ESXI Best Practices

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Esxi için genelde usb 3.2 64gb bellek alıp sunucu içindeki usb portuna takıp oraya kuruyorum. diskleri ayrı olarak ayarlıyorum. şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamadım. tabi ben bunları güncel gen 9 sonrası sunucularda deneyimliyorum. elinizdeki cihazın usb 3 üzeri desteği yoksa çok tavsiye etmiyorum.

Hocam Küçük(256GB) Bir SSD üzerine kurarım sorun değil ISO dosyalarımı da atıyorum içerisine lazım olunca kullanıyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Konus açılmışken ben de şunu sorayım ortam canlansın, görüyorsunuzdur yeni piyasaya giren (TR piyasası) Vinchin Backup yazılımı var, deneyen eden oldu mu? Fikirleri alalım varsa.

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Esxi için genelde usb 3.2 64gb bellek alıp sunucu içindeki usb portuna takıp oraya kuruyorum. diskleri ayrı olarak ayarlıyorum. şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamadım. tabi ben bunları güncel gen 9 sonrası sunucularda deneyimliyorum. elinizdeki cihazın usb 3 üzeri desteği yoksa çok tavsiye etmiyorum.

evdeki esxi sunucumu bende boyle kullaniyorum. 4 tb nvme, 2 tb sata ssd var. exchange felan takılıyorum

az insan çok huzur.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo
    esinti bunu yazdı
    interfector bunu yazdı

Hocam Küçük(256GB) Bir SSD üzerine kurarım sorun değil ISO dosyalarımı da atıyorum içerisine lazım olunca kullanıyorum.

Eğer donanım değişikliği vs gibi birşey yaparsanız sonradan sorun yaşarsınız diye dedim hocam. 128 usb al kullan yoluna devam et. Geçenlerde başıma gelen senaryoyu iletiyorum. Sunucu bozuldu 512 ssd içinde hem esxi hemde sanallar vardı zor bela aynı makinanın ikinci elini bulup çalıştırdık. Esxi 5.5 yüklüydü elimizdeki sunucuya takıyoruz uyumsuz network kart hatası diyip duruyor. altından girdim üstünden çıktım olmadı. ama usb içine kurulum yaptığım durumlarda elimde esxi kurulu hazır cihaz var hdd alıp takıyorum direk yeni cihaza hop datastore tanımla yoluna devam et. sanal makinalar ile çalışıyorsanız mutlaka felaket senaryoları üzerinde birkaç alternatifiniz olsun hocam.

En son yaptığım konfigde 2 adet 2 tb ssd 6 adet 4 tb ile sistem yaptım. dc ve erp sunucusunu ssd kurdum. file server os kısmını ssd storage kısmını hdd tutuyorum. son olarakta ufak bir backup sunucusu mis gibi oluyor. veaam comunity ile sanalları çekiyorum backup sunucuya onuda yerel nas alıp üstüne birde cloud atıyorum haftalık. ülkeye nükleer atılmadıkça veriler güvende :D

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Broadcom almis adamlari.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

Broadcom almis adamlari.

broadcom vmware'i mi almış, yanlış mı anladım hocam?

vay amınakoyayım harbiden almışlar 61 milyar dolara, oyun çok değişecek

virtualizor-kvm-xen'e geçin bence yavaştan :D

Deleted001 tarafından 27/May/22 00:15 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 2932 Toplam Mesaj: 17
performans esxi