatar
    Erkek

Millette para yok herkes kredi kartlarına asılı 3 bankaya ayrı ayrı kredi borcum var çektiğim arti paralar hariç hepsinin odemesi geçti üstüne birde stopaj "bunu çıkaran aq "faturalar ev kirası ev masrafı yazar kasayı alıp Başbakana hediye etsem onada ceza var 

zamanda yolcuyduk uyuya kalmışız uyandıran yok
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocalar haklısınız, arz-talep meselesi bu durum. Ama yerli turiste yabancı turiste yaptıkları gibi kampanyalar yapsalar, bir çok firma iflas dan kurtulur. Ama yapmıyorlar..

Ülke ortalaması üzerinde bir gelirimiz olmasına rağmen, ay sonunda toplamda hesabımızda bin lira para kalmıyor..

Yazık bu insanlara, ama gel gör ki kimse ses çıkarmıyor..

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    glaurung bunu yazdı

ben petkimin 1/3000 ortağıyım, yani işler iyi, talep yüksek yetişemiyor petkim siparişlere, etilen nafta marjı 800 dolara kadar çıktı, dönemsel ve yıllıkta rekor kar bekleniyor, haziranda da 31.5 kuruş temettü dağıtacak. 

Bence, para bol piyasadan para az piyasaya geçiyoruz dengeler değişiyor, terazinin yükselen tarafındaysanız iyi ama alçalan taraf daha kalabalık ve akp'liler genelde orta ve alt sınıf olduğu için bu durum en çok onları vuruyor...

Neyse bana farkmaz....

Neden petkim

petrol 120 dolarken yenilenebilir  enerjideydim AYEN 1 liradan aldım 3 liradan çıktım ama petrol çakıldığında kimse yenilenebilir enerjiye yatırım yapmaz elektrik fiyatları dip yapar olayı ayıkınca hoop petrol düşünce kim kar eder, tüpraşla petkim eder, tüpraş almış başını gitmiş zaten ama petkim öyle değildi 2.9 liradan aldım şu anda 4.4li oldu 6 ayda, daha liman açılcak rafineri açılcak arazisine imar aldı oralara konut sanayi vs. dikecek... 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

iki post olmuş.

glaurung tarafından 13/May/16 14:46 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 6162 Toplam Mesaj: 46
para esnaf gü. z raporu