folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Eticaretle Uğraşan Kimler Var Burada?

Eticaretle Uğraşan Kimler Var Burada?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

Hocam e ticaret platformlarında komisyonu düşürecek dayı bulamazsın. Ancak;

hepsiburada aylık satış hacmine göre çok satan bazı ürünlerinde komisyon desteği veriyor. Ama puanda komisyon oranını ciddi olarak düşürdüler. Mesela benim %35 olan komisyonu 18 e düşürdüler. Ama herkesin düştü belli oranda. Kampanyalara katılman gerekli. Birde kategori yöneticisi kimse ara da sırada ürünleri dürtüklemesini ve üst sıraya almasını rica edebilirsin.senin isteğinle ya da dayınla amcanla kimse bir bok yapmaz. Benim çok satan bir ürünüm var ben Trendyol ile Hepsiburadayı kapıştırıyorum bazen eksi komisyon da ürün satıyorum yani ürünü sattıkça ekstra Hepsiburada bana para ödüyor. Ama bu satış hacmine ve hero ürün dediğimiz çok satana bağlı. 

Trendyol ise genelde kampanya yapar köse iyon desteği verir. Orada ürünü üst sıraya çıkartmak istersen ürünün fiyatını ve stoğunu 4-5 günde bir değiştirmen lazım. Sistem otomatik yukarıya alıyor. Bir de yanına kendin kendi ürününü alıp mesela 50 tane sonra Siparişi iptal et yine satışı çok gördüğü için üste taşıyor. 

N11 de ise kategori yöneticisi biraz daha yetkili diğerlerine göre. Diyorsun ben satamıyorum el at ürünleri üste çıkartıyor kafasına göre kupon veriyor sepette indirim veriyor vs vs. 

Gittigidiyor sevmiyorum çok ziyaret almıyor benim ev dekorasyon kategorisinde. Ama bi ilişkim de olmadı rutin gidiyor. 

Amazon en güzeli, konsiyonu düşük ancak ziyaret az

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    userneyime
    userneyime's avatar
    Erkek

instagram sayfam var anneler icin buyuk beden kiyafet satiyoruz aylik ciro 15-17 bin arasi degisiyor. Trendyol yuzde 25 komisyon istedigi icin girmedim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Çinden minimum 100k TL olmak üzere istediğiniz ürünleri getirebilirim. (Neden 100k ? Ürünler gemi ile geliyor bu yüzden bir konteynır dolmalıki ekstra taşıma maliyeti çıkmasın) E-ticaret işi yapan arkadaşlara yardımcı olabilirim :) 

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

4 aydır pazaryerleri yönetiyorum ürünleri hazırlayıp kargoya veriyorum. Trendyol gittidiyor hepsiburada n11.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek

herhangi bir üründe

en düşük fiyatlarda ilk sayfada bulunmak+ucuz kargo bedeli+yüksek müşteri puanı(manipule edilebiliyor)

Bence formül bu. Kargolama için de sabit elemen şart.

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Konusu açılmışken sorayım; (mağaza sahibi gözü ile okuyun) nerede okudum hatırlamıyorum ama amazon, mağazalarda çok fazla sattığınız bir ürün görünce kendisi o ürünü tedarik edip sizi geri plana atıp kendi sattığı ürünü öne çıkarıyor. bir nevi pazar araştırması olarak kullanıyor mağaza sahiplerini. Bu durumu yaşayan var mı? 

HACKEROKAN!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Trendyol çok satan bir ürünü satıcıya sormadan reklamçıkabiliyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Ben de yakın zamanda otomobil kaporta malzeme boya cila girmeyi düşünüyorum hazırlık yapıyorum ama sanki komisyon oranları çok fazla ya. %20%30  falan gördüm bunu düşürmenin yolu yok mudur acaba. İlk girişte sikilmenin anlamı yok. Bir de reklam bütçesi ayırmalı mıyız acaba. 200k lık mal alıp Başlayacam duruma göre 15 20k reklama ayırayım

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

Ben de yakın zamanda otomobil kaporta malzeme boya cila girmeyi düşünüyorum hazırlık yapıyorum ama sanki komisyon oranları çok fazla ya. %20%30  falan gördüm bunu düşürmenin yolu yok mudur acaba. İlk girişte sikilmenin anlamı yok. Bir de reklam bütçesi ayırmalı mıyız acaba. 200k lık mal alıp Başlayacam duruma göre 15 20k reklama ayırayım

tam malzeme nedir 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    nereodi bunu yazdı
    sLeymN bunu yazdı

tam malzeme nedir 

Abi boya pasta cila malzemeleri. Boya tabancası pasta cila malzemesi bunların süngeri mumlu bez falan. Genel olarak son kullanıcıya hitap eden kolay tamir düzeltme ürünleri falan. 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.