Ev Almak Mantıklı Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Bir kaç kat beze sararak, onu da bir kaç kat poşete sararak bir metre kazdığın arazin varsa arazinde bildiğin bir noktaya kimseye çaktırmadan göm.. Depremde olsa oradan bir yere ayrılmaz.. Ne zaman ihtiyacın olsa orada olacaklardır.

altın avcıları onu bulur :)

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İyide her banka faiz işletmiyor ki ? Bankacılık değil faiz haram.

https://www.kuveytturk.com.tr/bireysel/altin-bankaciligi

Mesala Kuvey Türk altın hesabı açarsanız elinizdeki fiziki altını hassas terazide tartarak alıyor onun yerine size kağıt veriyor. Sizde eğer gün gelince çekmek isterseniz ister Türk lirası karşılığı istersenizde gram altın karşılığı fiziki olarak size teslim ediyor.

Çalınacak korkusundansa Kuveyt Türk en mantıklısı.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

olay benim yüzümden farklı yöne çekilmesin. 
    @MhmdAlmz hocam ben senin inancına saygı duyuyorum. Hatta islama göre faize hiç bulaşmasın diye paranı bankaya koymaman gayet doğru. 

Annem, babam da faize çok karşılar o yüzden birikimlerini ev alıp kiraya vererek değerlendiriyorlar. Ayrıca annem hep şöyle der; ağlayanın malı gülene yar olmaz o yüzden 250-260 bin tl'lik evi 200 bine kapma konusunda fikir beyan etmek istedim. Sen bunun dinen sakıncalı olmadığını düşünüyorsan inancın öyledir diye yine saygı duyarım.

Not: Ben herhangi bir inanca sahip değilim.

İsterse başka birisinin inancı parayı sadece faizde tutmanın sevap olduğu şeklinde olsun. Ona da saygı duyarım. İnanç kimsenin yargılayacağı birşey olmamalı zaten :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Bir kaç kat beze sararak, onu da bir kaç kat poşete sararak bir metre kazdığın arazin varsa arazinde bildiğin bir noktaya kimseye çaktırmadan göm.. Depremde olsa oradan bir yere ayrılmaz.. Ne zaman ihtiyacın olsa orada olacaklardır.

altın avcıları onu bulur :)

Peki o zaman Arazi olmasın, evinin bahçesi varsa, sürekli de göz önünde olur, oraya gömsün, ama kimse görmemeli. Sanırım bu sağlam olur. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Dugun yapacagin icin o yatirimin bir sekilde gidecek. Birikiminin paraya kolay cevrilen bir yapida olmasi lazim. Altinda kalmasini istiyorsan banka kasalari en saglikli cozum.

Yasamak icin ev alacak olsan dugun sonrasi esin begenmezse ne yapacaksin, basima geldi; farkli bir konumdan ev almak durumunda kaldim. Kiralayacaksan o olabilir.

Gelecege yonelik yatirim dersen arsa derim, en olumsuz durumda dahi ekip bicebilirsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Mesala Kuvey Türk altın hesabı açarsanız elinizdeki fiziki altını hassas terazide tartarak alıyor onun yerine size kağıt veriyor. Sizde eğer gün gelince çekmek isterseniz ister Türk lirası karşılığı istersenizde gram altın karşılığı fiziki olarak size teslim ediyor.

:) Serbest piyasanın olmadığı yerde o kuruma nasıl güveneceksin? Bir ay sonra altın besaplatı tl ye döndü derse ne yapacak? Kasan güvenilir evin güvenlikliyse evinde tutarsın.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    istnbullu
    istnbullu's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Selamlar hocalarım,

Kenarda 200 bin ₺ civarda bir param var fakat bu para altın şeklinde bir yerde saklı (Fiziksel bir yer) Bunun çalınma, deprem vb senaryolardan dolayı zarar  görmemesi için saklamak istiyorum.

Dini inancım gereği banka'ya bulaşmak istemiyorum. Vadesiz hesaplar var demeyin, sonuçta paramı banka işletmiş olacak vs.vs. Yani banka dışındaki her fikri dinleyebilirim.

Öncelikle ev almak istiyorum fakat 1.5 sene sonra evleneceğim. Evlenmeden önce de bu parayı Altın yapıp kenara attım. Parayı fiziki bir şekilde saklıyorum. Para parçalı bir şekilde güvendiğim insanlarda. Sıkıntı yok. 

Fakat şu son deprem olayları falan kafamı bir kurcalamadı değil. Yani deprem olsa para uçup gidecek. Yada bir şey olsa çalınsa gidecek. Miktar belki bazı insanlar için çok yüksek değil ama benim için yüksek. 

Şöyle bir şey düşünüyorum. Zaten bu parayla ev alacağım. Ev alıp kiraya mı versem? 1.5 sene sonra evime otururum. Yoksa altın şeklinde başka bir yerde saklamaya devam mı etsem ? 

Altının çok daha fazla değerleneceğini düşünüyorum. 1.5 sene sonunda iyi bir para olmuş olacak daha iyi bir ev alma ihtimalim de var. Ama paraya da zarar gelir diye endişeliyim.

Şuan piyasada bir çok kişi paraya sıkışık nakit para pek kimsede yok. Ucuza ev bulup almayı da düşünmüyor değilim yani 250-260 bin ₺ lik evi şuan 200 e zorlayabilirim diye düşünüyorum. Emlakçı kişiler ne düşünür bu konuda ?

Sizce bu durumda ne yapmalıyım ? Evimi alırsam içini dizmeye başlayacağım. Beyaz eşya cart curt. 1.5 sene sonra da evim hazır otururum diye düşünüyorum. Hem bu sırada beyaz eşya indirimleri falan kovalayıp aslında bu şekilde de bir kar elde edebilirim.

Siz olsanız ne yapardınız ?

Sen altınları bana ver ben saklarım :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

:) Serbest piyasanın olmadığı yerde o kuruma nasıl güveneceksin? Bir ay sonra altın besaplatı tl ye döndü derse ne yapacak? Kasan güvenilir evin güvenlikliyse evinde tutarsın.

https://www.youtube.com/watch?v=7SgeDp5Zxt4

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

evlendikten sonra illa ki ev satın alacaksan evlenmeden önce satın almanı tavsiye ederim. olası bir boşanma durumunda mal paylaşımı vs. ile yarısını eski eşine kaptırmamak adına evlilik öncesinde satın almak daha mantıklı.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hannibal_King
    Hannibal_King's avatar
    Erkek

Hocam şimdi sendeki parayı ticaret ile uğraşan birine versen sonra bu kişi senin paranla ticaret yapsa ve karı bölüşseniz bildiğim kadarı ile dinen bi sakıncası yok.

Aynı bu felsefe ile çalışan katılım bankaları var. Faiz yok. Vakıf katılım, kuveyttürk, ziraat katılım, türkiyefinans...

https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/hakkimizda/katilim-bankaciligi-sistemi/sayfalar/katilim-bankaciligi-nasil-isler.aspx

Burayi okuyabilirsin. Bence fiziksel olarak saklamak yeterince güvenli değil.

Toplam Hit: 5501 Toplam Mesaj: 50
ev para