folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder ETOX İlk Yerli Türk Aracı

ETOX İlk Yerli Türk Aracı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

2013 yılında başlanan bu araç tasarımı şimdilerde bitmiş durumda.
    haberde gördüm. ETOX firmasının yaptığı yerli araç şekildeki gibidir.

KOÇ SABANCI ve diğerleri artık yeter. bu milleti sömürmeyi bırakın. bu millet kendi aracını hakediyor.

2 TL ile 100 km gidildiğini düşünün...20 tl ye 1000 km 40 tl ye 2000km bi anda düşünün.

teknolojinin kölesi olacaksınız koç sabancı yenileceksiniz kaçarı yok.  devlet eliyle bu gerçekleşecek.

hükümeti ve siyasetiyle ilgilenmiyorum. eğer bu araç satışa çıkarsa Türkiyede yerli araç patlaması yaşanır.

eğer geç kalırsak hem kaynaklarımıza zarar hem cebimize hem geleceğimizi kaybetmiş olacağız.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Sarı nissanın 350z benzemiş diğeri Ww passatına.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

birader sen normal hayatını nasıl yaşıyosun ya nedir bu heyecan yani nedir :) yerli araçtan kasıt nedir ? ismi bile türkçe değilken neresi yerli,motoru mu ? şanzımanı mı ? elektronik aksamlarımı ? olay nedir tam olarak gaza gelmeden anlatırsan öğrenmiş oluruz 

kendi sitesinde aracın özelliklerine bakayım dedim, yeni motor ve renk seçenekleriyele 2013 yılında sizlerle birlikteyiz diyor

2015'e giricez lan :)

Tnrsk tarafından 14/Eyl/14 21:11 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Fiyatıda uygun 100.000 $ civarı,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-etox-turkiye-nin-ilk-yerli-spor-otomobili-etox-coupe-177876508/detay

Edit:Resim ekleme,

Robinson_Crusoe tarafından 14/Eyl/14 21:13 tarihinde düzenlenmiştir

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Yerli üretim

Motor Hacmi 2501 - 3000 cm3
    Motor Gücü 151 - 175 HP

Ford 

Motor Hacmi 1200 cm3' e kadar
    Motor Gücü 101 - 125 HP

bence bu üretim sonlandırılmalı , zira benzin/mazot almış başını gidiyor.

http://www.leyladansonra.com/
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bir Şamil değil ;

http://www.samil.com.tr/galeri/

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Arabanın boyası yerlidir.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    Tnrsk bunu yazdı

birader sen normal hayatını nasıl yaşıyosun ya nedir bu heyecan yani nedir :) yerli araçtan kasıt nedir ? ismi bile türkçe değilken neresi yerli,motoru mu ? şanzımanı mı ? elektronik aksamlarımı ? olay nedir tam olarak gaza gelmeden anlatırsan öğrenmiş oluruz 

kendi sitesinde aracın özelliklerine bakayım dedim, yeni motor ve renk seçenekleriyele 2013 yılında sizlerle birlikteyiz diyor

2015'e giricez lan :)

% 75 ithal ettiğimiz petrolle çokmu mutlu oluyoruz ? ağaç dik meyve verecektir. 1 sene veya 2 sene verecektir. hemde izmitin merkezinde bu olacak.

40 yıl sonra petrol bitiyor. gaz desen 50 sene. ben sadece araştırma ve geliştirme ile bu teknoloji gerçekleşmesi yararlı olacaktır.

kaygusuz tarafından 14/Eyl/14 21:30 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Devrim arabalarından sonra yerli olmadı.

Yerli demek

Motoru
    Camı , camındaki fitiline kadar
    Kapısı
    kaportası
    Şanzımanı
    Vites kutusu
    Difransiyeli
    Jant'ı
    Lastiği
    Elektroniği
    Lambası
    Koltugu
    Pedalı
    paspası

Aklınıza gelebilecek tüm araç  aksamlarını firma ( TÜRK ) firması üretirse bu araç yerli araç olur.

Motor italyan , kapı türk , kaput türk , egzos japon , cam fransız hepsi tr ye geliyor tr'de makinalar topluyor KOÇ yerli malı SABANCI yerli malı oluyor.
    Yemeyin bizi , şuanda yerli araç hiçbir şekilde yok.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Tasarımlar resmen porsche , wolswogen(nasıl yazılıyordu lan bu ), 350z çakması 

sanmıyorum artık bence tekerleğide yeniden üretmeye gerek görmüyorum onun yerine daha yeni teknolojiler quadrocopter ler iha lar insansız her türlü araç şeklinde gelişme yoluna gitmeliyiz evet bunlarında motoru yabancı olabilir ama en azından motor yapalım abi bırakın araba yapmayı en azından motor 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    Ka1nsha bunu yazdı

Tasarımlar resmen porsche , wolswogen(nasıl yazılıyordu lan bu ), 350z çakması 

sanmıyorum artık bence tekerleğide yeniden üretmeye gerek görmüyorum onun yerine daha yeni teknolojiler quadrocopter ler iha lar insansız her türlü araç şeklinde gelişme yoluna gitmeliyiz evet bunlarında motoru yabancı olabilir ama en azından motor yapalım abi bırakın araba yapmayı en azından motor 

+1

Toplam Hit: 5927 Toplam Mesaj: 34